Bogatstvo

Stetak Mirko

Obećava
Poruka
85
Vecina nas obicni smrtnika nije rodeno u bogatstvu.Al vecina nije ni rodena u siromastvu.
Na planeti zemlji covek je najveca grabljivica jedino on uzima vise nego sto mu je potrebno.
A neki idu tako daleko da ni njihovi potomci ne mogu da potrose steceno.
Svi koji imaju ili traze posao,ako se slucajno obagtite nemojte zaboraviti na sirotinju.
Vecina nas nije zadovoljna onim sto ima,a pitam vas dali ce decak sa slike ikada imati toliko koliko vi sada imate.?
LJudi koji su kupili auto sa slike i ugradili versace kupatilo su verovatno operisani od srece.Jel narod kaze da je za srecu potrebno malo.
Kako da bude srecan onaj koji nema nista?
 

Prilozi

  • siroma jede.jpg
    siroma jede.jpg
    28,6 KB · Pregleda: 23
  • s metlom.jpg
    s metlom.jpg
    17,3 KB · Pregleda: 20
  • auto.jpg
    auto.jpg
    45 KB · Pregleda: 26
  • kupatilo versace.jpg
    kupatilo versace.jpg
    36,2 KB · Pregleda: 30
Zavisi od civilizacije.U Indii su prosjaci visokopostovani,i nije sramota biti prosjak.Zapad ima drugaciju percepciju.
Tema je filozofska.
Uvek ima ljudi koji su altruisti,na razlicite nacine.Neko se licno zalaze i bavi humanitarnim radom,a neko opet donira novac u razne fondove,jer je oslobodjen poreza na taj iznos
 
Došla su takva vremena da je danas bogatstvo u modi.
Mada,kao što je rekao autor teme,čovek je najveća grabljivica,tako da mu neće biti dosta i milijarde,već će uvek tražiti još.
 
LJudi koji su kupili auto sa slike i ugradili versace kupatilo su verovatno operisani od srece.Jel narod kaze da je za srecu potrebno malo.
Kako da bude srecan onaj koji nema nista?

Bojim se da ne znas o cemu pricas, i da kao i vecina ljudi, sto manje znas sve vise pretpostavljas. Al sve pogresno. Barem si se ogradio rekavsi verovatno.
Da se nisi overdozirao serijom" i bogati placu"?

Onaj koji nema nista ne moze da bude srecan zato sto nema nista. Tacka na kraju recenice. Kada bi imao makar zelju, ideju i malo snage da to promeni, mozda bi postojala nada za njegovu srecu. Ali covek koji je predugo bez novca ostaje ubrzo i bez samopouzdanja, a nedostatak samopouzdanja stvara besparicu i tako u krug.
Obrazovanje je jedini put izlaska iz zacaranog kruga,

Ne dajte deci da citaju bajke da ne bi postali ono sto ste vi. "jadna i siromasna, siroce pepeljuga, se udala za BOGATOG!!! princa i zivela srecno do kraja zivota. San svake sponzoruse. Bogatstvo je stekao kralj, princev otac, macem, ratovima i porezima.
Dokle cemo da lazemo decu?
@ ako nemate svoju decu, pitajte roditelje zasto su vas lagali, ili zasto vas nisu zastitili od lazi, pa sad novcem merite svet.
 
Gore pomenuti film nisam gledao pogledaću čim stignem.
Da u Indiji je prosjak cenjen je je vise od pola stenovnika na prosjačkom štapu.
Bio sam u Indiji i to je zemlja u koju se nikada ne bi voleo vratiti tamo i majmuni kradu od turista.
Kreptomane pa nisi ponudi bas neku lovu.
I bogati plaču ne gledam i neću,a verovatno plaču što nemaju više.Onaj koji nema taj je srećan sa jako malo u tome je stvar.S ničim naravno da nemožeš biti srećan.A obrazovanje nije put ka sreći to je sigurno jel poznajem mnogo obrazovani nesrećni naravno.
Mislim da su nepismeni mnogo srećniji od pismeni jel ako za nešto nezneš onda ti to ni ne fali.
Mišković ima pola Srbije pa je nesrećan zato što je mali rastom,a hto bi da bude najveći u Srbiji.
 
