KAKVI SMO MI TO LJUDI?!?

shaddow

Iskusan
Poruka
5.155
Samoubica blokirao autoput: DRAMA NA GAZELI!

Milan S. (20) iz Beograda pokušao je juče oko 13 časova da skoči sa mosta Gazela! Posle drame koja je trajala sat i po, policajac Dragiša Simić uz pomoć kolege uspeo je da skine sa ograde mladića koji je držao pištolj u ruci i pretio da će se ubiti! Milan je rekao da je psihički bolesnik i da je hteo da se osveti ocu jer ga je izbacio iz kuće!

Majka slikala decu pored samoubice!!!!

Možda najšokantniji trenutak bio je kada je mlada majka na mostu izvela svoja dva deteta iz kola, rekla im da se zagrle i nasmeju, a onda ih slikala mobilnim tako da se u pozadini vidi mladić koji je hteo da se ubije!

- Ljudi su zaista bezobzirni! Ne znam ko je ovde za psihijatriju - taj mladić ili majka koja je slikala decu - rekao je jedan prolaznik.

Saobraćajni kolaps u Beogradu!

U Beogradu je zbog pokušaja samoubistva juče više od dva sata bio pravi saobraćajni kolaps! Gazela je bila zatvorena, pa su ostali mostovi i saobraćajnice oko Gazele bili potpuno zakrčeni! Većina građana bila je iznervirana zbog zastoja, a neki su savetovali mladiću da skoči!

- Ovo je strašno! Ljudi su snimali tog očajnika mobilnim telefonima, neki su vikali i bodrili ga da skoči! Jedan momak je viknuo: „Gurni ludaka dole" - kaže jedan od očevidaca.

Saobraćaj u gradu normalizovan je tek oko 17 časova.



Šta reći na sve ovo?!?! Kakvi smo mi to ljudi?!?
 
Kako uopste mozes da postavis ovakvo pitanje?:eek: Kakvi smo MI(?????) ljudi? Koji mi?
Ne mogu da se identifikujem sa ljudima koji su tako reagovali juce. Verujem da je vecina ljudi (uprkos nerviranju zbog zastoja) bila iskreno zabrinuta za tog momka kao i za ljude koji su sa njim pregovarali. Ipak, ovi drugi su upadljivi pa se stice utisak da smo mi kao zajednica takvi, a ja to ne vidim tako.

Ovakvo ponasanje kakvo je opisano u tekstu ne zasluzuje nikakav komentar, naravno:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Na Dom i porodicu, zato sto je to tema koja ima najvise veze sa formiranjem vrednosnog sistema
u porodici, a ovako implicira da su pre svega zene te na koji se ovaj opis odnosi :neutral:

To sto je na ovom pdf je manje vazno, meni samo smeta to sto se veoma cesto nasa zajednica prikazuje kao losa, a nece biti da je bas tako. Bahatost i bezobrazluk se bolje vide i dalje cuju nego lepa rec, pravi gest u pravom trenutku, osmeh ohrabrenja, podrska i tolerancija. Kao i svuda i uvek, najvise je obicnih ljudi, a komentar (uz ovaj uzas koji se dogadjao) da smo svi mi ili vecina takvi prestavlja uvredu.

Pretpostavljam da bi jedini logican odgovor na tvoje pitanje iz uvodnog posta bio: pa stvarno smo bezdusna stoka ili tako nesto, zar ne?

A ja se toliko divim tim ljudima koji su sa njim pregovarali i spasili ga rizikujuci cak i svoj zivot , i od svega sto se juce dogodilo oni su na mene ostavili najjaci utisak.:hvala:
 
Poslednja izmena:
Добро, никоме није мило да ћами ћекајући сатима... Враћа се уморан са посла, деца су сама код куће, жури на међуградски аутобус, има заказан састанак... Људи имају 1000 својих брига, проблема, разлога за журбу...стога и јесу имали оправдан разлог за нервирање, за бес и за огорчење типа:''Нема смисла, што сад ја да испаштам због нечијег проблема?!''

