Dramaturgija - Novi Sad

miki21

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima. Zanima me da li ovde ima nekog sa iskustvom o dramaturgiji u Novom Sadu.
Zanima me naravno prijemni. Pogledao sam na sajtu i sve oni tu kazu al voleo bi da cujem od nekog iz prve ruke. Zanima me sta najvise cene i koliko je bitno da dramsko delo ili scenario budu u bash toj formi odnosno da li bi mozda i krace knjizevno delo bilo prihvaceno na prijemnom. Unapred hvala.
 
I onda postavish pitanje...pa ti neko odgovori...
Zabranjeno je postavljati temu o necemu ako vec za to postoji druga...

Pa na pitanje shat najvishe cene nema odgovora,ne treba da gledash shta se njima svidja i da im idesh niz dlaku,vec gledaj sebe. Ti to radish zbog sebe,ni zbog koga drugog,i bitno je da si sam sebi originalan...Ako jesi,primetice tu iskru iskrenosti u tebi..i dopasce im se. Cim budesh gledao kako kome da se svidish,a shat se ovoj dopada,shta ovaj ceno,shta onaj...Propao si. Izgubicesh se u tom lavirintu i ljubav prema glumi ce ti postati najmanje bitna...jer necesh moci da se skoncentrishes na nju od brojnih ''spoljnih efekata...''Ako prodjesh na uzi izbor,imash kako su mi rekli nedelju dana non-stop snimanja,od rano ujutru pa sve do kasno uvece gde prodru do samog tebe ''skidaju sve slojeve koje ti je mozda mentor ili neko drugi nabacio'' -necesh imati vremena da razmisljash shta ko od niih shat trazi.Vodi se glumom i kako se ti osecash dok glumish,taj osecasj shto ono tebi daje,sebicno,li ispravno-ostalo srew it...

Mislim da nije mnogo bitno da li je krace ili duze,bitno je da dobro izvedesh-i da ne bude neshto lagano.
Inace vodja klase je Majer.
 
Poslednja izmena:
:rumenko:
upsi,sorry....Vec kad neko pokrene temu ovde u vezi Akademije ja po diflotu odmah dogovaram za glumu....My bad. Pitacu ove moje imam one koji su polagali prijemni.....
cula sam samo od njih kako je na prijemnom,tj. shat te pitaju,kako teche...
 
Fala puno :)

Video sam na sajtu akademije da mozes da predlozis radio dramu kao svoje originalno delo i zanima me sta se misli pod tim. Scenario za radio dramu ili audio snimak? Posto bi bilo super da je dozvoljeno dati audio snimak jer ima vise prostora za kreativnost. Hvala.
 

Back
Top