DISK BOOT Failure

nevenabo

Početnik
Poruka
12
Vadila sam disk napolje jer nije htjeo da digne sistem. Sad kad sam ga ubacila i povezala na ekranu mi javlja . Inace na njemu je win 98 sa veoma vaznim podacima..
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER
ako neko moze pomoci hvala
pozdrav
 
Vadila sam disk napolje jer nije htjeo da digne sistem. Sad kad sam ga ubacila i povezala na ekranu mi javlja . Inace na njemu je win 98 sa veoma vaznim podacima..
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER
ako neko moze pomoci hvala
pozdrav

Zbunila si CAK i mene:D

Sta si ti sad tacno uradila?
Zelela si da instaliras/popravis sistem, pa si prilikom te "instalacije" vadila cd? Gde ti javlja na ekranu?
I sta si povezala sa cim?:D
Ovako:

Disk boot failure insert system disk and press enter, ti je greska koja nastaje pa iz nekoliko razlicitih razloga.
1. Mozda si ostetila bootsectore na cd-u ( probaj da uzmes drugi CD koji je isto bootable, pa vidi)
2. Mozda ti je ostecen citac
3. Mozda si se u biosu igrala malo, pa si promenila postavku, Boot from CD, mozda kad bi tamo otisla i napravila da ti boot ide sa CD-a, da bi ga i prepoznao pc.

Uostalom, kakve ti to podatke veoma vazne cuvas na SYSTEM DISK? Hmmm, zanimljivo:)
Valjda bi to trebao biti prazan cd sa samo Systemom na njemu.
Ako si samo onako sa nekog cd-a prekopirala Windows na taj cd, plus jos druge stvari nabacala na taj cd, nije ni cudo sto nece da bootuje sa njega.

Nije dovoljno da se Windows sa Copy and Paste sa jednog na drugi cd prekopira, potrebno je da da se napise Bootcod za cd....zato imas nekoliko programa koji to OK rade:)

daj malo vise informacija pa da vidimo gde zapelo;)
 
Zbunila si CAK i mene:D

Sta si ti sad tacno uradila?
Zelela si da instaliras/popravis sistem, pa si prilikom te "instalacije" vadila cd? Gde ti javlja na ekranu?
I sta si povezala sa cim?:D
Ovako:

Disk boot failure insert system disk and press enter, ti je greska koja nastaje pa iz nekoliko razlicitih razloga.
1. Mozda si ostetila bootsectore na cd-u ( probaj da uzmes drugi CD koji je isto bootable, pa vidi)
2. Mozda ti je ostecen citac
3. Mozda si se u biosu igrala malo, pa si promenila postavku, Boot from CD, mozda kad bi tamo otisla i napravila da ti boot ide sa CD-a, da bi ga i prepoznao pc.

Uostalom, kakve ti to podatke veoma vazne cuvas na SYSTEM DISK? Hmmm, zanimljivo:)
Valjda bi to trebao biti prazan cd sa samo Systemom na njemu.
Ako si samo onako sa nekog cd-a prekopirala Windows na taj cd, plus jos druge stvari nabacala na taj cd, nije ni cudo sto nece da bootuje sa njega.

Nije dovoljno da se Windows sa Copy and Paste sa jednog na drugi cd prekopira, potrebno je da da se napise Bootcod za cd....zato imas nekoliko programa koji to OK rade:)

daj malo vise informacija pa da vidimo gde zapelo;)

brate omasio si totalno. Vadila je sigurno hard disk a ne cd i kad ga je vracala, nije lepo ukopcala IDE kabli.
@topic
proveri dali su kablovi koji povezuju plocu i hard dobro namesteni, i na hardu a i na ploci.
 
@DEVIL

Dosta toga si napisao, ali si promašio suštinu. ;)
Ne radi se tu o CD disku nego o HDD. Skidala je HDD i kada ga je vratila, neće da digne sistem. Postoji 'lepljiva tema' o ovom problemu ali se odnosi na XP a kod tebe je u pitanju 98-ica. Iz nekog razloga je možda došlo do oštećenja boot sektora na HDD, pa zato sistem ne može da se podigne.

Možeš probati sledeće... ubaci Win 98 start up disketu, restartuj komp i ukucaj fdisk /mbr (postoji razmak između slova'k' i '/'). Ovo bi trebalo da popravi oštećeni boot.ini fajl.

I da, pre svega ovoga, najpre proveriti kablove kako reče @baskijar. ;)
 
Bas sam ga promasio. Al mozda nekom bude ipak koristilo:)
Kupio sam Packard Ball mini laptop koji nema cd drivera, pa sam pokusao na to da instaliram novi OS, pa sam morao da pravim bootable USB stick, pa odatle, pa mi je cesto pisalo isto tako...dok na kraju nisam skontao zasto... zato sam totalno zaboravio tu opciju sa HD:), stari se stari:(

poz.
 
