Ne znam sta mi je od juce?

don marconni

Obećava
Poruka
76
Do juce sam mislio da sam iza sebe ostavio jos jedan miran,tacnije dosadan dan,
Medjutim,nakon nekakve kineske vecere koju cesto spremam sa dragom,pogledanog filma ispracenog kesicom kikrikija i punom pepeljarom pokosenih cigareta pocelo je nesto cudno da mi se zbiva...najpre osecaj toplote,zbog cega sam trzio od drage da otvori prozor..zatim je stanje toplote naglo preslo u osecaj potpunog smrzavanja...a sve to u dva minuta..Potom je pocelo da me steze nesto u grlu,tacnije u delu malo ispod Adamove jabucice,osecao sam kao da mi je nesto zastalo u grlu..To sve mi dade znak da izmerim krvni pritisak a onda sam se i sokirao: jer mi je prilikom prvog merenja pritisak bio,140/90, zatim 30sekundi kasnije na drugoj ruci 180/95, a nakon ponovljenog merenja i 200/100 tj. vise nisam smeo da gledam niti merim..Ono sto sam stigao da uradim je da popijem jedan Bromazepam od 3 mlg i pozovem komsiju da me vozi u hitnu,bio sam na ivici da se onesvestim i potpuno dezorijentisan... U hitnoj sam dobio nekakvu tabletu da posisam, inekciju za smirenje,i uverenje da se to desava i da ne moram sutra kod doktora nego da cekam ponedeljak.. Meni se veceras nekako sve isto ponavlja s tim da sam preventivno popio bromazepam pre nego sto je pocelo da me steze u grlu..Za sad nije strasno pritisak je 140/90 i ne ide na vise..Inace sam osetio ovo stezanje u grlu pre par meseci ali bez visokog pritiska,drhtavice,i potpunog kolapsa sto sam pripisao prekomernom pusenju koje sam potom smanjio..
Da li vam sve ovo lici na problem sa stitnom zlezdom i sta da radim ako me veceras opet zadesi strasno visok pritisak,bez lekova sam,moze li biti opasno?
Unapred zahvalan,
Marconi
 
Do juce sam mislio da sam iza sebe ostavio jos jedan miran,tacnije dosadan dan,
Medjutim,nakon nekakve kineske vecere koju cesto spremam sa dragom,pogledanog filma ispracenog kesicom kikrikija i punom pepeljarom pokosenih cigareta pocelo je nesto cudno da mi se zbiva...najpre osecaj toplote,zbog cega sam trzio od drage da otvori prozor..zatim je stanje toplote naglo preslo u osecaj potpunog smrzavanja...a sve to u dva minuta..Potom je pocelo da me steze nesto u grlu,tacnije u delu malo ispod Adamove jabucice,osecao sam kao da mi je nesto zastalo u grlu..To sve mi dade znak da izmerim krvni pritisak a onda sam se i sokirao: jer mi je prilikom prvog merenja pritisak bio,140/90, zatim 30sekundi kasnije na drugoj ruci 180/95, a nakon ponovljenog merenja i 200/100 tj. vise nisam smeo da gledam niti merim..Ono sto sam stigao da uradim je da popijem jedan Bromazepam od 3 mlg i pozovem komsiju da me vozi u hitnu,bio sam na ivici da se onesvestim i potpuno dezorijentisan... U hitnoj sam dobio nekakvu tabletu da posisam, inekciju za smirenje,i uverenje da se to desava i da ne moram sutra kod doktora nego da cekam ponedeljak.. Meni se veceras nekako sve isto ponavlja s tim da sam preventivno popio bromazepam pre nego sto je pocelo da me steze u grlu..Za sad nije strasno pritisak je 140/90 i ne ide na vise..Inace sam osetio ovo stezanje u grlu pre par meseci ali bez visokog pritiska,drhtavice,i potpunog kolapsa sto sam pripisao prekomernom pusenju koje sam potom smanjio..
Da li vam sve ovo lici na problem sa stitnom zlezdom i sta da radim ako me veceras opet zadesi strasno visok pritisak,bez lekova sam,moze li biti opasno?
Unapred zahvalan,
Marconi

Nadam se da je jutros sve ok.
Nisi naveo koliko imas godina?
Kojim aparatom meris pritisak?
Da li si skoro bio kod lekara. U svakom slucaju, bez panike i bez uzimanja pomenutog leka na svoju ruku. A sutra se javi svom lekaru da se uarde osnovne pretrage.
 
Poslednja izmena:
ali moguće je,u današnje vreme sve nam je slabiji imunitet pa sve smo alergičniji na skoro bezazlene stvari,alu i pored toga postoje još puno drugih bolesti koji počinju sa peckanjem u grlu i uopšte nisu bezazlene bolesti.ali ono što sam ja napisao to je najednostavnije rešenje,svi koji prvo pišu na forum pa posle idu kod lekara nisu ozbiljno bolesni,prvo lekar pa eventualno savet od drugih bolesnika.:bye:
 
Moguce je da je alergija na kikiriki (koja moze da bude opasna) a kako ste naveli da ste pojeli kinesdku hranu-moguc je takozvani chinesse food syndrom (mislim da se tako zvase) koji se javlja zbog nekih aditiva u kineskim jelima i koji se takodze manifestuje slicnim simptomima kao vasih.
 
