Kako da uzmem samo tekst iz PDF fajla od vise strana?

Dragan Jovanovic

Zainteresovan član
Poruka
247
Pozdrav svima!

Predpostavljam da nema ta opcija, ali ajde da pitam...

Znam da kopiram tekst iz PDF fajla sa select tool
i da ga prebacim u Word ili bilo gde drugde.

Imam potrebu ponekad da dosta teksta selektujem
i prekopiram u Word, ali iz PDF fajla koji ima puno
strana.

Ima li neki nacin da se selektuje samo tekst iz celog
fajla i prekopira? Ili moze i sve sa fotografijama da se
prekopira u Word, pa cu izbrisati fotografije...

Kad pokusam da otvorim PDF fajl u Wordu umesto u
Adobe Reader-u, trazi mi dgugaciji encoding, ali nijedno
podesavanje ne otvara fajl kao tekst.

Sve u svemu - Ima li resenja ili jednu po jednu stranu
kopirati, i nema drugog nacina...

Pozdrav,
Dragan NS
 
Postoje ABBYY aplikacije za čitanje pdf fajlova i konvertovanje u doc. To je daleko najefikasniji način, ali i on podrazumijeva naknadne intervencije na tekstu, osim ako ti je svejedno kako je tekst formatiran pri konverziji, pošto će doc fajl izgledati gotovo identično kao i pdf.

Važno je da u pomenutim programima imaš gramatičku podršku u srpskoj ćirilici i latinici (što zavisi od toga koju piratsku verziju nađeš) ali, ako nema, posao zna da odradi i english gramar, samo su naknadne korekcije veće zbog slova šđžčć kad je latinica u pitanju. Ćirilicu i ne pokušavaj da konvertuješ bez srpskog ćiriličnog filtera :)
 
®:
Postoje ABBYY aplikacije za čitanje pdf fajlova i konvertovanje u doc. To je daleko najefikasniji način, ali i on podrazumijeva naknadne intervencije na tekstu, osim ako ti je svejedno kako je tekst formatiran pri konverziji, pošto će doc fajl izgledati gotovo identično kao i pdf.

Važno je da u pomenutim programima imaš gramatičku podršku u srpskoj ćirilici i latinici (što zavisi od toga koju piratsku verziju nađeš) ali, ako nema, posao zna da odradi i english gramar, samo su naknadne korekcije veće zbog slova šđžčć kad je latinica u pitanju. Ćirilicu i ne pokušavaj da konvertuješ bez srpskog ćiriličnog filtera :)


Nacko, puno ti hvala!
Dragan NS
 
a sto ne pokusas jednostavnim Ctrl+A i on ce ti selektovati sve, ceo taj dokument i prekopiras ga.


Cvrle, puno si mi pomogao, jerbo nisam neki strucnjak, pa je ovo najjednostavnije.
Ja sam to i pokusavao, ali je bio problem zato sto sam bio sa kursorom za tekst
vec na nekoj odredjenoj stranici, a tada kada ides sa Ctrl+A samo selektuje tu stranu.
Sada sam cim sam otvorio dokument to uradio kao sto si rekao i radi! :)

Pozdrav,
Dragan NS
 

Back
Top