:dash:
Sad pocinje da kao ucitava, pojavi se ono plavo windows 98 pa stane
sa sledecom porukom
SYMATEC/SYMEVNT.386 (ova / je ona druga neznam kako se kuca)
Pres a key to continue
enter
ED4WEVAL/Saigpipe.386 ( / ona drga kosa)
Pres a key to continue
enter
Windows protection server. You need to restart yor computer.
Pres a key to continue
enter
An internal stack overflow has caused this session to be halted. Change the STACKS setting in your CONFIG.SYS, and then try again.
----------------------------------------------------------------------
TU SVE STANE, STA DA RADIMMMM, POZDRAV POMOCNICIMA
P.S. na tom hardu sa win98 sve mi je sto imam bitno
 
:arrow: http://support.microsoft.com/kb/145799
Stacks su rezervisani delovi memorije koje koriste programi za procesuiranje hardverskih događaja. A stack overflow se događa kada nema dovoljno prostora u memoriji za pokretanje hardverske interrupt rutine. Za rešavanje ovih problema, možete modifikovati "STACKS =" liniju u Config.sys datoteci...
Jel možeš da uđeš u Safe Mode? Ako možeš, izaberi Safe Mode and Command Prompt i kad se podigne ukucaj sysedit pa lupi Enter i ubaci ove 3 stavke u prozor Config.sys ili izmeni postojeće vrednosti:

STACKS=64,512 ... (ovo je max vrednost, a defaultna je 9,128)
FILES=60
BUFFERS=40
 
@nevenabo

Probaj da skineš neku LIVE CD verziju Wina ili Linuxa. Ne instalira se ništa, narežeš samo kao image file, ubaciš u cd/dvd rom restartuješ komp i pustiš da se učita u memoriju. Trebalo bi da ti prepozna particiju/e na tom hddisku, a onda pronađi i prekopiraj te podatke koji ti trebaju na neku flesh memoriju recimo. Na ovom linku ćeš naći to što ti treba :arrow: http://forum.krstarica.com/threads/267926
 
Ma ja bih ti preporučio da skineš Live CD nekog Linuxa, a ne Live CD Win98, zato sam te i uputio na onu temu gde imaš linkova mali milion. Nisi napisala kakvu konfiguraciju imaš, pre svega sa koliko memorije raspolažeš, pošto koristiš Win 98, tako da bih ti preporučio da probaš sa nekim manjim distribucijama do 200MB, jer ti veće i ne trebaju. Recimo...
  • Slax (nepunih 200MB)
Skineš, narežeš kao image fajl (treba rezati na maloj brzini), ubaciš disk u CD Rom, restartuješ komp i pustiš da se podigne sa diska. E sad, Puppy će te čini mi se pitati par puta na početku šta i kako, ti samo potvrdi te već markirane vrednosti i on će se podići vrlo brzo. Iznad Taskbara će se nalaziti ikonice HD diskova, to su u stvari tvoje particije. Kod Slaxa je sve još lakše a i malo lepše, videćeš. Klikneš na System > Storage Media i tu ćeš videti particije (nadam se). Ubodi flešku, trebalo bi da je prepoznaju i jedan i drugi, posle samo iskopiraš to što ti treba. Ajde probaj pa javi. ;)
 
Aha, sad vidim, ti si u stvari otvorila taj .iso fajl i njemu našla ta 2 foldera:boot i slax. Nemoj da otvaraš taj .iso fajl! Dao sam ti putanju kako da ga narežeš na disk pomoću Neroa. Kad to odradiš, ubaciš disk u cd rom, restartuješ komp i on će se sam podići jer je bootabilan! Ništa ne diraš! Kad ti se otvori Desktop, u nekom od postova iznad sam ti napisao šta dalje da radiš i kako da pristupiš particijama!
 
Respekt savjetima koji se daju..
S obzirom da je osoba koja je postavila temu na neki nacin moguca da komunicira preko interneta, mozda najjednostavniji nacin jeste da postojeci HDD(disk) ubaci u drugi komp, spasi neophodne podatke i naravno posle toga vrati disk i instalira sistem potrebno na novo..
Ovako mnogo cimanja..
Tacno je da se sve moze da izvede sa ovim rjesenjima, ali, sticem utisak da je ovo rjesenje najbrze i najelegantnije u ovom trenutku..
Ovo je jedan od nacina, svakako..
 

Back
Top