Али.........када сам синоћ чула за ону мајку која је фотографисала децу....лепо сам почела да дрхтим. :(
Јако, јако сам се потресла....чак толико да сам се запитала да ли је нормално да се толико узбуђујем због тога.....:(
 
Na Dom i porodicu, zato sto je to tema koja ima najvise veze sa formiranjem vrednosnog sistema
u porodici, a ovako implicira da su pre svega zene te na koji se ovaj opis odnosi :neutral:

To sto je na ovom pdf je manje vazno, meni samo smeta to sto se veoma cesto nasa zajednica prikazuje kao losa, a nece biti da je bas tako. Bahatost i bezobrazluk se bolje vide i dalje cuju nego lepa rec, pravi gest u pravom trenutku, osmeh ohrabrenja, podrska i tolerancija. Kao i svuda i uvek, najvise je obicnih ljudi, a komentar (uz ovaj uzas koji se dogadjao) da smo svi mi ili vecina takvi prestavlja uvredu.

Pretpostavljam da bi jedini logican odgovor na tvoje pitanje iz uvodnog posta bio: pa stvarno smo bezdusna stoka ili tako nesto, zar ne?

A ja se toliko divim tim ljudima koji su sa njim pregovarali i spasili ga rizikujuci cak i svoj zivot , i od svega sto se juce dogodilo oni su na mene ostavili najjaci utisak.:hvala:

:worth:
 
Ovo za majku...jednom rečju bljak. Ko sve ima sreće da postane majka:roll:
A i ti ljudi što su tako komentarisali su bolesnici veći od tog dečka, koliko god da su bili nervozni i koliko god im se žurilo da su normalni pomislili bi ajde klinac polazi više sa čika milicajcima , ulazi više u ta kola....a ne skači više...dobro nisu rekli ajde upucajte ga šta čekate (jer su one pušketine bile uperene u njega):(
 
Kakvi smo mi to ljudi?!?
Лоши, завидни, заједљиви, сујетни, све је мање оних који желе да помогну у невољи , све је више оних који се радују туђој несрећи, несвесни, умишљени, мало је оних који знају где им је место, много је оних који би муљањем да дођу до циља- шта год исти био....ово су неке ствари које гледам свакодневно.

А та жена, са фотоапаратом, телефоном чиме год, не бих знала што је то урадила.
Нисам јој била у глави.
 
Синоћ сам дошла с пута и муж ми је препричао цео случај.
Шта рећи, посебно за ту жену с малом децом?
И да, зар се некоме заиста толико жури?
Јуче сам рекла, а то и мислим, да је данас сасвим нормално постало све што је нељудско и себично, а подвргнуто подсмеху и уништењу све што је хумано и праведно.....
Немам шта да додам....
 
  • Podržavam
Reactions: DJM
Лоши, завидни, заједљиви, сујетни, све је мање оних који желе да помогну у невољи , све је више оних који се радују туђој несрећи, несвесни, умишљени, мало је оних који знају где им је место, много је оних који би муљањем да дођу до циља- шта год исти био....ово су неке ствари које гледам свакодневно.
.

Софи, а да ли си и ти таква? :confused:
 
Pa nemaju bre ljudi zivaca ni za sebe i svoje zivote, kamoli za nekoga ko je bolestan.
Svi su okupirani svojim problemima, svako ima neki svoju muku, svasta su vec videli, previse puta su iznevereni, svaki dan vide licemerje i nepravdu...... i jednostavno nemaju empatiju ni prema kome.
A razlog je prost.
Nikoga nije briga ni za njihove probleme, ponajmanje one koji bi po prirodi stvari trebali da se u nekoj meri pobrinu da ljudi bolje zive.
Jer su za to i birani, jer su to i obecali.
Kad bi oni ucinili svoj deo obaveza, kad bi davali bolji primer svojim delima i ljudi bi bili drugaciji.
Ovako...svako oseca da je zapravo prepusten sam sebi, da je svima svejedno hoce li sutra imati za zivot ili za lek i bas ga mnogo briga da saoseca sa tamo nekim psihijatrijskim bolesnikom koji bi da se ubije.
Verovatno pomisle : pa ubij se vise i pusti nas da stignemo kuci, ni mi tebe ne gnjavimo svojim problemima
 
