Ćoše za slanoljupce (slani zalogaji, aranžiranje hrane)

Drage moje, ja stvarno nista ne znam o kolicinama hrane po osobi na slavljima, ali vrlo cesto za neke svecanije prilikei to za veci broj ljudi i isto kao vi stalno razbijajm glavu :dash:dali je dovoljno i uvek napravim vise, te cekam i ja savete, ali i bez povoda leti spremam punjeni paradajz. Paradajz precnika 2,5-3cm ocistim, tako da mu skinem drsku i tu ga otvorim i izdubim, izvucem semenke, te ih okrenem na neki ubrus, da upije vodu i ostavim ih u frizider da se ohlade malo. Posedno izmesam 3 case pavlake i 200g pecenog seckanog kikirikija i ovime punim paradajz i mora se dobro ohladiti. Odgore ga ukrasim persunom. Ovo je masa dovoljna za oko 30 paradajza.

Nadam se da ce se nekom dopasti:bye:
 
Mackice, ja sam u istoj dilemi, kao i ti:think:, trebam da pripremim 20.06. zakusku ili koktel, ne znam kako da nazovem to u vecernjim satima u dvoristu, za rodjendan mog dragog, u velikoj sam dilemi, sta da spremim posebno sto ce tada biti jako vruce:sad2:

Svaki savet je dobrodosao:super:

e pa evo neko moje iskustvo
dce su mi rođena krajem maja i avgusta tako da imam iskustva sa tim letnjim situacijama. Čak sam prošle god za jubilarni moj rođ. krajem jula pravil ažurku za toliki broj ljudi kao što ti planiraš .
Maš kaj je poznat po roštilju i nema mesta gde je roštilj loš, tako da između kanapea, slanih torti i sl čeka se uvek roštilj. KOliko god se salata iznese i hladnog predjela mora i roštilj.
Praksa pokazuje da u poslednje vreme (a to vidim i pri običnim druženjima) jako dobru prođu imaju pileća krilca uz pivo pa možda i o tome razmisli. Bez šopske i tarator salate ne bi trebalo da bude kao i urnebes. Skoro sam na Ohridu jela predivnu salatu od feta sira sa karijem. Zvuči bljak ali je baš dobra a i zbog karakteristične boje ako mislimo o estetici jako je zanimljivo korpice puniti lopticama sira sa susamom, belog sira, urnebesa (narandžast) i ove zelenkasto-žute.
 
E... mamice, ne paziš! :rtfm:
Stefan je već proslavio rođendančić, samo je mačkica zaboravila da nam doturi fotkice :roll::besna::(.... valjda i da slika :(.
Nemam pojma kakvu "žurku" sprema :D

Ma idi bre, modlo, još i na ovaj ovde chat da dolazim, pa ceo dan bih samo za kompom sedela, ne bih ništa spremala, kupovala i ne bih mogla da zadržim članstvo u Klubu debelih forumaša! ;)
 
Poslednja izmena:
Da, nisam lepo slikala hranu za Stefanov rođendan, ali mogu bar da vam ostavim recepte :)

1. Korpice sa salatom od kulena
gotove korpice puniti:
Na sitno iseckati 300 g kulena
100 g maslina
sve izmešati sa 400 g sitnog sira
Ne treba nikakvih začina, sve je dovoljno 'jako'

2. Slani rafaelo (od krompira)
Skuvati krompir i ispasirati ga
Ispržiti slaninu iseckanu na kockice i ocediti masnoću
dodati u krompir
iseckati perca mladog luka
iseckati na sitno kisele krastavčiće
sve izmešati sa kockicom putera
Formirati kuglice i uvaljati u sitno narendan sir
u sredinu stavljati kiki-riki
(ovo je za decu :ok:)

3. pašteta od tunjevine i sardine
Pretpostavljam da svako ima neki svoj recept,
moj je isto klasičan, filovala sam krugiće hleba (vađene modlom za pogačice)

