Daklem...Di su nasi novci...bla...bla...bla...???(vojvodjanski,naravno )

MuskoSamBre

Iskusan
Poruka
5.530
Di su nasi novci...bla,bla,bla...Vojvodina nije krava muzara...bla,bla,bla...itd,itd,itd...su samo neke od otrcanih parola vojvodjanskih statutasa,autonomasa i separatista,pa posto sam rodjen i zivim u Vojvodini voleo bih da mi neko nabroji bar nesto od tog silnog vojvodjanskog blaga koje nam Srbija otima...ovo sam vec pitao neke od gore navedenih,komentarisuci temu o statutu Vojvodine ali nije bilo odgovora,a sumnjam da ce ga biti i ovde...daklem,hocete li vi pametni da vec jednom otvorite oci i nama glupima pa da i mi progledamo i da vidimo to sto ne vidimo!!!
 
Evo sta ja mislim kao rodjeni shumadinac :D: Dakle Vosha zaista ima jednu od najplodnijih zemalja u Evropi i stvarno je ruzno sto stoji neiskoriscena. Ne mislim da Vojvodina ima nekakve spektakularne komparativne prednosti u poredjenju recimo sa Shumadijom. Znam da ima i nafte, ali ne znam tacno o kojim resursima se radi pa bi voleo da mi vi Vojvodjani kazete. Ono cemu se ja (kao i dosta ljudi) protivimo jeste ovakva decentralizacija zemlje i bukvalno stavljanje separatistima detonator u ruke. Sve svoje prednosti Vosha moze iskazati i kroz shushtinsku decentralizaciju. Sad mi recimo u Shumadiji smo se najvishe oslanjali na tesku industriju koja je nekada i stvarno dobro zaradjivala i nadamo se da ce ponovo da zivne:D Naravno tu su i ljudski resursi. Najvishe me nerviraju one teorije o superiornosti Vojvodjana koje zastupaju ovde pojedinci. Kao mi smo pametniji, preduzimljiviji bla,bla,bla, sto naravno nema veze sa mozgom. Eto vi sad meni navedite neshto za slucaj da sam propustio:hvala:
 
I ja živim u toj Vojvodini i apsolutno sam za ukidanje te nakazne tvorevine.

Novosadistički separatisti imaju parolu sledeću: to što je vaše to je i naše, a što je naše - to je samo naše.

Novosadistički separatisti se bune kad Beograd uzima od Novog Sada, a ne bune se kad Novi Sad uzima od Banata.

Autonomija Vojvodine nije ništa drugo nego novosadizacija. Da se razumemo, podržavam decentralizaciju i regionalizaciju, ali sa autonomnim okruzima (kantonima) a ne ogromnim pokrajinama.

Važno je napomenuti da, kad je tzv Vojvodina imala punu autonomiju, bila je isto siromašna ali samo malo bogatija od centralne Srbije. Ološ iz LSV-a je ipak uspeo da stvori mit o kravi muzari, iako je Novi Sad taj koji najviše muze Pančevce.

http://forum.krstarica.com/threads/216295
 
Poslednja izmena:
I ja živim u toj Vojvodini i apsolutno sam za ukidanje te nakazne tvorevine.

Novosadistički separatisti imaju parolu sledeću: to što je vaše to je i naše, a što je naše - to je samo naše.

Novosadistički separatisti se bune kad Beograd uzima od Novog Sada, a ne bune se kad Novi Sad uzima od Banata.

Autonomija Vojvodine nije ništa drugo nego novosadizacija. Da se razumemo, podržavam decentralizaciju i regionalizaciju, ali sa autonomnim okruzima (kantonima) a ne ogromnim pokrajinama.

