Kreativne ideje za mali biznis

mladja

Primećen član
Poruka
536
Ono šta sam hteo da započnem sa prošlom temom Kreativne ideje, sada malo jasnije postavljam. Hteo bih sa drugima da razmenjujem kreativne ideje za pokretanje malog biznisa, kućnog, koji ne zahteva velika ulaganja. Koji je tipa prodaje, oglašavanja, korišćenja kompjutera, pružanje usluga slično.
Ako imate nekih takvih kreativnih ideja, voleo bih da izmenjamo takve kreativne ideje i iskustva.
Šta mislite o Agenciji za Menadžment konsalting, koji može da se radi iz stana? Koliko je to danas aktuelno, a koliko je tržište zasićeno tim uslugama?
Koje su vaše ideje? Ali za mali biznis!!!
 
jagodica:
mozes li da malo pojasnis tu ideju, sta je to
meni deluje kao nesto strucno, onda to nije za kucu
hehe da ti kazem kucni biznis pa da mi ukrades ;)
vidis sta imas..sta umes...i to iskoristis
kako stoji danas stvar sa drzanjem casova?
Jeste stručno, ali može da se obavlja iz stana, tj. ne zahteva poslovni prostor ili kancelariju, već može da se obavlja i obavlja se na terenu, a kod kuće samo vodiš papirologiju i na kućnoj adresi ti se vodi agencija. A što se tiče krađa ideja, pa onda bih ti tražio da je preneseš samo meni, a ne javno da i drugi mogu da je vide. Poenta je u menjanju kreativnih ideja, tako da svi koji u tome učestvuju od toga imaju koristi, da se ta aktivnost kod svih pozitivno odrazi u rađanju neke stvarno dobre ideje, koju posle njen vlasnik može da pretoči u dobar posao :wink: :wink:
Pozdrav
 
jagodica:
mozes li da malo pojasnis tu ideju, sta je to
meni deluje kao nesto strucno, onda to nije za kucu
hehe da ti kazem kucni biznis pa da mi ukrades ;)
vidis sta imas..sta umes...i to iskoristis
kako stoji danas stvar sa drzanjem casova?
Jeste stručno, ali može da se obavlja iz stana, tj. ne zahteva poslovni prostor ili kancelariju, već može da se obavlja i obavlja se na terenu, a kod kuće samo vodiš papirologiju i na kućnoj adresi ti se vodi agencija. A što se tiče krađa ideja, pa onda bih ti tražio da je preneseš samo meni, a ne javno da i drugi mogu da je vide. Poenta je u menjanju kreativnih ideja, tako da svi koji u tome učestvuju od toga imaju koristi, da se ta aktivnost kod svih pozitivno odrazi u rađanju neke stvarno dobre ideje, koju posle njen vlasnik može da pretoči u dobar posao :wink: :wink:
Pozdrav
 
covece,

shvatam ja tvoju zelju za razmenu ideja , ali veruj mi, oni koji uopste imaju neku ideju za biznis ne sede ispred racunara i lupaju glavu ...sta,kako ,koliko.....vec RADE i ZARADJUJU i boli ih uvo za sve pa i za tebe jer ovo je SRBIJA
i tu prica PRESTAJE!!!

Pozdrav
 
Citam ove poruke i vidim da su ljudi uglavnom u frci - sta raditi i kako sto vise zaraditi! Pri tome uopste nije bitno da li to ima ikakve veze sa onim sta su zavrsili. Mislim, ne traze posao u struci, vec bilo sta samo da donosi lovu. Ne znam ni koliko godina imaju svi ti ljudi, ali pretpostavljam da su mladi. Ja sam "gospodja u godinama" i imala sam razlicitih iskustava sa razlicitim poslovima - sto kod privatnika, sto u drzavnim firmama. Nekada bi bilo bolje, nekad gore ... ali nikad nije bilo SUPER. I u jednom izuzetno losem momentu (firma pukla i to dobra firma!, radnja koju sam u medjuvremenu otvorila takodje, ja u stanu koji placam sa dvoje dece i ... sama!) javim se na neki bezvezni oglas i odem na razgovor. Posle sam plakala jer se ispostavilo da je u pitanju MLM. Ali u ocaju pocela sam to da radim "doknenadjemnekinormalanposao".
I posle 1,5 godine rada u tom MLM-u ja sam presrecna! Nepada mi na pamet da trazim "normalan posao" i zaradjujem bednu kintu sa kojom ni stan ne mogu da platim a ostalo da ne pominjem. Radim sve manje a para sve vise. (trenutno zaradjujem oko 900 evra mesecno od mreze i otprilike isto toliko od direktnih prodaja). A ta cifra se iz meseca u mesec samo povecava.
Ponekad smo i mi malo tvrdoglavi i ne zelimo da cujemo nesto novo i mislimo da svaki MLM ima isti marketing plan i da je sve neka navlaka. Tako sam ja mislila jer nikad pre nisam radila MLM. Ali . eto. nije. Ako vas zanima nesto vise o ovom MLM - pratite oglase u HALO OGLASIMA od sledece nedelje.
Napomena: ne radi se o Oriflejmu, Amveju, Herbalajfu, Kaliforniji, Avonu... Obratite paznju.
Jedna mala pomoc - traze ljude starije od 30 godina.
Srecno!
 