Visina nema veze sa novcem.
Demagogija i zamena teza.

Koliko vas je na neku primedbu dobilo odgovor: "Cuti, neko nema ni toliko!"
Druga krajnost je "Misko je nesrecan jer je nizak!" Mislite li da bi bio srecniji kada bi ostao bez novca?

Zavucite ruku u dzep i sta napipate otprilike toliko vredite.
Nigde u svetu ne postoji "pametan a siromasan". Ili si plivac ili si neplivac. Ili umes ili ne umes.

Nikada se ne dave neplivaci. Oni sede u blatu i gledaju plivace; Ako se poneki udavi ili se vrati u blato, oni su srecni i uvereni da im je mnogo dobro u blatu.
Provedu vek smisljajuci opravdanja i lazuci sebe da im je dobro u blatu. Samo retki iskorace napred, i oni bivaju proglaseni za nemoralne, kriminalce i gulamfere.
Nedostatak zelje i hrabrosti, stalno kukanje i gledanje u tudji dzep ne cini zivot boljim.
 
Hakime,potpuno se slažem sa tvojim mišljenjem.

Čovek mora biti,pre svega,kapacitet da bi nešto (ili mnogo) postigao u životu.Stalno se oslanjamo na činjenice kako je nekome mnogo dobro,kako je uspeo u životu,jer ima novca i na prvi mah pomislimo da je on možda kriminalac,tatin sin ili nešto slično.A,nikad se ne pitamo kakav put je on prošao da bi došao do toga što sada ima.

Znam,recimo,veliki broj ljudi koji rade od jutra do sutra i imaju dosta novca.Medjutim,kada se u gradu pojave sa automobilima od nekoliko desetina hiljada evra svi ih gledaju popreko i misle da su neki krimosi koji su do novca došli na veoma diskutabilan način.
Problem današnjeg društva je što uvek gledamo druge,a sebi se nedovoljno (ili nikako) ne posvećujemo.

Elem,Miškovića treba izbaciti iz ove priče,jer on svakako nije primer hrabrog i vanserijski stručnog čoveka koji je došao do velikog bogatstva.;)
 
