Novi zakon o bezbednosti saobracaja

Извини Кнеле брате нисмо те препознали. z:cry:



Да... иживљавају се људи колико могу до првог, после ћеш да видиш како ће да буду ко бубице. z:D


Upravo sam gledao reprizu emisije o saobracaju SAT,
i razgovor onog Alvirovica sa nekom zenom sudijom gde kazu da nije tacno da nema upisivanja prekrsajnih bodova do Nove godine,
nego svi kojima je napisana prijava posle usvajanja Novog zakona ce retroaktivno biti bodovani posle nove godine,
jer tada stupa neki propratni novi zakon o prekrsajima koga su cekale sudije?!
 
Upravo sam gledao reprizu emisije o saobracaju SAT,
i razgovor onog Alvirovica sa nekom zenom sudijom gde kazu da nije tacno da nema upisivanja prekrsajnih bodova do Nove godine,
nego svi kojima je napisana prijava posle usvajanja Novog zakona ce retroaktivno biti bodovani posle nove godine,
jer tada stupa neki propratni novi zakon o prekrsajima koga su cekale sudije?!
Pa lepo kaže.
Neće upisivati pre 01.01.2010.
Upisaće posle.
Zakon važi od 10.12.2009. Ko je rekao da neće upisivati naknadno?
 
u saobracaju je ponasanje kao i u zivotu, razlike skoro da nema

nekultura i nasilonost, kad je u jednom, onda je i u drugom. i obrnuto

dakle, samo nepristrasno kaznjavanje, sve sluzbe da rade za sta su inace placene, jer ako nerade koji ce nam andrak.

u saobracaju, kao i u zivotu, sve moze da se sredi za manje od 15 dana
 
u saobracaju je ponasanje kao i u zivotu, razlike skoro da nema

nekultura i nasilonost, kad je u jednom, onda je i u drugom. i obrnuto

dakle, samo nepristrasno kaznjavanje, sve sluzbe da rade za sta su inace placene, jer ako nerade koji ce nam andrak.

u saobracaju, kao i u zivotu, sve moze da se sredi za manje od 15 dana

Право кажеш.Некултура на првом месту.Гро бахатих клинаца који немају ни кућно васпитање а о култури у саобраћају да не говоримо.Мисле ако им је тата купио скупоцени аутомобил да им то даје предност у односу на друге учеснике у саобраћају.Човек не схвата да када је узео волан у руке скоро је исто као да је узео пиштољ,јер и аутомобилом такође може да убије некога,па и себе.
 
Ma jok, prolazak kroz crveno se treba kaznjavati kao genocid, prekoracenje brzine kao ubistvo a ako nemas trougao - kao silovanje.

Kako ste mi pametni kao da vas je sve Kim Dzong il pravio.

pa prolazak na crveno ekstremno ugrozava zivot drugih ljudi a i tog ko vozi...
desavalo mi se da mi takav kreten projuri dok prelazim ulicu i da izbegnem da me raznese za 5 cm...treba im oduzeti dozvolu zauvek.
 
Ajde sve mogu da razumem, ali zar ce zaista biciklisti morati da nose kacige na +40 C?
Кациге за бициклисте су углавном вентилирајуће...морам само да одаберем неку добру кацигу ћалету. Када он са 70+ година седне на свој Први Партизан ултра брзи бицикл па кроз шор распали 5...шта 5? 7км/х!! Ехееееј!!! То је брзина.
Узећу му два-три модела, један свечани, када иде по новине и хлеб а други за сваки дан, у 456 боја...
Биће фешта по селима у северној Србији...
 
A jel svaki prolazak na crveno ugrozava zivot drugih ljudi? Npr. i onaj kad nema nikog u krugu od 500 metara od raskrsnice? I jel ti znas uopste sta je delo pokusaja ubistva?
Ne mogu da verujem da se uopste diskutuje o ovakvim stvarima.

ma sta imas da prolazis na crveno, osim ne daj Boze juris da nekog ko se bori za zivot u tim kolima odvedes u urgentni centar...
sta ima da se raspravlja da li je nekog bilo u krugu od 500m ili ne, ne smes da proalzis na crveno i gotovo, kad prodjes ide kazna pa ako se ponovi ja bih im oduzela dozvolu zauvek.
 
A jel svaki prolazak na crveno ugrozava zivot drugih ljudi? Npr. i onaj kad nema nikog u krugu od 500 metara od raskrsnice? I jel ti znas uopste sta je delo pokusaja ubistva?
Ne mogu da verujem da se uopste diskutuje o ovakvim stvarima.

Ј6т, откуд знаш да, иако у кругу од 500м нема никога, да ти неће излетети пред ауто неко дете које се и не види од паркираних аутомобила?

Газили су децу и на паркинзима из истог разлога а камоли по улицама.
 
