Milioni amerikanaca ostaju bez Kuća

Ako, ako i treba priglupim Amrikancima.

Pa verovao ili ne, zaglupeli su ih odavno materijalizmom, kao sto ovi sada nas pokusavaju.
Npr. Amerikanac je jos 70-tih godina imao po 2 TV-a u kuci, cim ustane, obrce po 1000 kanala, gricka cips (jer se ima...), sve mu je unapred odredjeno u zivotu, njegovo je samo da sledi "put", jer drugog, zaboga, nema! E, jedino zato je bio dobar komunizam i ratne godine - da koji god mogu ne postanu debili i "padnu" na te fore, medjutim, lako covek zaboravi muku u "bogatstvu" (citaj - drzanje "radnje", rad u drzavnoj sluzbi preko stranke za malo vece pare), pa su mnogi ipak postali debili i kod nas.
 
Pa verovao ili ne, zaglupeli su ih odavno materijalizmom, kao sto ovi sada nas pokusavaju.

Ово је јако интересантно. Наиме, у многим америчким филмовима може се видети слика идиличне америчке породице, у којој жена је посвећена породици и сви сложно долазе на ручкове и вечере, негују се те патријахалне вредности.
То ме је баш занимало па сам се распитао код људи који су тамо били, и код наших па и неких странаца који су тамо живели или живе. То је све најобичнија лаж, постоји огромна утрка за послом, нема се времена за децу и породицу, само голи новац. Истина те вредности тамо постоје али само код породица које су италијанског, грчког и делом хиспанаца. Све остало је пукло. Породица је стуб и кичма државе и нације, а у Америци је одавно потрошачка култура уништила ону чувену породицу из америчког сна.
 
Ово је јако интересантно. Наиме, у многим америчким филмовима може се видети слика идиличне америчке породице, у којој жена је посвећена породици и сви сложно долазе на ручкове и вечере, негују се те патријахалне вредности.
То ме је баш занимало па сам се распитао код људи који су тамо били, и код наших па и неких странаца који су тамо живели или живе. То је све најобичнија лаж, постоји огромна утрка за послом, нема се времена за децу и породицу, само голи новац. Истина те вредности тамо постоје али само код породица које су италијанског, грчког и делом хиспанаца. Све остало је пукло. Породица је стуб и кичма државе и нације, а у Америци је одавно потрошачка култура уништила ону чувену породицу из америчког сна.

Svakako da su i otudjeni zbog trke za parama, i te pare upropastise ih, ali sistem im je takav, nema levo-desno. Zato i kazem da nisu oni krivi jer zive tamo.
Kome je, uostalom, milo da mu propadne kuca...?
 
Sto da otplaćuju kredit od 300.000$ kad mogu drugu istu takvu kuću da uzmu za 100.000 :mrgreen:

Da bi sto brze otplatili tih 100 000 uzmu jos 1 kredit od 300 000 i tako im ostane dodatnih 200 000...a ustedjevina ipak nemaju.
A kad ostanu bez posla imaju i po 5 kredita da otplate, brdo love od pre se pretvori u planinu dugova, prestanu da otplacuju jer nemaju izvor zarade, banka skuplja kuce koje niko ne kupuje i tako ide u bankrot...
 
bez obzira na njihov odnos prema nama..ja se nekako ne radujem tudjoj nesreci..pa zamislite koliko porodica ce biti obezglavljeno ocajno..neke ot tih porodica verovatno podsecaju i na moju
ne znam..mene tudja nesreca jednostavno cini nesrecnom..to sto njima mi nismo ni na kraj pameti i sto vode racuna samo za svoje gu zice
..pa to je njihova stvar..zato sam ja i ponosna sto nisam kao oni i sto sam srpkinja...jer samo je to josh kod nas ostalo to nesto ljudskosti...ali one prave...naravno da ce sad kritikovati kako to nije istina da smo samo mi takvi i da svugde ima dobrih i loshih..jeste svugde ima..ali istorija je pokazala svu nashu velicinu u oprastanju i zaboravljanju..ja im bobardovanje ne oprastam ali se ne radujem nesreci njihovih gradjana
 
Da li je moguće spasiti dolar?

- Amerika sada ima problem da odluči kako dalje. Njihov prvi pokušaj će biti da prevare ceo svet. To treba da uradi Obama i ja mislim da će 1. jula 2009. pokušati da ukinu dolar i da uvedu amer. Onda će Amerikancima valutu menjati u odnosu jedan prema jedan, a celom svetu jedan prema hiljadu. To je pokušaj da se spasi Amerika a da ceo svet ostane u minusu. Druga varijanta je teroristički akt na teritoriji SAD, pri čemu će se, na primer, kod teroriste naći sto dolara, pa će zato zabraniti upotrebu tih novčanica dok, recimo, FBI ne nađe izvor finansiranja. Amerika neće imati štete jer tih novčanica gotovo da i nema u SAD. Tamo se plaća karticama i koristi samo sitan novac. One se štampaju za inostranstvo. Tako će biti kažnjen ceo svet. Oni sad razmišljaju koji od tih načina da iskoriste, kakva će biti reakcija sveta na prevaru...
http://www.kim.sr.gov.yu/cms/item/analyzes/rs.html?view=story&id=10042&sectionId=9
 
Nije posteno,neka crknu.
Kad su gamad.
Ne zasluzuju da zive.
Naravno da je lepo tako govoriti,i casno.

smiley-happy014.gif
 

Back
Top