geomorfologija!!!!heeeeeeelp!!!

gost 171789

Elita
Poruka
16.594
moze li mi neko reci koja je ovo stena???
radim neke prevode i stalno mi iskache kao vrsta stene u J.Alpima(Novi Zeland) a nikako ne mogu da nadjem prevod :dash:...
stena je sedimentna...ma shta se ja zamlacujem..
evo deo iz wikipedie pa ako neko skonta shta je....mojoj sreci nece biti kraja :klap:
"Greywacke (German grauwacke, signifying a grey, earthy rock) is a variety of sandstone generally characterized by its hardness, dark color, and poorly-sorted, angular grains of quartz, feldspar, and small rock fragments set in a compact, clay-fine matrix. It is a texturally-immature sedimentary rock generally found in Palaeozoic strata. The larger grains can be sand-to-gravel-sized, and matrix materials generally constitute more than 15% of the rock by volume."
hvala unapred:)
 
Видим да сте се снашли већ... Стена се и код нас зове граувака, и обично се јавља уз гранитске и гранодиоритске масиве палеозојске старости. Него, морам да се осврнем на назив теме... Па откуд геоморфологија, а тражиш помоћ око стена?
 
znala sam da cesh to reci:)...ma kakav geoturizam:poludeo: ja sam malo cepidlaka pa sve idem od kulina bana..ne treba meni nishta posebno oko stena,ali moram napisati odlike reljefa i dok sam to istrazivala...a ta grauvaka me je 'ebuckala nedelju dana-nit mi treba da znam shta je,al kad nisam normalna:roll: pa da mi sluchajno neshto ne promakne...sve u svemu sad imam toliko nepotrebnog znanja o stenama ;) i bubama i autohtonim biljkama i zivotinjama na NZ(za koje naravno ne postoji adekvatan prevod na srpski jer ih ima samo tamo:roll:) da mi prosto sve na ushi izlazi:mrgreen:
 

Back
Top