Kuvanje za 2 dana............

shonery

Aktivan član
Poruka
1.125
Treba mi pomoć.....

Pošto obično kuvam za 2 dana, malo sam u problemu, jer sam krenuo da vrtim sve ista jela, musaka, boranija, paprikaš, pečena piletina, gulaš......

Dajte mi neke nove ideje, pa ću vam biti silno zahvalan......
 
skoro sve, pasulj, djuvec, punjene paprike, sarmice od zelja, sarma, slatki kupus, lazanja, lovacke snicle.......
supa - ali se napravi velika kolicina i odmeri se koliko treba za taj dan i samo u taj deo se stave rezanci, i tako svaki put ponovo stavis rezance da se ne bi ubrasnjavili)
sos za spagete od melvenog mesa i paradajza a ako napravis i veliku kolicinu spageta mozes odmah umesati sa sosom pa tako sutradan zagrejati i bude super
eto nekih ideja koijh sam se sada setila, ima toga jos
 
Hvala na sugestijama, nešto i spremam, a nešto ću iskoristiti.....
Hteo sam samo da dodam, da treba imati u vidu, da to treba da jede i jedan mališan od 16 meseci, ali nema veze pošto tajfun sve čisti............

Ne znam da li i ostali kuvari/ce upadaju u isti problem, kao ja. Imam stotine recepata na raznim mestima, a da ne spominjem internet i opet nekad ne znam šta bih.......
 
Svima je veći problem da smisle šta da kuvaju, nego da skuvaju neko jelo! Nisi sam!:lol:

Možda bi mogao da isplaniraš neku vrstu nedeljne šeme: npr.
1. dan: jelo tipa gulaša (juneći gulaš sa knedlama od ekspres palente, pa sekelji gulaš, pa pileći paprikaš sa knedlama, pa ovčiji paprikaš sa krompirom...). Tako da tog dana u nedelji, iako su to jela slična u osnovi, ipak nije isto svake nedelje.

2. dan: neko pečeno meso sa varivom od povrća kao prilogom (piletina, riba, svinjetina...pečene na razne načine, uz grašak, boraniju, karfiol, kelj, prokelj, šargarepu, spanać - samo što on nije za podgrevanje - bareni krompir, prženi krompir, ili krompir pire...)

3. dan: Neko jelo "kašikom", tipa slatki kupus sa ovčetinom, čorbast pasulj, kiseli kupus sa suvim mesom, riblji paprikaš....

4. dan: Neko jelo tipa musake: nešto preliveno, pa zapečeno u rerni... tu baš možeš da radiš šta hoćeš: staviš šta imaš, zaliješ pavlakom, pa u rernu....

5. dan: Neko testo sa prilogom, tipa špageti sa mesnim prelivom, ili prelivom od paradajza, pa rezanci sa sirom, pa slata od kuvane testenine sa povrćem, ili tunjevinom, ili kuvanom piletinom...

6. dan: Dan povrća, voše nešto bareno, pa začinjeno začinskim biljem pa preliveno uljem...Kao "odmor" za stomak. tu već više dolazi tvoja kreativnost do izražaja.

7. dan: Vojvođanski nedeljni ručak: supe, sosa i mesa - sad da li živinskog, ili junećeg, ili mešanog...po želji, kao i sosovi.

Oko redosleda bi se moglo diskutovati, ne znam kakav ti je dnevni ritam. Mali može sve to da jede, samo da nije ljuto i previše začinjeno...:)

Ovo ti je, kao, neki primer, ali ako bi na bazi toga napravio mesečni plan, jela bi ti se retko ponavljala, a i mesečna kupovina namirnica bi bila lakša...:bye:
 
Poslednja izmena:
Blago Frodovoj supruzi kad on razmišlja umesto nje inače meni je najveći problem ideja više nego kuvanje kada bi barem mm rekao šta da spremim ne bi mi bio poblem


Ma, ne pitaj ti njega ništa, već kuvaj šta ti se kuva - on će već reći: "Što ne kuvaš to-i-to, nisi odavno."..pa eto ti smernice.

U međuvremenu, imaš ovde na "kulinarstvu" baš dobrih recepata, i jednostavnih i specijaliteta, i zdravih, i dijetalnih...svašta fino, pa prelistaj malo, olakšaće ti.

Mislim da nam je svima najteže da smislimo jelovnik!:lol:
I meni je to prava mora, pa zato i pribegavam spisku - ne setim se uvek napamet kad treba da pazarim, pa onda potegnem spisak, i pomogne mi. :bye:
 
sad, da li je mojoj supruzi blago, to neka ona kaže......
šta ću, kad sam rekao da znam da kuvam, pa eto, a na kraju krajeva, pošto sad tražim neki posao i čuvam dete, onda je skroz ok da kuvam, nego uhvatio sam se kako vrtim 15-ak jela i to je to,....
treba malo promeniti recepte, videh da ima po nešto zanimljivo i ovde na forumu.......
 

Back
Top