Odavno nisam naletela na dublju temu. Ne da sam se zamislila no cu da se onesvestim kolko sam se duboko zamislila, a ustvari na krstaricu dodjem da se malo, sta znam, al ne da se bas zamislim. A vi ovde temu temcinu. U cemu je ..
Ovako, u uvodnom postu pise recenica
Vecina nas nije zadovoljna onim sto ima,a pitam vas dali ce decak sa slike ikada imati toliko koliko vi sada imate.?
Iskreno, prvi me je deo recenice tako zauzeo da sam na decaka iz drugog dela recenice sasvim zaboravila, ipak je on na slici a ja sam tu.
U cemu je problem? Nije problem sa zadovoljstvom koliko trenutno imam, meni je ovog danas sasvim dovoljno, najveci je problem sto se nema ama bas nikakve sigurnost za sutra. I onda pokusavas sa onim "dosta je svakom danu zla njegova", pa ne razmisljaj o tome, mogu i kola da te lupe , sto da briens za sutra kad mozda te srcka strefi u snu? I sve je to mnogo mudro i onda se operises od brige kao neki filozof a ustvari ili to potisnes pa postanes bolesnik il se stvarno toliko ufuras da postanes debil. I tako, srednja klasa u velikom delu postala inertna masa koja nista ne planira i ne pokusava i em sto te prelaze ko poslednju budalu em sto ne cinis nista dobro.
Bas skoro sam pocela da razmisljam nesto sta bi moglo da se popravi i kako tu u blizoj okolini, i to bi trebalo da bude nesto mic po mic...
Sad cu da se zaglavim i necu uspeti da kazem sta sam htela. Ocu reci da covek prosto mora da smislja male promene koje moze da izvede i da bude spreman da se ne osvrce ni na reakcije ni na to sto je malo kome do toga, naravno mislim na nekog kao sto sam ja ko se nije mrdo s mesta sto godina (ovo ne vazi za nekog ko vec radi nesto svoje, ako ima medju vama i takvih neka oproste na ovom skrabanju) pa je okruzen istim takvim i svi se zajedno ljuljkamo sa tom pricom "bice bolje, samo zazmuri", a sta ce biti? Ni od korova da ti neko pokloni ni stan ni parce zemlje ni najmanji moguci plac u bilo kakvoj nedodjiji, ako to ne stvoris sam gde ces jednog dana? Ili treba da se nadas da ces umreti u pravom trenutku?
Ej, ja najozbiljnije.
A sad
1.
Zena koja je prosla kroz jednu takvu fazu, al jos mnogo tezu, imala je porodicu na grbaci, uspela je sama samcata da zaradi svojim rukama dva stana. Niisu to neki veliki stanovi il stanovi na nekom odlicnom mestu, al to su stanovi! Sta mi je ona rekla. Kad pocnes, kad vec smislis sta ces, bitno je da prebrodis krize. Prve dve do cetiri godine, sta god da pocnes, mozes samo da prezivljavas; i onda ti dodje da odustanes, da ti je dosta svega,raspadas se , sve je na tebi a para nigde. Al posle nekih cetiri godine, tada se vec posao razradi , ako si radio svojski, i tad vec moze da se zivi.
Moguce da je i ovo bajka, pricam sta mi je ona rekla. Znaci zaradila je za nekih 15 godina odprilike 50 hiljada, svojim rukama, nista mucka.
2.
Ljudi koji se pominju sa gulanferi, prevaranti, muckarosi... oni koji su na neki drugi nacin "zaradili" i vise od dva stana, i to na super mestu; znam neke takve. Pa, ne bi se reklo da im je dobro. Ne znam sad sta je to sreca, jesu srecni nisu srecni... cini mi se da nisu srecni, mnogo se zale. Sa njima se ne bi menjala. Pre bih bila pravi lopov, pljackas.
Ne zamerite na ovom. Tema me onesvestila.
 
Došla su takva vremena da je danas bogatstvo u modi.
Mada,kao što je rekao autor teme,čovek je najveća grabljivica,tako da mu neće biti dosta i milijarde,već će uvek tražiti još.

Poenta je u tome da bogatstvo treba da nam učini ugodnijim život.
Sav višak iznad normalnog bi trebalo podijeliti gladnima, bolesnima,putem poreza.
ali, to je utopija, mada da mi daju priliku...kako bih ja to postrojila:roll:
 
Poenta je u tome da bogatstvo treba da nam učini ugodnijim život.
Sav višak iznad normalnog bi trebalo podijeliti gladnima, bolesnima,putem poreza.
ali, to je utopija, mada da mi daju priliku...kako bih ja to postrojila:roll:

sta je visak iznad normalnog za skoro sve dansnje gradjane, a moglo bi se reci gladjane
Nema covek para da kupuje ni kvalitetnu hranu a kamo li sta drugo
Gde je tu visak? A porez ti naplacuju
 
Pa nisam ja ni mislila na obične smrtnike...nego znaš već na koga...

E veruj mi da vise ne znam ni ja na koga mislim a ne ti
valjda mislis na one sto su nas sve zajedno podsisali ko ovce
Pa valjalo bi bar njima iz inata zaraditi sto vise para. Zainati se covek pa smisli pa istraje pa neda an ga ista odvrati od toga... E i onda dodje inspekcija pa mu sve otme.
Salim se. Ma ne znam. Nesto se mora raditi.
 
