Zašto nas je Isus napustio?

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
54.394
Inspirisala me ova tema o čudima... i interesuje me prvenstveno odgovor hrišćana na sledeće pitanje:

- Zašto je Isus prestao da se ukazuje ljudima? Svi znamo da se u vreme neposredno nakon vaskrsnuća ukazivao velikom broju ljudi, i svi znamo da nije bilo nekog naročitog razloga da naprasno prestane sa tom praksom.

Moje pitanje je zašto to više ne radi? Racionalan odgovor bi bio zato što nije bog nego običan čovek, i nikada se nikome nije ni ukazao nakon smrti, ali me interesuje kako na ovo gledaju savremeni vernici. Evo ja kao ateista priznajem da bih zaista bio oduševljen i primoran da preispitam svoje stavove kad bi Isus odlučio da mi se zaista ukaže.

Ovom prilikom ga javno pozivam da to učini iz ovih stopa.

...ali njega nema. :andjeo:
 
Pa znas zasto se ne pojavljuje? Jesi video sta se desilo u Starom zavetu?
Konstantno se pojavljivao i pojavljivao pred svojim sopstvenim narodom a oni veruju u njega taman dok on ne ode,pa posle opet pocnu da liju zlatno tele.
Bogu se smucilo da izigrava budalu,pa je stoga preduzeo korake i sad veruje u njega onaj ko hoce. Ko nece,nek se sisa.
 
Pa znas zasto se ne pojavljuje? Jesi video sta se desilo u Starom zavetu?
Konstantno se pojavljivao i pojavljivao pred svojim sopstvenim narodom a oni veruju u njega taman dok on ne ode,pa posle opet pocnu da liju zlatno tele.
Bogu se smucilo da izigrava budalu,pa je stoga preduzeo korake i sad veruje u njega onaj ko hoce. Ko nece,nek se sisa.

:rotf: .............:ok: + репутација...
 
@ Sizif


После Марковог одговора можеш слободно да тражиш

да ти закључају тему......хехехе...
icon_beer.gif
 
Pa znas zasto se ne pojavljuje? Jesi video sta se desilo u Starom zavetu?
Konstantno se pojavljivao i pojavljivao pred svojim sopstvenim narodom a oni veruju u njega taman dok on ne ode,pa posle opet pocnu da liju zlatno tele.
Bogu se smucilo da izigrava budalu,pa je stoga preduzeo korake i sad veruje u njega onaj ko hoce. Ko nece,nek se sisa.
slazem se imash vote:super:
 
Bogu se smucilo da izigrava budalu....
Nemam komentara... da je ovo napisao neko ko nije vernik, pa i da razumem - rekao bih da čovek bogohuli namerno da bi povredio osećanja vernika, ali od vas?... no comment.

Kad baljezgate nešto ovako, setite se onoga, "ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svoga..."

Nego da se vratimo na temu, ima li logičnog objašnjenja zbog čega je Isus prestao da se ukazuje u telesnom obliku?

Ili da zaključimo da nema objašnjenja. (barem ne u njegovu korist)
 
Nemam komentara... da je ovo napisao neko ko nije vernik, pa i da razumem - rekao bih da čovek bogohuli namerno da bi povredio osećanja vernika, ali od vas?... no comment.

Kad baljezgate nešto ovako, setite se onoga, "ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svoga..."

Nego da se vratimo na temu, ima li logičnog objašnjenja zbog čega je Isus prestao da se ukazuje u telesnom obliku?

Ili da zaključimo da nema objašnjenja. (barem ne u njegovu korist)
kolega, kad se obracate drugim korisnicima, nemojte koristiti izreze kao sto je:baljezgate.
hvala.
 
Nemam komentara... da je ovo napisao neko ko nije vernik, pa i da razumem - rekao bih da čovek bogohuli namerno da bi povredio osećanja vernika, ali od vas?... no comment.

Kad baljezgate nešto ovako, setite se onoga, "ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svoga..."

Nego da se vratimo na temu, ima li logičnog objašnjenja zbog čega je Isus prestao da se ukazuje u telesnom obliku?

Ili da zaključimo da nema objašnjenja. (barem ne u njegovu korist)

Ja sam savremen vernik. Nisam od onih koji misle da ce koriscenjem ovakvih recenica izazvati njegov gnev i kaznu.
 
Nemam komentara... da je ovo napisao neko ko nije vernik, pa i da razumem - rekao bih da čovek bogohuli namerno da bi povredio osećanja vernika, ali od vas?... no comment.

Kad baljezgate nešto ovako, setite se onoga, "ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svoga..."

Nego da se vratimo na temu, ima li logičnog objašnjenja zbog čega je Isus prestao da se ukazuje u telesnom obliku?

Ili da zaključimo da nema objašnjenja. (barem ne u njegovu korist)

Da se vratimo na temu.

Kao što je Marko već rekao, od Starog Zaveta pa dalje Bog je bio stalno bio prisutan, posebno je bio sa svojim narodom, Jevrejima, koje je oslobodio ropstva u Egiptu, omogućio prelazak Crvenog mora i dolazak u obećanu zemlju, ali taj isti izabrani narod prilikom prolaska kroz pustinju napravio zlatno tele i u odsustvu Mojsija poče da ga obožava, mimo zakona i propisa koji su im bili dati.

Drugim rečima razlog neukazivanja je upravo pitanje stepena vere određenog čoveka u Boga ili njegovog neverovanja u istoga.

Ljudima je dato određeno vreme na zemlji, da se ponašaju kako god žele i da rade šta god žele, kao što su radili i kao što to posebno rade danas.
 

Back
Top