u cemu je razlika....

d1

Domaćin
Banovan
Poruka
4.406
... izmedju shvatanja homosexualizma i recimo prevare partnera ili threesome-a.... u pogledu porodicnih vrednosti... meni je prihvatljiviji homo, jer tu ima ljubavi i osecaja privrzenosti partneru.... ovo drugo su ideje koje degradiraju porodicu kao takvu... i kada mi neko prica da je prevara ili sex radi sexa ok a homo odnos nije ja ne mogu nista drugo da kazem nego da je taj neko licemeran :?
 
nesto mi nije jasno kakve uopste veze ima sexualno opredeljenje (u ovom slucaju homo), sa nazovi 'porodicnim' vrednostima (vernoscu i bla, bla )
Ja sam nekad imala, neke romanticne predrasude o homo..., sve dok nisam pocela da provodim prilicno vremena sa ljudima takve orijentacije, naravno sve moje iluzije su se raspshile za jako kratko vreme :?
Da, ima ljubavi i privrzenosti, ali toliko retko, da je to onako bas tuzno, sve ostalo je po meni mnogo gore od razno raznih stvari (u stvari, ne toliko gore koliko "drugachije"), poneki 'izlet', trojke ili sta vec, mu otprilike dodju kao mala maca,ali kao sto rekoh gore, stvarno ne vidim razlog zasto bi neko uopste i uporedivao, ili sta vac radio sa navedenim "oblicima narusavanja porodicnih vrednosti" :roll:
 
Najbolje bi bilo kako je Bog zamislio: hetero parovi i monogamija (mada niko ne pita Boga sta cemo kada je zena vise od muskaraca???), bez prevare - koja je greh, bez sexa radi sexa tj. samo zbog culnog uzivanja (sex kome cilj nije produzavanje "vrste") - koji je greh... Ali onda bi u raju bila guzva...
 
pa zato sto i jedno i drugo napadaju tradicionalnu porodicu kao takvu (muz i zena + deca), ali dok su prevara i sexualne akrobacije postale opste prihvacen model ponasanja, koje neko konzumira a neko ne, na homo se gleda kao na dolazak djavola...
 
Princeza:
Najbolje bi bilo kako je Bog zamislio: hetero parovi i monogamija (mada niko ne pita Boga sta cemo kada je zena vise od muskaraca???), bez prevare - koja je greh, bez sexa radi sexa tj. samo zbog culnog uzivanja (sex kome cilj nije produzavanje "vrste") - koji je greh... Ali onda bi u raju bila guzva...
ajd ne zezaj sa religijom :)

prosto zelim da primetim da je sve to isto sranje, i da nikakve razlike nema :?
 
Religije sveta dragi D su kontraverzne... Uzmi primer stare Grcke - homo je bilo normalno - svaki ucitelj je imao ucenika :wink: , a i mitologija im je puna takvih primera. Ali prevara nije bila primerena - kaznjavala se. Na Istoku su se razbijali od sexa i hetro i homo... nadam se da poznajes Kamasutru pogotovo deo kako da sluga zadovolji gospodara (napomena da se ne radi o zenskom slugi), a opet prevara nije bila "pozeljna".
U islamskim zemljama bigamija je normalna (haremi), ali homo i prevara nisu.
Samo hriscanstvo zabranjuje sve :? !
 
d1:
pa zato sto i jedno i drugo napadaju tradicionalnu porodicu kao takvu (muz i zena + deca), ali dok su prevara i sexualne akrobacije postale opste prihvacen model ponasanja, koje neko konzumira a neko ne, na homo se gleda kao na dolazak djavola...


jao, tradicionalna porodica :!: , bitno je samo da sve bude po formi i tradiciji !,to sto niko u nju ne veruje to nije ni bitno, vazno je samo kako sta izgleda.
Koga je uopste briga, ko koga 'trpa' i zasto, nek svako radi sta mu je volja , ionako ce mu se to pre ili kasnije obiti o glavu :lol:
 
Princeza:
Religije sveta dragi D su kontraverzne... Uzmi primer stare Grcke - homo je bilo normalno - svaki ucitelj je imao ucenika :wink: , a i mitologija im je puna takvih primera. Ali prevara nije bila primerena - kaznjavala se. Na Istoku su se razbijali od sexa i hetro i homo... nadam se da poznajes Kamasutru pogotovo deo kako da sluga zadovolji gospodara (napomena da se ne radi o zenskom slugi), a opet prevara nije bila "pozeljna".
U islamskim zemljama bigamija je normalna (haremi), ali homo i prevara nisu.
Samo hriscanstvo zabranjuje sve :? !
kada rekoh da je sve isto sranje nisam mislio na religije, vec na stvari iz teme :?
 
Znam da nisi mislio na religije ... :?
Ja samo htedoh reci kako eto i u religijama za iste stvari "vlada" razlicito misljenje... I postavlja se pitanje da li je i to licimerno, opravdavati jedno, a podrzavati drugo. Ili mozda treba negirati sve ili podrzati sve.
I u pravu si... Sve je to jedno te isto i degradira tradicionalnu porodicu (prevare i sl...) ili nije prirodno (homo, bi... i sl.). Ali opet sa cije taceke gledista...
I tako u krug...
 

Back
Top