4. mini sendviči
od kifli sa susamom
namazati tankim slojem majoneza, pa pileća prsa, narendana feta i ukrasiti cvetićima od šargarepe i srcima od cvekle :heart:

5. rolat od praške šunke
ona velika, četvrtasta šunka, isečena na tanko
pa uvijani rolatići, pola sa urnebesom, pola sa salatom od krompira i praziluka

6. mini pizze
kao i uvek, ovoga se najviše pojelo :roll:

Znači, razmišljala sam o tome da nisu potrebni tanjiri, kašike...
da sve može da se pojede 'u zalogaju'
Naravno, bilo je svega previše, rođendan trajao tri sata, nisu se pokvarili otrpilike ni aranžmani na pojedinim tanjirima :(
 
Da, nisam lepo slikala hranu za Stefanov rođendan, ali mogu bar da vam ostavim recepte :)

1. Korpice sa salatom od kulena
gotove korpice puniti:
Na sitno iseckati 300 g kulena
100 g maslina
sve izmešati sa 400 g sitnog sira
Ne treba nikakvih začina, sve je dovoljno 'jako'

2. Slani rafaelo (od krompira)
Skuvati krompir i ispasirati ga
Ispržiti slaninu iseckanu na kockice i ocediti masnoću
dodati u krompir
iseckati perca mladog luka
iseckati na sitno kisele krastavčiće
sve izmešati sa kockicom putera
Formirati kuglice i uvaljati u sitno narendan sir
u sredinu stavljati kiki-riki
(ovo je za decu :ok:)

3. pašteta od tunjevine i sardine
Pretpostavljam da svako ima neki svoj recept,
moj je isto klasičan, filovala sam krugiće hleba (vađene modlom za pogačice)

4. mini sendviči
od kifli sa susamom
namazati tankim slojem majoneza, pa pileća prsa, narendana feta i ukrasiti cvetićima od šargarepe i srcima od cvekle :heart:

5. rolat od praške šunke
ona velika, četvrtasta šunka, isečena na tanko
pa uvijani rolatići, pola sa urnebesom, pola sa salatom od krompira i praziluka

6. mini pizze
kao i uvek, ovoga se najviše pojelo :roll:

Znači, razmišljala sam o tome da nisu potrebni tanjiri, kašike...
da sve može da se pojede 'u zalogaju'
Naravno, bilo je svega previše, rođendan trajao tri sata, nisu se pokvarili otrpilike ni aranžmani na pojedinim tanjirima :(
"Slani rafaelo" je mnogo "rabljen" pojam :D
Pod istim imenom sam negde od nekog dobila recept (ili sam ga negde pročitala?) za neke kuglice od testa sa kikirikijem unutra i nisu mi se naročito dopale (i veze nemaju sa "rafaelom" ni po kojoj osnovi)
Isto se zovu i neke kuglice od sira i šunke, a moram reći da imam i neku sopstvenu verziju :hahaha::hahaha::hahaha:
nešto slično ovom "rafaelu" ja pravim i ja, a recept (osnovni) je iz neke stare knjižice sa predjelima i zove se Salata od krompira sa slaninom. Lepo izgleda i kada se odvoje nepravilni komadići (imam negde i sliku) samo ne stoje lepo u papirnim korpicama, jer papir popije masnoću pa se deformiše. Više mi se sviđa ova tvoja verzija sa narendanim sirom.
daklem... zato i postoji ova tema da malo razmenimo, uporedimo recepte i korigujemo ono što pravimo.
A jesi li probala da namaz (ili paštetu) od ribe praviš sa obarenim oslićem npr.? Meni se više dopalo... a i lepše izgleda (boja ribe je sasvim bela, pa kad ubaciš npr. peršun, mladi luk, ptaziluk ili seckani crveni dobije se lepši kontrast).
I drugi put da slikaš! :rtfm:
 