Važno je napomenuti da, kad je tzv Vojvodina imala punu autonomiju, bila je isto siromašna ali samo malo bogatija od centralne Srbije. Ološ iz LSV-a je ipak uspeo da stvori mit o kravi muzari, iako je Novi Sad taj koji muze.

tako nekako, a to je bio i na neki nacin moto prethodnih separatista, mada ruku na srce ovaj put je pokusaj kroz tzv vojvodjansku `autonomiju` da se konfrontiraju srbi sa srbima, ocajnicka i zadnja nada zapadne agresije na srbiju

doduse ima neceg slovenckog u ponasanju vovjodine prema ostatku srbije, banke, osiguranja, PIVO, hleb i mleko, i jos svasta svaki dan se prodaje u tom od separatista prezrenom bgdu i sumadiji.

a obrnuto? koliko je trzistre vojvodina centralnosrpskim firmama? nije isto. za putnu privredu takoraci da postoji zabrana rada srbijanskim firmama u vojvodini.
znaci seku grane na kojima sede. vec vidjeno.
 
Lale već 100 godina traže svoje novce.Nisu mogli da ih nađu ni kod Franje Ferdinanda.

Lale su samo Srbi Banaćani. Termin Lala je turcizam koji je nastao u srpskom narodu kad su Turci okupirali Banat. Lala na turskom znači onaj ko je vlasnik imanja. Isključivo se odnosi na Srbe iz Banata. Turci taj termin koristili da označe Srbe iz Banata.
Srbin iz Bačke NIJE lala, Mađar iz Banata nije lala!
Za vreme komunista se istoriji pljunulo u lice i uspela je prevara - da i Bačvani i Sremci postanu lale.

Inače, mi lale (Srbi iz Banata) smo od svakog tražili svoj novac. Uopšte se ne libimo.

Ako pogledaš vojvođanske paore, videćeš da 80% njih glasa za radikale (ma šta ja loše mislio o radikalima, ovo se mora priznatti). Takođe se možeš uveriti, ako živiš u Vojvodini, da je uglavnom birokratija za autonomiju ili nezavisnost Vojvodine.

P.S. Za vreme Austrougarske je napravljena većina poznatih građevina po Banatu Bačkoj i Sremu, zaista se lepo živelo u AU, ali opet i AU je imala svoje mane (pokušaji unijaćenja na primer).
 
Poslednja izmena:
Di su nasi novci...bla,bla,bla...Vojvodina nije krava muzara...bla,bla,bla...itd,itd,itd...su samo neke od otrcanih parola vojvodjanskih statutasa,autonomasa i separatista,pa posto sam rodjen i zivim u Vojvodini voleo bih da mi neko nabroji bar nesto od tog silnog vojvodjanskog blaga koje nam Srbija otima...ovo sam vec pitao neke od gore navedenih,komentarisuci temu o statutu Vojvodine ali nije bilo odgovora,a sumnjam da ce ga biti i ovde...daklem,hocete li vi pametni da vec jednom otvorite oci i nama glupima pa da i mi progledamo i da vidimo to sto ne vidimo!!!

Незнам зашто је поново отворена ова тема у Подфоруму:Политика, када већ постоји у Подфоруму:Посао и новац под насловом(тема):То су наши новци. Тамо је мушкобањасти, могао да много тога ,,види то што не види``. Прилепићу само овај коментар:

Па и путеви у Војводини су у Војводини,па мост код Бешке и Новом Саду су у Војводини, па запуштени канали ДТД су у Војводини, па Банатски Двор је у Војводини,па... И све то, или део, подмирује републички буџет иако је припадајућа квота додељена покрајинском буџету. Када би се толике паре усмеравале на Југ и Исток Србије,те регије неби заостајале по развијености од Војводине а спречена миграција становништва ка већим градовима пре свега ка Београду.
Хоћу рећи,нађена је формула да се новац обилно слива тамо где га већ има а све, чини ми се, зарад неког политичког мира. Много ме ово потсећа на понашање Словенаца крајем 80-тих година.
 
Poslednja izmena:
Da se razumemo, Beograd je velika rupa bez dna koja isisava iz cele Srbije sve što valja, ne dozvoljava ostalim delovima Srbije napredak.
Ali Novi Sad postaje kalif umesto kalifa, on iz tzv Vojvodine isisava najbitnije i ne dozvoljava Pančevu ili Vršcu napredak.

Srbija ne može da bude ovako centralistička i neophodna nam je i teritorijalna i sistemska decentralizacija. Ali je treba sprovesti isto onako kao što su je sproveli Mađari ili Česi.

