corpus lutei za dr.

Balkanika

Početnik
Poruka
25
Moze li da mi objasnite kakva je to cista ili ukolko postoji neki sajt gde moze da se procita nesto o tome mada su mi rekli i da je jajnik cistican (sad trenutno nemam cistu)zasto se to desava zasto se uveca i moze li necima da se svede na normalnu velicinu i imali to neke veze sa displazijama.
 
Ovako posto ste zakljucali moju temu mislim da mi niste odgovorili na pitanje a ono je bilo cistican jajnik sta je to?
Zasto nastaje?
Zasto je takav on ustvari nije ili jeste cista? (koliko ja kapiram nije i koliko su meni objasnili)
 
Gospodjo ostavila sam vam linkove u prethodnom postu gde mozete dobiti sve informacije vezane za janike i ciste na njima.
Treba samo da kliknete na moj prethodni post, ako je vec sve napisano i objasnjeno recite mi zasto bih ja ponovo pisala isto, nisam bas toliko dokona.
A i sami ste pitali gde mozete da procitate o tome pa sam vam izasla u susret, sve je napisano jednostavnim jezikom koji svako moze da razume, nema potrebe za prevodjenjem medicinskih termina.
Pozdrav!
 
Procitala sam ali ovih termina nema pa sam se nadala da vi kao dr. mozete pomoci, zato sam se i obratila jer su mi to samo zapisali bez objasnjenja sta je pa posto ne znam i ne razumem pitam vas da li je to normalno ili ne? Da li mozda nesto znaci
 
Balkanika:
Mozete li mi objasniti sta znaci:
U duglasu postoji slobodna tecnost i ispred i iza materice postoji manja kolicina slobodne tecnosti.
Duglasov prostor je anatomski termin.
Tecnost u njemu se najcesce javlja u vanmatericnoj trudnoci (sto je urgentno stanje u medicini i tada je u pitanju krv) i kod teskog gnojnog pelveoperitonitisa (zapaljenja karlicne i stomacne duplje...a to moze biti uzrokovano raznim stvarima i tada se nalazi gnoj),kao i pucanja cista (gnojnih ili nekih drugih)...
Prema tome sam nalaz koji je dobijen pregledom i ultrazvukom za vas nista ne znaci i nemate potrebe da se opterecujete time.
Jednostavno...to je samo nalaz, opis vaseg reproduktivnog sistema.
 
Ciste mogu biti uzrokobane razlicitim faktorima, zato sam vam dala linkove da procitate, velicina ciste kao i njeno poreklo uticu na vrstu lecenja.
Najveci broj cista se resava samo i jedino i iskljucivo hruskim putem.
Jajnik vam je verovatno uvecan zbog ciste koju treba hiruski ukloniti.
 
Da li mozda ima veze sa priraslicama koje ja imam u vleikom br.
Znaci ne postoji mogucnost nikakve upale sl. tecnost je samo sl. tecnos. ne moze da dodje do nikavih daljih komplikacija i hitnih slucajeva.
Ono sto mene zabrinjava jeste da ne preskocim nesto sto je mozda bitno jer uvek posle hitnog slucaja imam nesto za ponovnu ispravku.
HVALA OPET!
 
Uz svu moju zelju...ne mogu vam odgovoriti na pitanja.
Potrebno je da se pregledate,preko interneta se ne mogu postavljati dijagnoze.
Zato ako mislite da nesto nije u redu lepo otidjite na pregled.
Pozdrav!
 
Da li moze jajnika da boli i ako nije ceo odnosno ako postoji smao jedno parce? (ima izgleda samo hormonsku funkciju) sta bi trebalo da uradim da bih se utvrdilo da li on ustvari postoji jer to niko ili nece ili stvarno ne zna da mikaze.
 
Balkanika:
Da li moze jajnika da boli i ako nije ceo odnosno ako postoji smao jedno parce? (ima izgleda samo hormonsku funkciju) sta bi trebalo da uradim da bih se utvrdilo da li on ustvari postoji jer to niko ili nece ili stvarno ne zna da mikaze.
Uz svu svoju volju ja vas zaista ne razumem.
Kako to mislite da boli deo jajnika?
Ukoliko vam je odstranjen jajnik i ostavljeno parce zbog lucenja hormona ne moze nista da vas boli.

Nemojte da se ljutite ali nije da niko nece ili ne zna da vam odgovori ali vi postavljate potpuno besmislena pitanja...sta vam znaci to da utvrdite da li postoji jajnik.
Ako uspete to da mi objasnite mozda i ja uspem da shvatim sta zapravo vi pitate.
 
Da biste lakse razumeli pisacu hronoloski.
U toku jedne god.
-Februara prva operacija operisane su priraslice(zbog ileusa) i pritom otstranjeno slepo crevo i ciasta na desnom jajniku.
Posle mesec dana opet se pojavila cista da nesnom jajniku gde su mi predlozili gin. da je odstranim jer je pravila probleme.
-U septembru druga operacija gde je odstranjena cista na desnom jajniku (po ptrethodnom predlogu)i gde je ustanovljeno da ustvari moj jajnik sa jajovodom odstranjen na prethodnoj operaciji i da je to paraovarijalna cista a da su mi uprkos prethodnoj iperaciji creva ponovo skroz srasla.
Na drugoj kontroli kada je stigao ph nalaz ustanovljeno je da ja ipak imam jajnik i da je on tu negde (jer je u pitanju lutei cista).
Pojedini doktori ga vide i normalan je a pojedini ga ne vide. Eto iz tog razloga pitam kako da utvrdim da li ga ima ili ne.
 
Sta treba da radima kad se upali prosirena vena i zanima me da li joj smeta dugo stajanje i da li zato oko vene su ispucali kapilari pa je mesto toplo i modro.
Da li smem da stavljam obloge od hladne komovice ili nesto sasvim drugo.
 

Back
Top