Sprega kulture i politike

Ledeni 64

Početnik
Poruka
30
Uskoro ce uslediti imenovanje novih upravnika pozorista, a jednu smenu smo vec videli. Da li ce na ta mesta doci kadrovici ili istinski umetnici i kulturni poslenici?
Recimo, LDP ima dosta jako dobrih predloga za ta mesta, a nemaju veze sa politikom. Da li ce i drugi tako postupiti, ili ce dovesti svoje poslusnike?
 
Apsolutno se slazem i to je jedna od tema, koja moze biti obuhvacena ovim naslovom. Ali sta sa politizacijom, kako to resiti, odnosno spreciti.
Recimo gospodin Milic odlicno poznaje pojedine oblasti kulture, ali ni njemu samom, a ni LDp nece pasti na pamet da ga predloze na neko mesto.

Obzirom na podršku i ugle,d koji LDP ima u Srbiji, ne verujem da bi mu palo na pamet da bude poslovođa u knjižari....:dash:
 
Odakle...:roll:

Da skinemo penzionerima ili trudnicama???:whistling:
Ne znam. Ono što sigurno znam je da se četvrtini populacije Srbije i kulturnoj prestonici ne smeju ukinuti bilo kakva sredstva. To bi bilo ravno katastrofi...

Apsolutno se slazem i to je jedna od tema, koja moze biti obuhvacena ovim naslovom. Ali sta sa politizacijom, kako to resiti, odnosno spreciti.
Recimo gospodin Milic odlicno poznaje pojedine oblasti kulture, ali ni njemu samom, a ni LDp nece pasti na pamet da ga predloze na neko mesto.

U zemlji Srbiji bih ja politički faktor potpuno isključio iz procesa donošenja odluka što se kulture i umetnosti tiče.
Jedna stranka može samo da kompromituje nečiji lik i delo. Ako je neko zaista pravi kulturni radnik, onda će to kulturna zajednica da prepozna i bez uplitanja stranaka.

Dakle, bez obzira na 'neutralnost' određene stranke kod predloga ja bih ih isključio.
 
Pa kako da ti kazem, Milic bi mogao mnogo, mnogo vise.

Ako je u pitanju ovaj pandur

images


on ne bi mogo da bude čak ni poslovođa biblioteke...:lol:
 
Ne znam. Ono što sigurno znam je da se četvrtini populacije Srbije i kulturnoj prestonici ne smeju ukinuti bilo kakva sredstva. To bi bilo ravno katastrofi...



U zemlji Srbiji bih ja politički faktor potpuno isključio iz procesa donošenja odluka što se kulture i umetnosti tiče.
Jedna stranka može samo da kompromituje nečiji lik i delo. Ako je neko zaista pravi kulturni radnik, onda će to kulturna zajednica da prepozna i bez uplitanja stranaka.

Dakle, bez obzira na 'neutralnost' određene stranke kod predloga ja bih ih isključio.

Katastrofa za Srbiju je bela kuga, a ne koliko će prestonica imati pozorišta....

Setimo se samo Jugoslovenskog dramskog koje je izgorelo, pa je onda tu niklo velelepno zdanje, pravo remek delo... Ali će zato u Surdulici pacovi da pojedu novorođenčad...
.....................................................................
2. Već smo imeli takve primere, pa su onda ministri na mala vrata gurali svoje predstave tip...Kontejner sa pet zvezdica...
 
Ne znam. Ono što sigurno znam je da se četvrtini populacije Srbije i kulturnoj prestonici ne smeju ukinuti bilo kakva sredstva. To bi bilo ravno katastrofi...



U zemlji Srbiji bih ja politički faktor potpuno isključio iz procesa donošenja odluka što se kulture i umetnosti tiče.
Jedna stranka može samo da kompromituje nečiji lik i delo. Ako je neko zaista pravi kulturni radnik, onda će to kulturna zajednica da prepozna i bez uplitanja stranaka.

Dakle, bez obzira na 'neutralnost' određene stranke kod predloga ja bih ih isključio.
Ali kultura je ono sto je pod jurisdikcijom nadleznog ministarstva, pa je politika na neki nacin neizbezna. Samo je potrenbno postici visok stepen neutralnosti.
 
A kako ti to, molicu lepo, znas? Da li si ikada vodio razgovor sa gospodinom Milicem, pa da doneses takvu ocenu? Ne verujem, jer da jesi, tako nesto ne bi izjavio.

Pošteno nisam... Mišljenje o njemu sam formirao na osnovu toga što je bio desna ruka Mihajloviću i načelnik Javne bezbednosti... Bio je na funkciji u vreme ubistva Đinđića, a kasnije je završio u LDP...

Slušao sam njegove priče kad je otišo sa položaja i to je sasvim dovoljno...

Btw... Jel' ti je to on u avataru???:hahaha:
 
Pošteno nisam... Mišljenje o njemu sam formirao na osnovu toga što je bio desna ruka Mihajloviću i načelnik Javne bezbednosti... Bio je na funkciji u vreme ubistva Đinđića, a kasnije je završio u LDP...

Slušao sam njegove priče kad je otišo sa položaja i to je sasvim dovoljno...

Btw... Jel' ti je to on u avataru???:hahaha:
Nije otiso, nego je otisao. Nego, sta je tako smesno?
 
kako ti to, molicu lepo, znas? Da li si ikada vodio razgovor sa gospodinom Milicem, pa da doneses takvu ocenu? Ne verujem, jer da jesi, tako nesto ne bi izjavio.

Jel to gospodin Milic, clan dinastije Radujko, ciji je brat predsednik opstine Rakovica, a snaja gradski sekretar za finansije, opet koja je sestra don Branka, vladajuceg haraclije iz Lelekoma?
 

Back
Top