600px-Zupanije_u_Madjarskoj.png
 
Poslednja izmena:
Da se razumemo, Beograd je velika rupa bez dna koja isisava iz cele Srbije sve što valja, ne dozvoljava ostalim delovima Srbije napredak.
Ali Novi Sad postaje kalif umesto kalifa, on iz tzv Vojvodine isisava najbitnije i ne dozvoljava Pančevu ili Vršcu napredak.

Srbija ne može da bude ovako centralistička i neophodna nam je i teritorijalna i sistemska decentralizacija. Ali je treba sprovesti isto onako kao što su je sproveli Mađari ili Česi.

moze biti, zavisi kako se gleda, ali je i ljudska rupa bez dna

autobusi, vozovi i automobili svako jutro dovoze zaposlene na rad u bgd, pa i iz vojvodine
svako jutro kamioni, manji i veci dovoze robu, raznoraznu na bgd trziste, pa i iz vojvodine

svaka drzava ima prestoni grad. da vam, ipak, na smeta drzava srbija, a ne beograd

inace frustriranost bgdom i lokalpatriotizam nije nista novo, odavno je to
 
Da se razumemo, Beograd je velika rupa bez dna koja isisava iz cele Srbije sve što valja, ne dozvoljava ostalim delovima Srbije napredak.
Ali Novi Sad postaje kalif umesto kalifa, on iz tzv Vojvodine isisava najbitnije i ne dozvoljava Pančevu ili Vršcu napredak.

Srbija ne može da bude ovako centralistička i neophodna nam je i teritorijalna i sistemska decentralizacija. Ali je treba sprovesti isto onako kao što su je sproveli Mađari ili Česi.

600px-Zupanije_u_Madjarskoj.png

kosovocities.png


ovo je recimo "prirodna" decentralizacija, gradovi, sa svojom teritorijom, okrugom, naseljima, kao najvisi nivo (decentralizovane) administrativne jedinice.
 
Di su nasi novci...bla,bla,bla...Vojvodina nije krava muzara...bla,bla,bla...itd,itd,itd...su samo neke od otrcanih parola vojvodjanskih statutasa,autonomasa i separatista,pa posto sam rodjen i zivim u Vojvodini voleo bih da mi neko nabroji bar nesto od tog silnog vojvodjanskog blaga koje nam Srbija otima...ovo sam vec pitao neke od gore navedenih,komentarisuci temu o statutu Vojvodine ali nije bilo odgovora,a sumnjam da ce ga biti i ovde...daklem,hocete li vi pametni da vec jednom otvorite oci i nama glupima pa da i mi progledamo i da vidimo to sto ne vidimo!!!

ja zanm zasto nije dobro

1.necu moci da studiram u beogradu neko moram da idem u novi sad
2.stari ljudi koji boluju od raka nece moci da idu u bg na lecenje nego u kamenicu
 
POLOVINA ODMAH VOJVODINIPolovina sredstava koje je ruski „Gaspromnjeft“ prebacio na račun jedne banke u Beogradu za kupovinu 51 odsto kapitala NIS biće automatski prebačena u budžet Autonomne pokrajine Vojvodine, potvrđeno je juče Tanjugu u kabinetu predsednika Vlade Srbije.
Kako je u četvrtak najavio premijer Srbije Mirko Cvetković, kada u republički budžet bude uplaćeno dogovorenih 400 miliona evra, polovina tih sredstava biće odmah preusmerena u kapitalni budžet Autonomne pokrajine Vojvodine. Preostalih 40 odsto će sukcesivno biti preneto kako Vojvodina bude preuzimala zakonom određene nadležnosti, dakle, ukupno 360 miliona evra. Premijer je rekao da preostalih 10 odsto ostaje u budžetu Srbije.
Да, 10% остаје у буџету Србије (то треба запамтити) а узеће 10-тоструко више:за путеве,мостове,чишћење запуштених канала,накнада штета од суше или поплава... Само да прође пар месеци и биће поново: Ми недамо своје новце.... А шта је са новцима намењене Б.Двору за довршетак изградње и пуњење. Веља Илић каже: да је Пајтић новце потрошио за политичку кампању. Треба ли му поверовати?
 

Back
Top