Da li Srbiji nedostaje prava stranka koja ce brinuti o narodu i izvuci ga iz problema

Ja mislim da DA, Srbiji pored svih tih stranaka koje imaju fali neko za koga bi narod mogao sa ponosom da glasa, ko bi odneo 70+% na izborima, da narod najzad glasa za dobro, a ne manje zlo, shto je i dovelo BoTu i DS na vlast. Treba nam neka stranka koja ce nacionalizovati svu imovinu domacih i stranih lopova, dati sirotinji vlast.

Bila takva 50 godina pa evo šta nam se desilo...
 
Bila takva 50 godina pa evo šta nam se desilo...

Desilo nam se shta nam se desilo jer se nismo na vreme prilagodili novim uslovima. U Kini je i dalje opstao taj poredak, pa shta im fali. Pitanje je vremena kad ce postati vodeca svetska sila. Dobro, nama ne treba da budemo vodeca svetska sila, niti mozhemo sa manje od 10 miliona ljudi, ali BI SMO MOGLI PRISTOJNO DAA ZHIVIMO. Reshenje je izmedju ostalog ZABRANITI UVOZ bilo chega u nashu zemlju.
 
To da se sve treba nacionalizovati a ovi "biznismeni" poslati na dozivotnu robiju a neki na elektricnu stolicu to stoji. A zatim sve treba posle polako privatizovati tj podeliti narodu akcije pa neka prodaju deonice i rade sa njima sta hoce.

To su uradili u Rusiji, to sa podelom akcija, pa znamo kako se zavrshilo. Na kraju su za male pare tajkuni i tajkunchici pokupovali te akcije i obogatili se. Medjutim glavni nash problem je nedostatak proizvodnje, a to se mozhe reshiti samo sprechavanjem UVOZA i ODLIVA MOZGOVA.
 
To su uradili u Rusiji, to sa podelom akcija, pa znamo kako se zavrshilo. Na kraju su za male pare tajkuni i tajkunchici pokupovali te akcije i obogatili se. Medjutim glavni nash problem je nedostatak proizvodnje, a to se mozhe reshiti samo sprechavanjem UVOZA i ODLIVA MOZGOVA.


Koji tajkuni kad bi oni zavrsili na robiji ili na el.stolici??
 
takva stranka je nemoguca u Srbiji jer svaka koja dodje na vlast postavi svoje clanove na pozicije;
koji opet znaju da ce biti na polozaju par godina i to vreme koriste da bi zgrnuli sto vise para

Ima istine u tome. Problem je u DNK Slovena i kulturi pravoslavaca. Kad se to dvoje spoji, kao kod Srba i Rusa, dobijesh lopove na KUB. Zato ce socijalizam uspeti u Kini i Venecueli, a mi tonemo sve dublje u zhiva govna.
 
Prvo da stvorimo ekonomiju koja ce zadovoljavati svoje potrebe u 90%, pa onda polako da se otvaramo za uvoz/izvoz.

Zanimljivo. Autarkcine modele privrede mogu sebi dozvoliti zemlje sa jakom sirovinskom bazom i velikim unutrasnjim trzistem. Sto mi nismo.
Drugo, klasican komunisticki model ekstenzivnog rasta u kome dominira industrija, pada u vodu ako se uzme da je danas industrija najvecim delom izvozno orjentisana.
Trece, ekonomija je poodavno promenila obrazac i zasli smo u informaticko doba, gde su glavni resursi znanje i informacije. Gotovo je nemoguce hteli ili ne hteli da svoju privredu i resurse ne delite sa svetom.
 
Zanimljivo. Autarkcine modele privrede mogu sebi dozvoliti zemlje sa jakom sirovinskom bazom i velikim unutrasnjim trzistem. Sto mi nismo.
Drugo, klasican komunisticki model ekstenzivnog rasta u kome dominira industrija, pada u vodu ako se uzme da je danas industrija najvecim delom izvozno orjentisana.
Trece, ekonomija je poodavno promenila obrazac i zasli smo u informaticko doba, gde su glavni resursi znanje i informacije. Gotovo je nemoguce hteli ili ne hteli da svoju privredu i resurse ne delite sa svetom.

Za prvo shto si naveo kontraprimer je Kuba.
Mozhemo da razvijemo industriju u vidu malih i srednjih preduzeca gde cemo primeniti veshtachko reshavanje nezaposlenosti, ali NE trpajuci ih u administraciju vec proizvodnju. Mislim da je dobro reshenje ukinuti danashnje znachenje novca, gde bi drzhava mogla doshtampati dodatne kolichine novca bez pojave hiperinflacije.
Treca stavka, kad kazhem UKINUTI UVOZ mislim SMANJITI UVOZ na recimo 30% danashnjeg.
 
Pa zasto ne? Evo recimo Bil Gejts.....lik je posteno zaradio milijarde....ili recimo one baje sto poseduju Google.....itd...itd.......ali kod nas ne mogu da se setim ni jednog postenog bogatasha...

Ma i Roman Abramovich je poshten, kao i Milorad Mishkovic. Svako ko ne krshi propise je poshten, nije on kriv shto drzhava nije popunila rupe u Zakonu. :thumbdown: :thumbdown:

Nemoj me zafrkavati, NEMA poshtenog bogatsha. Ovi Zapadni bogatashi su samo se bogatili sporije, ili na osnovu nekih inovacija, ali do chega je to dovelo? Do SEKE.
 
Desilo nam se shta nam se desilo jer se nismo na vreme prilagodili novim uslovima. U Kini je i dalje opstao taj poredak, pa shta im fali. Pitanje je vremena kad ce postati vodeca svetska sila. Dobro, nama ne treba da budemo vodeca svetska sila, niti mozhemo sa manje od 10 miliona ljudi, ali BI SMO MOGLI PRISTOJNO DAA ZHIVIMO. Reshenje je izmedju ostalog ZABRANITI UVOZ bilo chega u nashu zemlju.


I Orbit žvake ? I kondome? I kola? I Windows?:manikir:
 
Ma i Roman Abramovich je poshten, kao i Milorad Mishkovic. Svako ko ne krshi propise je poshten, nije on kriv shto drzhava nije popunila rupe u Zakonu. :thumbdown: :thumbdown:

Nemoj me zafrkavati, NEMA poshtenog bogatsha. Ovi Zapadni bogatashi su samo se bogatili sporije, ili na osnovu nekih inovacija, ali do chega je to dovelo? Do SEKE.

u pravu je torente.............moras da razlikujes ove nase ili ruske bogatase koji su se bogatili u vreme najvecih kriza u zemlji od tih zapadnih pravih bogatasa kao npr Bil Gejts idr.
koji su nesto izmislili i prodali svetu
 

Back
Top