Pudla

Nevenaa

Aktivan član
Poruka
1.119
Trazi se dom za crnu toy pudlu. Zenka je, sterilisana, i jako razmazena. Cistokrvna je, ima cak i pedigre. Naviknuta je na setnje u 6 ujutru i u 22h, i tada budi onog ko je cuva, obavezno. Stara je 9 godina. Potpuno je zdrava, ali je lenja, nije aktivna kao mladi psi. Naviknuta na zivot u stanu. Jako se plasi drugih pasa i macaka i nikako ne dolazi u obzir da zivi u ,,zajednici". ,,Vaspitana" je (:lol:), tj. naucena na onaj njihov ,,graciozni" hod. Naviknuta na cetkanje. Prema ljudima je dobra i umiljata kad ih malo bolje upozna. Na prvo je uzdrzana. U gostima samo sedi i ne mrda(meni bilo smesno, jos joj kafica fali:)).
Pripada jednoj zeni kojoj je ustanovljena smrtna bolest. S obzirom da zena zivi sama, zeli da se na vreme pobrine za ljubimca. U sustini nam je forum samo rezervna opcija, jer bi zena zelela da udomi pudlu u Krusevcu kako bi mogla da je vidja u pocetku i da bude sigurna da je dobro. Ali, ipak, posto vreme prolazi, a u Krusevcu jos uvek niko nije zainteresovan, stvar postaje sve hitnija(zena je cesto u bolnici, komsije pricuvaju kuce, ali niko bas nije odusevljen time da ga kuce budi u 6 sati, pa polako gube strpljenje).
Sliku nemam dozvolu da okacim, to su neki vlasnicini principi.
U startu sam pronasla ovaj pdf, bas zbog te pudle, mislila sam da ce biti problem udomiti ovako vaspitano kuce. Ali, posto vidim da ovde ima dosta vas koji se cak zalazu za drzanje zivotinja u stanu, mozda nam se i posreci. Pozzz
 
auu pobogu jel ta zena ima rodjaka prijatelja bilo koga da uzme samo kuce dok mu ne nadjemo nesto?ima li pansiona negde?
kontaktiraj odgajivace neke pirtaj da je prihvate..mnogo njih znam i znam da pricaju stalno o nekoj humanosti kako sui oni divni vole sve kucice bla bla aj da ih vidimo sad na delu
 
Trenutno je cuva komisja koji lagano gubi zivce, jer ga budi svakog jutra u 6....vlasnica se prilicno izmislja, ne da da se okaci slika, nece da je da nekom privremeno, pa da taj neko nadje usvojitelja, jer se boji...hoce da licno upozna usvojitelja i da odvede kuce kod njega ,,pa makar to bilo u Subotici" ...a pri tom jedva da vise moze da stoji na nogama :( Sutra bi trebalo da je puste iz bolnice pa cu porazgovarati sa njom i objasniti joj koliko ozbiljna postaje komsijina nestrpljivost...mozda tada dobijem dozvolu da okacim sliku, ako nista drugo...
@mina21bg nema ova zena nikog osim tog kuceta i komsiluka koji joj pomaze....zato je i takva sto se tice usvajanja...
 
Objasni ti babi , ako moze da shvati , da i nije u nekoj poziciji da moze mnogo da bira. Da je manje birala u zivotu verovatno sad bi imala nekog blizeg, da mu ostavi tu jadnu kucu.:worth::worth::worth::rtfm::dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand::bye:
 
Pas ce na kraju biti uspavan zato sto baba nece da ga udomljava kako treba...
Kao brine se i plasi se za njega,a ovamo radi protiv njega,tako sto odugovlaci...
radije ce da ga uspava nego da da sliku da se stavi na net
ne razumem
 
sto milice tako bre pricas.koji ce bre k...c slika?aj mi reci
jer toy pudla-jeste jer crna jeste,svi znamo kako izgleda ako bre neko hoce da pomogne nece da mi izvodi besne gliste oko slike..oce mozda i kinologa da dovede da po slici ocenjuje gradju i ostalo
zamilsi da ti imas samo unu,da umires,da ne znas sta ce sutra biti sa njom.a svi ti traze sliku ejr je polu rasna.a ti en das er hoces da je neko uzme na ljubav
na osecanja.razmisli malo.stavi s eu tudju kozu
 
Ovde smo svi uglavnom mladi i retko ko ce razumeti babino razmisljanje. Ljudi kad ostare i kad su svesni da im se blizi kraj,postaju jako sebicni i samozivi,cesto pocunju da zive u nekom svom svetu.

Nevena toj babi moze svasta da prica,da je ubedjuje do prekosutra,ali ce baba sigurno ostati pri svom.

Ovakav primer imam i ja u svojoj porodici. Moja baba koja je do skoro gajila 10 pasa koje smo nasli na ulici,sad odjednom ne voli pse,nije bas da ih ne voli,ali ne razume kako ja zivim sa 4 psa u stanu. A baba je sa svojim psima i u krevetu spavala.

Tako da je donekle razumem.

A gore neko rece "da je manje birala sad joj ta pudla ne bi bila sve sto ima",a nije se zapitao zasto baba samo nju ima,jako ruzno.
 
pobogu.... slazem se sa minom, svi znaju sta je toy crna pudla nije slika valjda presudna????
ja i baku razumem, sto rece neko gore, stavite se u njen polozaj i nemojte tako ruzno da komentarisete. mislim radite sta hocete, ali bas je ruzno. pa zena je na samrti zaboga.
 
da se meni nesto desi i da dajem minu isto bih uradila.evo bas raymisljam..sigurno ne bih kojekakvima sad slala foto sešn i sl.ocćeš pudlu i da pomogneš il ne.
a sramota je od ovoliko vajnih ljubitelja pudli da se niko ne javi.sebično,kompleks bio i ostao.
sta bi radili da je to vaša šudla ?
nevena pitaj neku odgajivačnicu da je uzme.napravi neki dogovor jer oni ipak najbolje poznaju rasu.
 
Pudla je jos uvek aktuelna. Trenutno gazdarica placa nekome da je cuva, posto je opet u bolnici. PUDLA JE CISTOKRVNA ...i dalje ne smem da okacim sliku, ali mislim da polako napredujem u ubedjivanju :) Jer, ovako se niko ne javlja :(
 
Okacila sam na halo oglase i to i da trazim cimerku, ali mi se oglas jos nije pojavio...:D
Javila mi se devojka koja vec ima pudlu, ali bakica ne pristaje...kaze, ne moze njena pudla da se uklopi sa drugim psima, mnogo se plasi...
Sa odgajivacima nisam pokusavala, ne znam kako to funkcionise...zvali su me neki iz neke kao odgajivacnice, ali im ne odgovara sto je sterilisana...
 
Ma odagjivace ne vredi ni da zoves, njima ako pas ne moze da donese kesh nece se ni cimati oko njega. Cast izuzecima naravno, mada oni samo potvrdjuju pravilo.
Mislim da je ta zena postavila malo previsoke uslove za udomljavanje.
 
ja potpuno razumem sto nece da je da sa drugim psom jer je moja mina bila takva.ko god je upoznao krstio se i tek tada poverovao.ja sam je nosila u rukama non stop i kad joj s eneko obrati ilkrene rukom na nju ukakimi se po meni od traha i pocne da se trese.al syo ne pokusa sa tom devojkom da navikava malu..kolko tolko da pokusa
 

Back
Top