Cao ljudi,hvala na odgovorima,danas mi je malo bolje ali cu vam svakako odgovoriti na pitanja..Imam 31 godinu,ranije sam imao manjih problema sa hipertenzijom,ali se vremenom to smirilo,tako da vec par godina nisam izmerio pritisak preko 135/80..Aparat je sa pumpicom i satom,skoro bazdaren i tacan.Kineska hrana je bila kucna radinost,gomila dinstanog povrca sa piletinom,soja sosom i kikirikijem..Ono sto je mene zabrinulo jeste taj pritisak u grlu,nagli skokovi pritiska u 5 minuta,naglo znojenje pa zatim strasna drhtavica,malaksalost,mislio sam da cu izgubiti svest..To se desilo oko 01:00,dok sam lezao u krevetu i gledao TV..Inace kikiriki jedem cesto i svakakvo drugo kostunjavo voce!
Dobra stvar svega ovoga je sam od juce pusacki apstinent i da po ko zna koji put planiram dugo to da budem..:)
pozz.svima
 
To sto si mlad ne znaci da ne mozes da imas hipertenzivne krize.
Naravno, treba da se javis svom lekaru i da uradis osnovne laboratorijske pretrage,da se konsultuje internista i da ti se ordinira neka blaza terapija koja ce tvoj pritisak drzati u granicama normale.
Sto se tice pusenja, savetujem ti temu nepushacki kutak :)
 
ti samo idi lekaru,možda je bezazleno pa češ na kraju smejati,ali može biti i nešto ozbiljno,pa na vreme treba početi sa terapijom dok se nije napredovala bolest.ja od svoje 24 godine vučem svoju sudbinu,i isto je počelo sasvim bezveze.:think:
 
ti samo idi lekaru,možda je bezazleno pa češ na kraju smejati,ali može biti i nešto ozbiljno,pa na vreme treba početi sa terapijom dok se nije napredovala bolest.ja od svoje 24 godine vučem svoju sudbinu,i isto je počelo sasvim bezveze.:think:

A koja je tvoje prica Paci,podeli je sa nama?
Ja verujem da svi imamo alarm u organizmu,da ako ga ignorisemo moze doci do ozbiljnih problema..Cini mi se da sam predosetio da mora nesto da mi se desi,jer u oktobru sam imao tresku povredu na fudbalu,pukla mi je ahilova tetiva i od tad sam uskracen za sportove,dakle manjka mi kretanja..Pritom, poceo sam opet da pusim i to traje vec godinu ipo,onda sam se sa mediteranske kuhinje koju sam jeo mesecima jer nisam ziveo u Srbiji prebacio na DOMACU...onda malo stresa zbog love i kojekakvih budalastina i eto reakcije tela..buni se,trazi bolji tretman..
Danas mi je dosta bolje,bio sam ceo dan u pokretu i nisam imao tegoba.Preventivno sam popio mali bromazepam od 1.5mg da izbegnem potencijalne paranoje koje mogu projektovati a i da opustim srce i nerve..Tako nekako sam ja to shvatio! :)
 
svaki čovek je drugačiji,svaka bolest se različito javlje kod svakoga,nismo isti samo možda slični u nekim bolestima, meni je priča duga i sa mukama puna,pre 18 godina dospio sam u bolnicu zbog infekcije usta, (onda je bilo da smo pretakali benzin iz bureta u kante psisaš cev malo u usta al koga briga) redovna kontrola krvi, ispostavi se da imam previše krvnih zrnaca skoro duplo od maksimuma,nikad nisam bio bolestan, nikakve simptome nisam imao,jedino kad sam veći teret dizao ostao je vazduh u plućima i nisam mogao da dišem samo ja nisam to povezao nisačim,zato je najbolje otići na kontrolu pa da ti doktor kaže šta ti je , ne ti da izmišljaš bolesti,nikad se ne zna, može nešto bezazleno da bude,malo više vitamina ali to doktor može pravilno odrediti.
 
Pazi sad, prateci zdrav razum a i vase savete izvadio sam krv i reultati su mi katastrofa!
U radio sam kompletnu biohemiju gde su rezultati bili losi u:
HDL-holesterol 7,56 normalno 0-5,2
LDL-holes. 5,57 normalno 0-3,4
AST- 47 normalno 0-37-
ALT- 139 norm. 0-41
gama-GT 62 - - ----- 0-55

Krvna slika:
WBC- 14,57 norm. 3,4-9,7
LY 18,77 - - - - - 20-46
NE# 10,42 - - - - - 1,2-3,4
MO# 1,04 - - - - 0,1-0,8

To je ono sto me je zesce uplasilo i nateralo da opet trazim neki savet,pricu...sta god..Jer koliko sam prevrteo po netu sve ovo lici na neki hepatitis,cirozu jetre i sl..a ja nisam imao rizicno ponasanje..niti sam narkoman,niti alkos (popijem ponekad mahom pivo), zivim sa devojkom sa kojom sam godine..
HELPPPP!!!!
PS:bilirubin je OK..
 
Ma na dijeti sam vec 10tak dana,zaista pazim sta jedem..Sutra idem kod lekara sa analizom krvi pa cu onda videti sta dalje.Moja rodjaka koja radi u Klinickom centru,ona mi je uradila kompletnu analizu krvi i kaze da ce me uputiti na infektivnu kiniku(zbog testa na hepatitis),na ultra zvuk stomaka...Bas jezivo...Moze li sta drugo biti sem hepatitisa i ciroze s obzirom da enzimi ALT i AST pokazuju sta pokazuju?
Unapred zahvalan!
 

Back
Top