Додик : Право на отцјепљење

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

scot

Primećen član
Poruka
979
'Ми не негирамо БиХ, али будући да се РС стално негира тражили смо прихватање РС. Ако желите да учествујемо у разговору, онда нас морате и прихватити. То није ултиматум, иако то неки тако схватају. РС је реалност. Ми смо предложили да БиХ буде асиметрична федерација у којој ће федералним јединицима бити дато право на самоопредјељење до отцјепљења", рекао је Додик за загребачки "Јутарњи лист".

Он је рекао да се може постићи договор да се то право не може користити за пет или десет година, али ако се десет година не можете ништа направити, онда се поставља питање шта је логичнно.

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=66591
 
Dodik laje, karavane prolaze. Dio iz jucerasnjeg intervjua sa Raffijem Gregorianom:


Kakvom vidite situaciju u BiH? Strani mediji puni su crnih prognoza kada je u pitanju buducnost ove zemlje?
Najprije, odlucno odbacujem tvrdnje koje premijer Milorad Dodik iznosi da ljudi u BiH ne mogu zivjeti zajedno. To jednostavno nije tacno! Price koje on plasira zlonamjerne su i pokazuju da je Dodik taj koji ne zeli zivjeti sa drugima. Kao lider on je obavezan da teme i ton razgovora postavi u okvire politickog dijaloga. Vidio sam donekle izvjestaje u medijima u RS-u o naoruzavanjima, teskom polozaju Srba u FBiH... Radi se o izuzetno zapaljivim stvarima i 90% toga nema ama bas nikakvo uporiste u realnosti (...) Prije nego kritizirate druge, pogledajte stanje u vlastitom dvoristu. Prije rata je na podrucju danasnje RS bilo 48% nesrba, a danas ih je manje od 10%.

Dodik je izjavio da se ovoga puta, ako Srbi odu iz drzavnih institucija, vise nikada nece vratiti.
To je vrlo ozbiljan korak i nadam se da niko nije toliko glup da ga napravi. Ako se to desi, najvece zrtve bice bosanski Srbi. Ni na koji nacin oni ne mogu profitirati krseci medjunarodni mirovni sporazum. Ako se Dodik igra time, bilo bi mu onda bolje da svojoj javnosti najprije objasni sve posljedice takvog cina.

Ipak, sve vise se siri uvjerenje da Dodik ide prema nezavisnosti?
Neka se okane takve price, neka se (Srbi) prestanu ponasati kao da ce uraditi nesto sto se nece desiti. Imate (BiH) toliko posla kako biste usli u EU i NATO.

Sta moze sprijeciti Dodika da napravi takav korak?
U SAD sam se susreo sa ljudima u UN te novom vladom. I jedni i drugi su svjesni sta se desava u BiH, zainteresirani su i zabrinuti i nemam nikakve sumnje da su neke zemlje i spremne i odlucne djelovati ako se nesto nezeljeno i neprihvatljivo dogodi, i to mi je receno tokom razgovora.
 
A jesi više dosadan šta te briga za RS ni mi nerazmišljamo šta se dešava kod vas

Ko ste to vi?
Šta mene briga o čemu ti razmišljaš. Tako i tebe ne treba da brine o čemu ja razmišljam.
Ako je meni neka tema interesantna, ja ću se uključiti i ti tu ništa ne možeš uraditi.
Ajde sad budi dobar i ne nerviraj se, nego fino iznesi svoj stav ako ga imaš. :bye:
 
Ko ste to vi?
Šta mene briga o čemu ti razmišljaš. Tako i tebe ne treba da brine o čemu ja razmišljam.
Ako je meni neka tema interesantna, ja ću se uključiti i ti tu ništa ne možeš uraditi.
Ajde sad budi dobar i ne nerviraj se, nego fino iznesi svoj stav ako ga imaš. :bye:



Nemože jarane biti da jedino srbi nemaju pravo ni na šta ,da nisu toliko nastojali da je ukinu (RS)svih ovih godina do ovoga nebi ni došlo.Da se krenulo praviti normalnu državu i uvažiti realnost ovakva kakva jeste a moglo se
 
I šta sad? Jesi li ti za samoopredjeljenje do otcjepljenja ili šta?
Po meni, Dodik puca u prazno! Počinje da prijeti sa nekim otcjepljenjima jer su mu nakalemili krivičnu prijavu, a Boga moli da sve ostane kako jeste! :thumbdown:

Ти Бокца, си приметил увек кад Србин пуца у празно падају мртви Хрвати?
Ц.ц.ц.ц....
Сад НАТО вас гура на Српске бајонете... а није вам првине.
И Цар Фрања Јосиф вас на Церу понабија на Српске бајонете....
 
Ти Бокца, си приметил увек кад Србин пуца у празно падају мртви Хрвати?
Ц.ц.ц.ц....
Сад НАТО вас гура на Српске бајонете... а није вам првине.
И Цар Фрања Јосиф вас на Церу понабија на Српске бајонете....

Jel taj Cer bio prije ili poslije Krfa? :hahaha:
 
Dodik mijenja teze - ne radi se o negiranju RS, nego o njegovom negiranju BiH.
Dodik samo deklarativno, na riječima, ne negira BiH. U praksi, na djelu, to stalno čini - on i njegovi saradnici stalno opstruiraju BiH kao državu.
Djeluje kao da ni državnu zastavicu ne može da gleda :


http://www.bhraja.ca/Vijesti/BH-teme/Kako-je-Dodik-bacio-zastavu-BiH-sa-stola-?-VIDEO.html

Хмммм..... мене подсећа на Месића, Кучана, Алију, Глигорова, Мила...мислим на све велике шампионе демократије из Екс Ју.

Што не и он?

Боље да се разиђе Босна без крви него да се разиђа сва у крви.

Мислим да треба наћи мирну еутаназију
 
Хмммм..... мене подсећа на Месића, Кучана, Алију, Глигорова, Мила...мислим на све велике шампионе демократије из Екс Ју.

Што не и он?

Боље да се разиђе Босна без крви него да се разиђа сва у крви.

Мислим да треба наћи мирну еутаназију
Bosna se nakrvaila da ostane cijela.
Eno momentalno na CNN priča o Srebrenici i kostima pobijenih.
Tako da se sada može eutanazirati samo RS.
 
Bosna se nakrvaila da ostane cijela.
Eno momentalno na CNN priča o Srebrenici i kostima pobijenih.
Tako da se sada može eutanazirati samo RS.

Хехехехе....
немају ти новинари са ЦНН да отплате кредите које су узели од банака а причају о Сребреници:)
Нема више Босне, јер нема ни Америке.
Зато мислим да треба дати шансу миру и разићи се лепо као комшије.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top