E veruj mi da vise ne znam ni ja na koga mislim a ne ti
valjda mislis na one sto su nas sve zajedno podsisali ko ovce
Pa valjalo bi bar njima iz inata zaraditi sto vise para. Zainati se covek pa smisli pa istraje pa neda an ga ista odvrati od toga... E i onda dodje inspekcija pa mu sve otme.
Salim se. Ma ne znam. Nesto se mora raditi.

Ako osnujem stranku za ispravljanje krivih drina, zvaću te onda, OK?
 
Pazi,fora je u tome što oni siromašniji misle da je bogatstvo (mislim na ono pošteno,ne na kriminal) nešto nedostižno ili,u najmanju ruku,nemoguće za njih.Zato se ti ljudi nekako ustručavaju da zagrabe ka vrhu.

Ipak nam treba biti jasno da su i ti bogati ljudi,takodje ljudi,kao i oni siromašni.Nemaju oni nikakve super moći naspram onih siromašnijih.Jedino,u čemu se razlikuju je to što su hrabriji,odlučniji i spremni na svakakve ishode : i dobre i loše.

Svi se uvek pozivaju na razne priče : Loša situacija u zemlji,nezaposlenost,ovo ono ... a nikom ne pada na pamet da krene nešto da radi,da se založi za nešto.Možda su ti siromašniji spremniji od onih bogatih,možda oni mogu da naprave vece pare od onih što su trenutno bogati ... Nikad se ne zna.

Konačno,poenta moje priče je da svi mogu sve.Svako ko je zdrav može da postigne izvanredne rezultate.Može po želji,da bude bogat i siromašan,sve od njega zavisi. :)
 
Ala si se ti utripovao...Bolje manje gledaj holivudske filmove , pa ces biti mnogo
bogatiji. Bogatiji kvalitetnijim zivotom.

Nisam se ja uopšte utripovao.To je tako.A ti pokušaj malo da slediš ova uputstva,pa će ti biti jasno o čemu govorim.

Ovu rečenicu da svako može po želji da bude bogatiji ne treba shvatiti bukvalno,ali ta rečenica se drugim rečima odnosi na onu : "Svako je krojač svoje streće".

Onaj ko ne radi ništa,ništa neće ni imati,onaj ko nešto radi,imaće nešto,a onaj ko radi dosta,dosta će imati.Rezultati uvek čekaju na kraju tunela,ništa se ti ne brini.Nema tu velike mudrosti
 
Niko se od rada nije obogatio !!! Jedino eksploatacija drugih ljudi.

Prosto ne mogu da poverujem kakve stvari se ovde pišu.:confused: Pa nisu valjda svi što su nešto postigli u životu,u stvari kriminalci.

Pošto smo s ovom rečenicom zašli u termin "poslodavac" stvari ovako stoje ...
Slažem se da eksploatacija drugih ljudi donosi profit,to je logično.Ali ako ti ne stvoriš ništa,kakav posao će ti ljudi raditi,koju poslovnu ideju će zastupati... Ti si taj (kao poslodavac,drugim rečima bisznismen),koji pravi koncept,ulaže sopstveni novac u taj koncept i svaki radnik će raditi isključivo za platu.Neće on uložiti novac u tvoju firmu.Ako poslodavac ne izvede firmu na pravi put,to je njegov gubitak,a niko ništa ne može sam da radi,zato su radnici svakom potrebni.

Od rada se može odlično živeti,mnogi nisu nikad ništa ukrali,nisu ništa ni nasledili,pa žive veoma udoban život.:)
 
Kod nas u zemlji tako funkcionise.Vecina radi za male plate,a ako obavlja u potpunosti ono sto mu je posao,to pdrazumeva eksploataciju.Svakako da se mora pokrenuti cela stvar,da bi se uopste i formirala firma i napravio posao u kontextu profita.To je srz cele stvari
 
Poslednja izmena:

Back
Top