ZMAJEVI -mit ili stvarnost

Oprostite, sad sam "otkrio" pravilo foruma da otvaralac teme mora da isnese i svoj licni stav o ovoj temi.

Dakle, JA SAM UBEDJEN.

Prvo, postoji gomila literature vezano pre svega za dokazivanje savremenosti dinosaurusa sa covekom, ima i nekoliko slika (npr. ona iz 70tih - ulovljenog ihtiosaurusa u japanskom moru), pa zatim svedocenja ruskih vojnika u cudovistima u planinama u Kini, rimska istorija je puna zabelezenih cuovista (svedocanstvo o ogromnim zmijama, zatim "Drakonima" u egipatskoj pustinji itd.) a da ne pominjem da evropska kultura ima veoma rasirene mitove o vitezovima (dakle - srednji vek) koji sprovode kontrolu radjanja nad individuama druge boje koze (krokodilske ;) .

A i bljuvanje vatre uopste nije domen naucne fantastike, i toga ima u zivotinjskom svetu (secam se bube koja izbacuje "dvokomponentnu" zapaljivu smesu).

Mogu samo da dodam da verujem da ovakvih cudovista ima i danas - ZIVIH!

Sto da ne? Ionako svakoga bas briga za bilo sta. Ljudi se umorili od iscudjavanja...

Generalno, reptili su hladnokrvne zivotinje, njihov metabolizam je usporen, ogromne zivotinje su uglavnom trome, tako da moze biti da usporeno zive po nekim cukama ko zna gde.

A i ovu temu sam otvorio da bih cuo i o senzacionalnim prevarama ;)
 
Dakle, JA SAM UBEDJEN.

Ma divna logika, mozesh biti ubedjen samo u one univerzalne sudove, mada ni oni nisu alfa i omega.

Prvo, postoji gomila literature

Primer?
dokazivanje savremenosti dinosaurusa sa covekom,

Sta znaci ovo, da su dinosaurusi johs uvek zivi?

ima i nekoliko slika (npr. ona iz 70tih - ulovljenog ihtiosaurusa u japanskom moru), pa zatim svedocenja ruskih vojnika u cudovistima u planinama u Kini, rimska istorija je puna zabelezenih cuovista (svedocanstvo o ogromnim zmijama, zatim "Drakonima" u egipatskoj pustinji itd.) a da ne pominjem da evropska kultura ima veoma rasirene mitove o vitezovima (dakle - srednji vek) koji sprovode kontrolu radjanja nad individuama druge boje koze (krokodilske .

dobar deo tih slika je delo, ljudi sa tolikim osecajem inferiornosti da imaju potrebu da traze paznju kroz laz. Ja nigde ne mogu da nadjem te slike i price sto pominjesh. Ako mozesh postavi link. Buduci da sam iz Egipta tamo do sada nisam cuo nizashta sto se moze poistovetiti sa modernim zmajem. Konacno kakva je to krokodilska boja koze?
 
Ovo sa krokodilima je sala BRE!

Postoji dosta literature koja se ne bavi direktno dinosaurusima vec naucnim/logickim dokazivanjima kreacionisticke teorije pa navodi i dinosauruse. Evo jedne skripte koju je napisao poznati (i priznati!) ruski fizicar (zamisli - i svestenik!) Timotije http://www.vnikolaj.org.yu/evolucija/ev_00.htm
gde on ARGUMENTOVANO obara kompletan evolucionisticki kurikulum (koji je i inace pishurija).

MOLIM TE, procitaj skripticu i nadji rupicu! Ja imam stampano izdanje sa dodatkom gde se spominje jedan istorijski izvor. (Koliko je verodostojan, to je druga prica).

Dakle podatak je iz hriscanskih pisanih izvora a odnosi se na zivot ("zitija") svetih ljudi.

Dakle u 4. veku jedan putopisac je zabelezio dogadjaj u nitrijskoj pustinji Egipta. Neki pljackasi su stalno otimali hranu i kotarice nekom pustinjaku inace hriscanskom asketi. Posto mu je to dosadilo, resio je da ih urazumi tako sto ce da im pokaze silu svoje vere. Pomolio se Bogu da mu dovede "drakone" ispred ulaza u svoju pecinu. Zatim je otisao u tabor pljackasa i pozvao ih kod sebe da im "nesto pokaze". Kad su ovi videli ova "ogromna cudovista" pali su na zemlju ukoceni od straha. Zatim se pustinjak ponovo pomolio i drakoni su otisli, a ovi su se, je li, pokajali ;)

Znam da ovo zvuci kao jedna bajkica, ali hteo si da cujes neki podatak iz Egipta ;)
 
Herodot u svojoj Istoriji govori o letecim zmijama.Kad mu se vjeruje mnogo toga, zast ne bi vjerovalo i za letece zmije?
Zmajevi su bili realnost, a da li su svi istrijebljani kao i tasmanijski tigrovi i ptica dodo, to je drugo pitanje.
 
Brate, ti pricas o izmenjenom stanju svesti i u pravu si, samo ti "zmajevi" su demoni (zli dusi/pali andjeli).

Mene zanimaju "ovozemaljski" ;)

Inace, brate sssstefaneeee (sss...) HVALA TI sto gubis vreme na ovoj temi! Meni stvarno ne smeta ;)
 
Pazite, otvorio sam ovu temu znajuci da ce odmah da se nadju spameri i krenu sa privatnim chatovima!
Ali da bih i njih "zaposlio" evo na kakve zmajeve mislim. NA OVE:

D & D
10004201.jpg

18969.jpg
 

Back
Top