Ženice, bravo za recepte, ima puno toga novog.

ja sam se bukvalno razbila od posla poslednje dve nedelje i zato vas častim sa puno sličica :)

Slede slike sa koktela koje sam odradila sa drugaricom. koktel je rađen u Beogradu, u Skupštini grada za 200 zvanica. Bio je to moj, a i Vesnin, najveći posao do sada. Odradile smo oko 3000 zalogaja :)

2009-05-192017_36_34207577-1.jpg

2009-05-192017_40_50207586-1.jpg

2009-05-192017_58_58207612-1.jpg

2009-05-192018_01_11207616-1.jpg

2009-05-192018_03_56207624-1.jpg

2009-05-192018_05_09207625-1.jpg

2009-05-192018_05_36207627-1.jpg

2009-05-192018_06_59207629-1.jpg

2009-05-192018_09_14207636-1.jpg

2009-05-192018_09_24207637-1.jpg

2009-05-192018_16_46207660-1.jpg

2009-05-192018_24_18207671-1.jpg

2009-05-192018_26_37207678-1.jpg

2009-05-192019_37_19207762-1.jpg

2009-05-192019_38_17207766-1.jpg

2009-05-20-1.jpg

2009-05-21-1.jpg


i kolačići

andrejevroendaniuskrs035-1.jpg

2009-05-192019_10_11207740-1.jpg


nastavak sledi...
 
Mamamajo kako to tebi lezi i ide od ruke, a za kolicinu i da ne pishem, trebalo je to osmisliti i odraditi i servirati i da sve bude cakum pakum.Ja ne znam da li bih ovo radila, svaka ti cast, ali imam jedno pitanje, samo iz radoznalosti, da li je sve po nekom receptu ili neshto da, a neshto po nahodjenju, mislim shta ako neko kaze, ja bih da narucim shto sam jeo tamo, tad i tad i to mi se dopalo? Samo pitam nishta vishe:eek:
Sve je lepshe od lepsheg i prateci sve tvoje dosada, lepo se vidi veeeeeeliki napredak, mada i ono od ranije mene odushevljava i ostavlja bez teksta.Pozdrav za tebe i ljubac shto si nam sve ovako lepo pokazala.:zag::bye:
 
Hvala drage moje...posebno na ovome za napredak :)
I sama primećujem da mi je za neke stvari mnogo manje vremena potrebno. Druga stvar je što su ovi zalogajčići nešto što se ne sprema za kućne varijante, oni su nešto sasvim drugo. Samim tim mi pružaju mogućnost da istražujem...smislim nešto novo. Ja imam slonovsko pamćenje...znam šta mi je bilo na stolu i pre 7-8 godina, tako da za naručivanje nije problem.
Kada primam narudžbine za slano mnogo više volim da mi se da okvirni budžet pa da ja izvučem maksimum iz toga. Onda neke stvari pravim po receptu a neke od onoga što mi ostane. Tada je mnogo isplativije za onoga ko naručuje. Ne znam da li me razumete...uglavnom i ima i nema recepata :hahaha:
 
Hvala drage moje...posebno na ovome za napredak :)
I sama primećujem da mi je za neke stvari mnogo manje vremena potrebno. Druga stvar je što su ovi zalogajčići nešto što se ne sprema za kućne varijante, oni su nešto sasvim drugo. Samim tim mi pružaju mogućnost da istražujem...smislim nešto novo. Ja imam slonovsko pamćenje...znam šta mi je bilo na stolu i pre 7-8 godina, tako da za naručivanje nije problem.
Kada primam narudžbine za slano mnogo više volim da mi se da okvirni budžet pa da ja izvučem maksimum iz toga. Onda neke stvari pravim po receptu a neke od onoga što mi ostane. Tada je mnogo isplativije za onoga ko naručuje. Ne znam da li me razumete...uglavnom i ima i nema recepata :hahaha:

