Seattle - sve je rečeno

Poruka
5.643
Da li se slažete da su bendovi iz Seattle-a devedesetih godina prošlog veka zapravo bili kulminacija rock muzike, posle čega sve polako kreće silaznom putanjom?

Temple of the dog



Soundgarden



Pearl jam



Alice in Chains



Mad Season



malo sam nabacao originalne sastave i podprojekte (TOTD i MS), al` nema veze

nirvanu i stone temple pilots namerno nisam stavio
 
Poslednja izmena:
vrlo stur odgovor za nekog ko drzi jeffa amenta na avataru

Priznajem jeste stur odgovor, ali ne znam sta bih rekla... Slazem se sa temom :D

Doduse, kapiram da je to sto volim taj muzicki period apsolutno subjektivno. Da nisam rodjena kada sam rodjena, i da nisam bila tinedjzerka u to vreme, verovatno bih drugacije gledala na stvari. Ali da, cini mi se da je nakon toga nekako sve otislo nizbrdo. :dash:

Doduse, ljubitelji muzike osmadesetih tvrde to isto za osamdesete, itd. Tako da... Mozda gresim.
 
Poslednja izmena:
Priznajem jeste stur odgovor, ali ne znam sta bih rekla... Slazem se sa temom :D

Doduse, kapiram da je to sto volim taj muzicki period apsolutno subjektivno. Da nisam rodjena kada sam rodjena, i da nisam bila tinedjzerka u to vreme, verovatno bih drugacije gledala na stvari. Ali da, cini mi se da je nakon toga nekako sve otislo nizbrdo. :dash:

Doduse, ljubitelji muzike osmadesetih tvrde to isto za osamdesete, itd. Tako da... Mozda gresim.

ljubitelji muzike sedamdesetih (cepelina, flojda itd.) su i lansirali teoriju da je u chris cornell-u iz soundgardena olicen klimaks ove vrste muzike

na ljubitelje muzike osamdesetih ne vredi trositi reci :mrgreen:
 
ne bih bas reko... narocito ne da su projekat i komercijala. a za to da ih je pljuvao ne znam. znam da nije pearl jam. sa njima su svirali. i nirvana je na njih uticala. mada ne muzicki.

Ja znam da je pljuvao Pearl Jam i to zestoko.

na ljubitelje muzike osamdesetih ne vredi trositi reci :mrgreen:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Cornell je najbolji pevac od ponudjenih i mozda jedan od najjacih vokala danasnjice... Ali ebi ga, ima neceg u njegovom glasu sto mi zasmeta kada ide previse visoko. Mada to nije konketna zamerka nego ono, cisto da ne bude da samo hvalim.

Edi je imao glas bas po mom ukusu, ali se nesto gadno desilo poslednjih godina i puk'o je skroz.
 
ne znam. postujem sve bendove iz sijetla. neki mi leze malo manje, nirvana najvise :D
ne znam da li je kurt prozivao nekog i zasto, uostalom, bio je narkoman, svadjao se sa daveom i krisom i hteo da ih izbaci iz benda, sto se ne bi svadjao i sa drugima :D
nemam ja nameru da opravdavam njegove postupke...gresio je...
 
Cornell je najbolji pevac od ponudjenih i mozda jedan od najjacih vokala danasnjice... Ali ebi ga, ima neceg u njegovom glasu sto mi zasmeta kada ide previse visoko. Mada to nije konketna zamerka nego ono, cisto da ne bude da samo hvalim.

Edi je imao glas bas po mom ukusu, ali se nesto gadno desilo poslednjih godina i puk'o je skroz.

pesme je pisao i komponovao da iskaze svoje glasovne mogucnosti
+
pusio je gomile cigareta dnevno

= na kraju nije mogao da peva sopstvene pesme

edi je pevach sa jednim od najlepsih i najprepoznatljivijih glasova, malo skromnijih mogucnosti od cornell-a

hungerstrike je divan spoj njih dvojice
 
hungerstrike je da se ovlaz... mislim, bas fino zvuci :D
Neverovatna kombinacija glasova.

Ediju su pljuge i buz dosli glave, odnosno, glasnih zica. A mogla sam da ga slusam kako recituje telefonski imenik, zaista lepa boja glasa (iako, da budemo iskreni, nema nikakvu dikciju, a ima neku govornu manu ili sta li, pa uvek zvuci kao da mumla... Sto apsolutno nije uticalo na dozivljaj pesama).

Odo' da pustim Hunger Strike....
 

Back
Top