Кациге за бициклисте су углавном вентилирајуће...морам само да одаберем неку добру кацигу ћалету. Када он са 70+ година седне на свој Први Партизан ултра брзи бицикл па кроз шор распали 5...шта 5? 7км/х!! Ехееееј!!! То је брзина.
Узећу му два-три модела, један свечани, када иде по новине и хлеб а други за сваки дан, у 456 боја...
Биће фешта по селима у северној Србији...
:lol:

Као и увек, Р.Жискар, духовит!

Што се тиче закона о саобраћају, мислим да су претерали.
Вожња 40 на сат на празном путу, или она глупост са везивањем на задњем седишту (то заиста не видох нигде на планети!)

Неће нас тај закон решити корумпиране саобраћајне полиције....
 
А ја теби лепо кажем да не везујеш те некултурне (којих евидентно има) у БАШТИНУ Србије.

Nego uz šta da je vežem? Uz lepe manire francuskih dvorova? Naravno da su deo folklora Srbije, pljuvanje kroz prozor i mlataranje šipkom. To je na zalost svakodnevna pojava u saobraćaju. Smešan si ko jugo 45 na uzbrdici :lol:
 
Nego uz šta da je vežem? Uz lepe manire francuskih dvorova? Naravno da su deo folklora Srbije, pljuvanje kroz prozor i mlataranje šipkom. To je na zalost svakodnevna pojava u saobraćaju. Smešan si ko jugo 45 na uzbrdici :lol:

Некултура је саставни део свих народа и земаља па их нико не везује за своју баштину, фолклор, традицију и сл.

Некултура је некултура, нешто што треба искоренити.
 
Некултура је саставни део свих народа и земаља па их нико не везује за своју баштину, фолклор, традицију и сл.

Некултура је некултура, нешто што треба искоренити.

Jeste, ali vala je kod nas debelo treba iskoreniti.

Bugari su to iskorenili jos za vreme Todora Zivkova, kod njih si uvek mogao da polizes ulice a za saobracaj da ne pricam. I to Bugari, ejjjj!
 
Sad ce on da ti objasni kako to nije istina i kako smo svi u Srbiji gospoda sa francuskim manirima :lol:
Kako vozači jedva čekaju da propuste pešake na pešačkom i slično, nikako da ih izuju iz cipela :rumenko:

Da nisam videla toliko udesa ispred svoje zgrade mozda i ne bih verovala. Medjutim sada, kad se trzam na svaku skripu kocnica, a skolska deca tu najcesce prolaze, nemilosrdna sam cak i prema vozacima koji voze i 10 km/h brze nego sto treba.
 
Sad ce on da ti objasni kako to nije istina i kako smo svi u Srbiji gospoda sa francuskim manirima :lol:
Kako vozači jedva čekaju da propuste pešake na pešačkom i slično, nikako da ih izuju iz cipela :rumenko:

Ко? Јел' ја? :lol:

Ти, изгледа, џабе знаш да читаш кад си слеп код очију...

И ја тврдим да има некултурних и то поприлично, и да то треба искоренити, али сматрам да је безобразно (а и нетачно) ту некултуру везивати за баштину, традицију и сл. као што си то ти урадио.

Једино може да се повеже за баштину модерне демократије и либерализма. z:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Svi "strucnjaci"za sobracaj su veoma glasni po pitanju donosenja novog zakona.Samo da se usvoji i svi su problemi reseni.Mi cemo preko noci da postanemo veoma savesni vozaci.Mozda prvih nekoliko meseci dok "plavi"budu trenirali strogocu,a posle sve po starom 10 evrica i idemo dalje.Zasto ovako pisem.Pa evo,vozim vec 40 godina,prestao sam da brojim kilometre odavno,kada sam presao 1.000.000 km,a vec29 godina sam instruktor voznje a od toga 25 godina i clan ispitne komisije na polaganju za vozace.Toliko o mojoj kompetenciji o ovoj temi.Muka mi je od kritika "strucnjaka" kako je za veliki broj saobracajnih nesreca /nazalost/ sa puno mrtvih, kriv nacin obuke vozaca i stari zakon koji pravljen pre 25 godina. A sta je u Novom zakonu "novo". Pa u stvari nista osim kazni.Pa i starom zakonu postoje kazne,ali se ne sprovode.Ko ih ne sprovodi. Pa POLICIJA.Njihovo regulisanje saobracaja se svodi na lov radarima,a na polaganju vozackog ispita su glavni.Oni odlucuju o svemu.Samo se pitam sto pustaju ljude da "prodju" ako ih instruktor nije dobro naucio.Smesno. Mislim da ne bi trebalo da budu ni blizu mestu polaganja, a posle neka rade svoj posao odnosno neka sankcionisu prekrsioce.Jedino tako ce biti manje incidenata.I naravno povecati kazne za najteze prekrsaje.Kada se prolazak kroz crveno svetlo bude tretiralo kao pokusaj ubistva,pocinilaca ce biti mnogo manje

Treba licenca, to te cepi....
 

Back
Top