Празна гајба

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
(Нисам ја, мајке ми, Линда ме наговорила! :mrgreen:)

Даклем, драге мамице и по који татице,

Замислите ситуацију: лето, ви на годишњем, а мужић (или женица) вам кажу:''Драга(и), превише си радила(о) ове године, мислим да би ти требало мало простора да се изодмараш на миру! Не могу да ти приуштим Тенерифе ове године, али ево, повешћу децу на село код мојих, а ти се лепо изодмарај и испровађај те три недеље док ми будемо на селу!''

А ви............????? :per::per::per:
 
(Нисам ја, мајке ми, Линда ме наговорила! :mrgreen:)

Даклем, драге мамице и по који татице,

Замислите ситуацију: лето, ви на годишњем, а мужић (или женица) вам кажу:''Драга(и), превише си радила(о) ове године, мислим да би ти требало мало простора да се изодмараш на миру! Не могу да ти приуштим Тенерифе ове године, али ево, повешћу децу на село код мојих, а ти се лепо изодмарај и испровађај те три недеље док ми будемо на селу!''

А ви............????? :per::per::per:

isla bih na forum , naravno.....
 
Poslednja izmena:
Ma, takvih nema nego bilo zgodno za slagvort :D

Tema- makar jedan dan u tih par nedelja bih organizovala svoje malo al veoomaa odabrano drustvo koje dugo nisam videla na jednom mestu da se okupi i zaboravi na sve sem onoga sto imamo da kazemo/poklonimo jedni drugima u mom gnezdu u tih nekoliko sati...hmm, ako uspe kako je zamisljeno, moze i da se produzi u reprizu :D
Posle toga, par dana bih posvetila sebi-kozmetika, koncert, kupovina i slicno, a onda bi i meni bilo krajnje dosadno bez takve muskarcine il, makar bez moga derleta, ljubi je majka :D ..
 
Моји тако отишли неколико пута.

Једном сам офарбала сву дрвенарију у кући и окречила кућу, други пут звала сестру да стављамо шпанске зидове!

Ја, која иначе излазим у просеку два пута месечно по целу ноћ, ниједном нисам изашла тад кад они нису били ту! :besna:
Што се неких журки тиче, то имам и овако, и кад ми је муж ту и кад је целу ноћ на послу.

Мени би више пријало да ја одем на месец дана!
 
Kada bi se nekim čudom nad čudima i to dogodilo, izgledalo bi krajnje jednostavno:

Dan 1. Ustajanje iz kreveta isključivo radi uzimanja hrane iz kuFinje i odlaska do toaleta
Dan 2. Ustajanje iz kreveta isključivo radi uzimanja hrane iz kuFinje i odlaska do toaleta
Dan 3. Tuširanje, odlazak do prodavnice po hranu, povratak u krevet i čitanje onih 59254 knjiga
koje se kupuju a nikako se nema vremena za čitanje...
Dan 4. Doručak, gledanje filma, ručak, čitanje do večere, večera, gledanje filma, spavanje...

I tako dok ne osetim da sam se baš, baš, naspavala i odmorila.... Cirka 7 dana...

Posle toga dolazi u obzir kafenisanje sa drugaricama i izlasci... krajnje pitomo i naivno, odavno me
je prošla želja za nekim ludovanjem... čini se da sam zadovoljila sve neke velike stvari, sada mi fale
samo neke sitničice... :lol:

Boring, znam ali eto, tako bih ja :lol:
 
Nije to za mene, dok mi dragi ode na sluzbeni put ja razvrzem da krecim kucu,menjam boje zidova :dash: a vise volim da svrljam kada uspem da "ukradem " vremena samo za sebe:brus:, sladje mi nekako!..inace taj "film" sa praznom gajbom na taj nacin se kod mene nece desiti dok sam u ovom braku, he,he,..nazalost!:(
 
Jaoooooo šta bi radila ....sve bi radila ....vec se vidim ...ustajem kad se naspavam, doruckujem uz Opru , obucem se natenane, 3 x probam dok ne budem zadovoljna, zgrabim tasnu , cvike , pare ....i pravac šoping....sve natenane , nigde ne zurim, nogu pred nogu dok uzivam u suncu.

Kafu sa drugaricom pijem brzinom puza, ne gledam na sat, kad mi se smuci trac, menjam drustvo.

Tako pre rucka....posle rucka ( koji nisam ja kuvala razume se nego sam jela tamo gde volim i sta volim i tacno onom brzinom koja mi prija ) opet jedan krug , ako je nesto zaostalo da slucajno nisam kupila...

Onda lagano kuci, tusiranje , kremice , redno, uvucem se u krevet , gledam ljubic , spavam....

A sutra je novi dan ....opet ustajem kad se naspavam, al sad ne sutajem, lezim citam knjigu ....prosetam do frizidera po sok ...smandrljam kafu na brzaka, onda popodnevna dremka, telefoniranje dok se zice ne istope, pa se pred mrak pridignem , tusiranje, spremanje za grad....Vecernje zezanje sa veselim zenama , pevanje do zore , na stolu il ispod njega :mrgreen:

Tu svice treci dan.....

Koliko sam ono beše sama ????
 
Poslednja izmena:
ovaj, meni tek prva godina u braku, ali ovo shto je hellen napisala spada u jednu od mojih najvecih fantazija.
ne kazzem da mi ne bi nedostajali, ali bih nekako volela da ponovo zavirim u onaj svet kad sam samo sebi bila sve i svja.
onako, chisto da vidim dal` sam se promenila neshto, kao stvarno se promenila, il` je to onaj fazon "zziv chovek se na sve navikne".
tri nedelje mi je previshe, dve mi je sasvim dovoljno. :D
 
paaa iskreno...
verovatno bi mi bilo dosadno :rumenko:
koliko god me nerviraju..na decu mislim
pusta mi kuca bez njih
a sve to o cemu mastam da bih radila kada bih ponovo bila sama...
i jeste samo pusta mastarija...
na kraju se sve svede na potpuno isto..
mada, ja i sa njima mogu da radim sve to sto vi navodite bez njih...
a taj rucak koji je obavezan zbog dece
i ne pada mi tako tesko..
eto...postala sam grozna, dosadna domacica :lol:
 
Kada se meni desila "prazna gajba" prvi put, osećala sam se k'o pas pušten sa lanca, nisam znala šta bi pre - i tako nisam ništa posebno ni uživala....a tako sam svašta planirala...:(."kad najzad budem sama"! :dash:
Kasnije sam shvatila: s njima ili bez njih, sve je to u glavi, i ako nešto želim, treba to i da radim, pa ko je tu, ko nije!:lol:
 

Back
Top