Ćoše za slanoljupce (slani zalogaji, aranžiranje hrane)

Jedna slana torta i pita od sira sa susamom.

DSC_0080-1.jpg

Bukvalno mi ide voda na usta (a malopre sam pojeo čokoladicu i štrudlicu od smokve)
 
E ovaj recept je za trobojni slani rolat.Fenomenalan je, isproban , ali nije ovekovečen fotoaparatom- jer je crkotina od fotoaparata izdahnula mi na rukama:dash::dash::dash:

Za žutu koru je potrebno
-2 jajeta
-2 kašike ulja
-2 ravne kašike brašna
-1 kašika pavlake
-1 k.k. praška za pecivo
- 4 kašike izmrvljenog sira, može i feta.
-soli po ukusu.


Za zelenu koru je potrebno
-2 jajeta
-2 kašike ulja
-2 ravne kašike brašna
-1 kašika pavlake
-1 k.k. praška za pecivo
-2 kašike skuvanog i sitno iseckanog spanaća
-malo soli.

Za crvenu koru je potrebno
-2 jajeta
-2 kašike ulja
-2 ravne kašike brašna
-1 kašika pavlake
-1 k.k. praška za pecivo
-2 kašike ajvara, mođe i malo više ako volite jaču boju
-malo soli.

Po receptu svaka se kora muti posebno.Ja sam mutila sve zajedno, a onda ravnomerno podelila na tri dela i u svki dodala posebno sir, spanać i ajvar.
Umutiti žumanca sa sasjtocima, i na kraju dodati belancaumućena u čvrst šne. Promešati varjačom.Svaki deo kore staviti u posebnu kesu (3 kom), probušiti na jednom ćoški i istiskivati na papir za pečenje.Prvo zeleni deo, pa ćutu i na kraju crveni, po želji obrnite raspored boja.Bitno je da se boje dodiruju.Peći 15 min na 200 stepeni,Pečenu koru uviti sa sve papirom u krpu.Kad se potpuno ohladi filovati je po želji.Ja sam kombinovala pavlaku i krem sir. Poslagala šunkicu, malo seckanih krastavčića i malo rendanog kačkavalja i malo suvog seckanog peršuna-ne mora, ali meni se svidelo da bude šareni fil.
Prijatno!!!
 
Eto pomoć prijatelja,:klap: dok sam ja bila u frci:sad2: Princeza Anđelija je to uradila umesto mene:zcepanje: i napisala recepis za Šareni rolat, a i Teta Ira je dobar đak i pazi na času, :rotf:hvala vam drage moje!:heart:

Ne ljutite se, zar ne?Buduća, sa čime ste Vi filovali rolat?
A taj recept sam htela da napišem ima pa sigurno mesec dana, možda i nešto više.Kad god bih planirala da ga napišem, jednostavno ga nije bilo!!!Kao da se neko igrao samnom.Kako pomislim na njega, sveščice nema.Ja je nadjem i stavim pored kompijutera da mi bude pri ruci i ovi moji je negde sklone, da mi ne pravi krš na radnom stolu.I tako drage moje ukrug.Ludilo!!!A danas kad sam je našla iz ruke je nisam ispuštala dok nisam iskuckala recept.Za svaki slučaj:zcepanje:
 
Ne ljutite se, zar ne?Buduća, sa čime ste Vi filovali rolat?
A taj recept sam htela da napišem ima pa sigurno mesec dana, možda i nešto više.Kad god bih planirala da ga napišem, jednostavno ga nije bilo!!!Kao da se neko igrao samnom.Kako pomislim na njega, sveščice nema.Ja je nadjem i stavim pored kompijutera da mi bude pri ruci i ovi moji je negde sklone, da mi ne pravi krš na radnom stolu.I tako drage moje ukrug.Ludilo!!!A danas kad sam je našla iz ruke je nisam ispuštala dok nisam iskuckala recept.Za svaki slučaj:zcepanje:

Ma zašto bih se ljutila,:whistling:, ovde smo zato da bi razmenile lepe recepte i iskustva:super: ja sam ovaj recept našla na Coolki, potpuno je isti, a filovala sam ga sa sremskim sirom i dodala 2-3 kašike kisele pavlake da ga lakše razmažem i preko toga sam poređala presovanu šunku
 

Back
Top