Priča sa agencijom prolazi 100 % šta da ti kažem nego da rade ko zmajevi i zarađuju lovu -naravno ima i ali.Ali je u pitanju koliko ljudi koji imaju privatne firme znaš.Da bi mogao da radiš priču trebaju ti firme koje će ti platiti,dobra reklama koja je naravno dosadna po broju pojavljivanja u novinama i sl.Što se tiče ljudi koji bi radili -njih nažalost ima mnogo i ne prolazi priča u kojoj naplaćuješ njima umesto firmama.
Probaj da odeš u neku agenciju pa ćeš videti.
 
mladja:
Šta mislite o Agenciji za Menadžment konsalting, koji može da se radi iz stana? Koliko je to danas aktuelno, a koliko je tržište zasićeno tim uslugama?
Koje su vaše ideje? Ali za mali biznis!!!
Ja stvarno ne znam koja ce ti firma dati da im radis konsalting, da im vrsis reinzinjering poslovnog procesa, da radis finansijski konsalting ili HR, a da ti pri tome radis iz svog stana. Mislim, prica je previse ozbiljna da bi neko poverio takve stvari firmi koja nema cak ni osnovne uslove za rad. Pa valjda ce ti ljudi pozeleti jednom da dodju i u tvoj office i naravno da im se nece svideti da pricaju sa tobom o biznisu dok tvoja zena kuva rucak ili tvoja deca placu ili nesto slicno. Tu dalje imas pitanje ljudi koji ce sa tobom da rade. Ne mozes da pokupis par drugara da sa tobom rade tako ozbiljan posao, a sve pod parolom "Ma snacicemo se mi". Ovde su za svaku oblast konsaltinga potrebni ljudi sa specijalizovanim znanjima. A ljudi koji znaju, oni dosta i kostaju. Trece, da li ti imas krug ljudi oko sebe koji bi mogao da te preporuci nekim komapnijama da te angazuju? Posao jeste "fancy" i gospodski, ali je varka ako mislis da ne zahteva ulaganja i to ne samo materijalna, vec i ulaganja u ljude i u ono sto se zove "networking".
Ja ti nisam dala savet sta da radis, ali ti dajem savet sta da ne radis, tj. u sta da se ne zaleces.
 
alle:
mladja:
Šta mislite o Agenciji za Menadžment konsalting, koji može da se radi iz stana? Koliko je to danas aktuelno, a koliko je tržište zasićeno tim uslugama?
Koje su vaše ideje? Ali za mali biznis!!!
Ja stvarno ne znam koja ce ti firma dati da im radis konsalting, da im vrsis reinzinjering poslovnog procesa, da radis finansijski konsalting ili HR, a da ti pri tome radis iz svog stana. Mislim, prica je previse ozbiljna da bi neko poverio takve stvari firmi koja nema cak ni osnovne uslove za rad. Pa valjda ce ti ljudi pozeleti jednom da dodju i u tvoj office i naravno da im se nece svideti da pricaju sa tobom o biznisu dok tvoja zena kuva rucak ili tvoja deca placu ili nesto slicno. Tu dalje imas pitanje ljudi koji ce sa tobom da rade. Ne mozes da pokupis par drugara da sa tobom rade tako ozbiljan posao, a sve pod parolom "Ma snacicemo se mi". Ovde su za svaku oblast konsaltinga potrebni ljudi sa specijalizovanim znanjima. A ljudi koji znaju, oni dosta i kostaju. Trece, da li ti imas krug ljudi oko sebe koji bi mogao da te preporuci nekim komapnijama da te angazuju? Posao jeste "fancy" i gospodski, ali je varka ako mislis da ne zahteva ulaganja i to ne samo materijalna, vec i ulaganja u ljude i u ono sto se zove "networking".
Ja ti nisam dala savet sta da radis, ali ti dajem savet sta da ne radis, tj. u sta da se ne zaleces.
Ako stvarno profesionalno neko želi da se agencijski bavi Menadžment konsaltingom, mora da bude svestan baš ovoga što ti pišeš, i da kao prvu stavku u troškovima svog posla, ukalkuliše troškove za poslovni prostor, kancelariju, u kojoj će raditi sa komintentima, koja i ima baš tu namenu i svrhu, a u kojoj ne mora da obavlja sav posao, već u kojoj će samo primati poslovne partnere, i u kojoj ne mora da boravi ceo dan. Lepo je to zapaženo i napisano.
 

Back
Top