NACIONALNA KLASA !!!!

Bila je jako kratko u NS.Upoznala se sa G. Markovicem i on ju je odveo za BG.

moram da kažem da je tzv. veza u ovom slučaju konstruktivna i ne razumem zašto je tebi lično naškodila (naravno, ako je samo to u pitanju); naime, na bg fdu, koji je i dalje najprestižnija škola glume (mada to opet ništa ne znači) se prijavi milion studenata i očekivano je da se komisija ogreši o neki talenat, koji tek kasnije dođe do izražaja; Goran Marković je jedan od najboljih reditelja i očigledno da je on prepoznao dar Anice Dobre, koji je kasnije potvrđen i mađunarodnom karijerom njenom, tako da on nije pogrešio što ju je doveo u Beograd, verovatno sa namerom da joj put bude kraći i brži do nekih uloga; e sad, to u nekom smislu jeste nepravedno prema ostalim studentima, jer zašto da se neko izdvaja, ali s druge strane, zašto da se glumi da su svi jednaki kad nisu - to je vrlo prosto - neko je darovit, neko nije, ili: neko je darovit više a neko manje; milim i taj što je manje darovit može da drugim putevima dođe do izražaja a ovaj što je više darovit da se ugasi ili da mu se nešto nepredviđeno dogodi (npr. Žarko Laušević), pa propadne kao glumac....
veza u negativnom smislu, a i to naravno postoji i ok je da se ljudi bune je kad neko nedovoljno talentovan, a npr. je nečiji sin/kći zauzme mesto nekom zaista darovitom...
 
moram da kažem da je tzv. veza u ovom slučaju konstruktivna i ne razumem zašto je tebi lično naškodila (naravno, ako je samo to u pitanju); naime, na bg fdu, koji je i dalje najprestižnija škola glume (mada to opet ništa ne znači) se prijavi milion studenata i očekivano je da se komisija ogreši o neki talenat, koji tek kasnije dođe do izražaja; Goran Marković je jedan od najboljih reditelja i očigledno da je on prepoznao dar Anice Dobre, koji je kasnije potvrđen i mađunarodnom karijerom njenom, tako da on nije pogrešio što ju je doveo u Beograd, verovatno sa namerom da joj put bude kraći i brži do nekih uloga; e sad, to u nekom smislu jeste nepravedno prema ostalim studentima, jer zašto da se neko izdvaja, ali s druge strane, zašto da se glumi da su svi jednaki kad nisu - to je vrlo prosto - neko je darovit, neko nije, ili: neko je darovit više a neko manje; milim i taj što je manje darovit može da drugim putevima dođe do izražaja a ovaj što je više darovit da se ugasi ili da mu se nešto nepredviđeno dogodi (npr. Žarko Laušević), pa propadne kao glumac....
veza u negativnom smislu, a i to naravno postoji i ok je da se ljudi bune je kad neko nedovoljno talentovan, a npr. je nečiji sin/kći zauzme mesto nekom zaista darovitom...

Meni to licno nije naskodilo,nego sam to uzeo kao primer :rtfm::ok:
Anica je sjajna glumica,ali u to vreme...............znas kako je medju studentima,svi hoce na film :per:
P.S
U to vreme je bilo pravilo(a mozda cak i zakon,ne znam),da studenti sa akademije ne mogu da se pojavljuju na filmu u prvoj(mislim i drugoj) godini.Ona je to uradila npr. u prvoj.
O Lidiji Vukicevic i da ne pricam :mrgreen::bye:
 
ma kontam ja, ima tamo svašta, i mistifikacije i bukvalno poigravanja sa mladim ljudima, znam bar troje ljudi koji su napustili glumu zato što nisu mogli da izdrže pa recimo psihološki pritisak i takav način studiranja, u stvari takav način života
mislim da bi najbolje bilo za ove koji hoće da upišu da odu jedan dan i da provedu sa studentima, da vide kako se tamo STVARNO radi, i da fdu to uvede kao praksu, da budući studenti, umesto što dolaze na konsultacije, dođu na časove i da malo vide kako i šta; mislim da bi im se tad broj prijavljenih drastično smanjio, jer većina ljudi koji se prijavljuju imaju neku mutnu sliku o tome kako je tamo
a, Lidija je... mis'im, bez komentara :)
 
Нашла сам у Новостима неки интервју (данашњи је,тачније) Гордане Ђурђевић-Димић (иначе пре нисам чула за њу) и она помиње како је ЈДП њен сан од студентских дана и како је о томе стално причао на Академији професор Плеша и ја се сетим да је он помињан овде.:)
 

Back
Top