Stvarno si majstor. Pored svega ovoga uvek osmislis nesto novo.:klap::worth:
 
Da se samo i ja pridruzim pohvalama. Zbilja si za sve ovo majstor bez premca i po izgledu i po ukusu. Skoro sam probala onaj namaz od pistaca i odlicam je.
Samo spremiti ovoliku zakusku i to jos leti je zaista ogroman posao i neznam kako si sve uspela.
Posto je ovo bio posao u Beogradu, gde si ovo spremala? Koliko ti je trebalo da sve odradis?
Pa iako si imala pomoc drugarice ovo je ogroman posao.Moje cestitke.
 
Hvala drage moje :)

U pitanju je bila jedna firma kojoj sam ja radila koktel ovde u Nišu. Pošto su bili prezadovoljni pozvali su me da idem u Bg da tamo odradim koktel. Pošto je to van mog grada a i veliki je posao pozvala sam drugaricu Vesnu koja to isto radi (što je najbitnije na isti način). Rađeno je sve u njenoj kuhinji- dan za dan jer se slane stvari jedino tako i rade. Trebalo nam je oko 18 sati efektivnog rada ali je rezultat za obe strane bio više nego odličan.
 
:super:
Hvala drage moje :)

... Pošto je to van mog grada a i veliki je posao pozvala sam drugaricu Vesnu koja to isto radi (što je najbitnije na isti način). Rađeno je sve u njenoj kuhinji- dan za dan jer se slane stvari jedino tako i rade. Trebalo nam je oko 18 sati efektivnog rada ali je rezultat za obe strane bio više nego odličan.


Samo da se javnem, da ne budem vise samo posmatrac :bye:

Da, tako to izgleda kad se vredne ruke sloze :super:

Pozdrav Mamamaji i svim vrednicama sa foruma!

Evo malo i mog doprinosa, nesto od onog sto sam radila:

1_15_-1.jpg


IMG_2060-1.jpg


IMG_2051-1.jpg


IMG_2057-1.jpg


Bozic_2_-1.jpg


IMG_0829-1.jpg


:bye:
 
Hvala, nije tajna, naravno.

Kad radim taj carving jabuka za dekoraciju za vencanja obavezno uzmem jednu zelenu i jednu crvenu jabuku, vrlo se lepo uklope u pricu.

Dakle, uzme se lepa jabuka, izvuce peteljka i isece jedna kriska (ne bacajte je, trebace vam!) da bi jabuka mogla ravno da stoji.
Polozite jabuku.
Tankim ostrim nozem zasecete pri dnu jednu duboku crtu levo i jednu desno, ali pazite da se crte ne dodirnu.
Zatim odozgo, i levo i desno od sredine, do ivice tih zasecenih delova.
Pazite da ne isecete vise, jer cete iseci jebuku.
Znaci, dobili ste jedan kao trougao levo i jedan desno. To ce biti krila.Te uglove jos dva - tri puta zasecete na isti nacin, da biste izvukli manje uglove, opet pazite da vam noz ne isece parce do kraja.
Sto vise "(tro)uglova", to je ptica lepsih krila.
"Krila" pazljivo rastavite, pa lepo potopite u sok od limuna (da ne bi potamnela).
Od onog parceta koje ste na pocetku isekli, iskrojite glave.
Pricvrstite ih za telo cackalicom. U svaku bocnete levo i desno po zrno bibera, na sredinu parce sargarepe (kljun).
Vratite krila po redu, i izvucete ih da se poredjaju stepenasto.

Ova tehnika je vrlo zahvalna, a moze da se izvede i na jednostavniji nacin, bez glave, previse zaseka za krila... Postavicu kao primer tortu koja na sebi ima tako isecene cetvrtine jabuke, koje su nakon toga zelirane sto takodje daje extra efekat.

Nadam se da sam lepo objasnila :bye:
 

Back
Top