Pa nemaju bre ljudi zivaca ni za sebe i svoje zivote, kamoli za nekoga ko je bolestan.
Svi su okupirani svojim problemima, svako ima neki svoju muku, svasta su vec videli, previse puta su iznevereni, svaki dan vide licemerje i nepravdu...... i jednostavno nemaju empatiju ni prema kome.
A razlog je prost.
Nikoga nije briga ni za njihove probleme, ponajmanje one koji bi po prirodi stvari trebali da se u nekoj meri pobrinu da ljudi bolje zive.
Jer su za to i birani, jer su to i obecali.
Kad bi oni ucinili svoj deo obaveza, kad bi davali bolji primer svojim delima i ljudi bi bili drugaciji.
Ovako...svako oseca da je zapravo prepusten sam sebi, da je svima svejedno hoce li sutra imati za zivot ili za lek i bas ga mnogo briga da saoseca sa tamo nekim psihijatrijskim bolesnikom koji bi da se ubije.
Verovatno pomisle : pa ubij se vise i pusti nas da stignemo kuci, ni mi tebe ne gnjavimo svojim problemima

..100% tachno..nazalost.. :(
..i da odmah dodam, uhvatim sebe u slichnim razmishljanjima,
mada ne verujem da bi se to odnosilo na nekoga ko je doshao dotle da
se sprema da skochi u dunav.. :(
 
to sto je majka sa decom uradila je degutantno,ali isto tako mi je gadno i neko osudjivanje ljudi koji su se tamo zaglavili i bili ocajni da sto pre odu kuci,zavrsavaju poslove,pokupe decu iz skole i slicno...svako vodi svoj zivot i nije to do nas vas ili bilo koga pojedinacno,vec je drustvo u celini postalo takvo da svako brine o svojim mukama,prepusten i ostavljen samom sebi i nije to nista cudno.

stoga mislim da bi trebalo da se uzdrzimo laznog moralisanja..jelte ja znam da su svi na forumu dobri pozrtvovani plemeniti itd al razmislite par puta pre nego sto krenete da osudjujete koje bi vase misli bile da vas je neko tako blokirao a vi se nadrndani vracate sa pola gde vas je sef maltretirao od rana jutra (ili sta god slicno,svakome je njegova muka najveca)...mislim...da se ne lazemo :)
 
Samoubica blokirao autoput: DRAMA NA GAZELI!
Šta reći na sve ovo?!?! Kakvi smo mi to ljudi?!?
Ma ovo je pre licilo na cirkus nego na pokusaj samoubistva, a ljudi koji se zateknu u busu na krcatoj Gazeli i vide da se 'stvar oduzava a nista konkretno ne desava' krecu komentari prvo od zabrinutih, pa preko duhovitih, saljivih do tragikomicnih. :confused:

Jer onaj koj hoce stvarno da se samoubije radi to brzo i skoro da ne da sansu da ga spasu ,ima to podeljeno psiholozi i psihijatri znaju tumacenje ako neko pokusa samoubistvo skokom sa mosta, sa zgrade, pucanj u glavu, otvaranje bombe, vesanje, gutanje tableta...
 
pa napravio je coek dvije velike pogreske;
odabrao je prometno mjesto u vrijeme najvece guzve da se samoubije...
nije ni cudo da se suocio s pravednickim gnjevom clanova...drustva

jednio je cudno sto ga nisu lincovali; za primjer...
bitje da su ipak skapirali sta je...htio reci pa ko vele...necemo iz inata :eek:
 
Ja sam jedna od onih koja se vracala kuci u to doba i uopste nije prijatno kad vidite kolone automobila i autobusa koje su se prostirale dalje od kruznog toka kod opstine Novi Beograd...Ljude koji izlaze iz autobusa i krecu peske nekoliko kilometara daleko...mozda je neko zurio na nesto vazno, mozda su stotine njih kasnile na posao...mozda su nekog bolele noge jer je ceo dan stajao na poslu da bi stajao jos 3 sata u koloni....? Zbog cega i koga...?

Sta mene zabole sto je on izbacen iz kuce...? Sta sad...? Potreban je ceo svet da vidi njegovu sizofreniju...? Jel to privatni frik sou...? Nema toliko mostova koliko ima nesrece i patnje, pa se ne odlucujemo svi na to...? I sta...? Cist egzibicionizam polupanog uma, zeljan paznje, ili one manekenke pregovaracice...?
Sa druge strane, da nasi organi vlasti ne prave jos vecu pompu oko svega toga bilo bi super...Sta..dole lepo recna policija, ako skoci, izvuku ga i zna se sta dalje...Ne, treba sve blokirati, napraviti kolaps koji se nije rascistio u 5....

I pitas me kakav sam covek...? Normalan ili nenormalan...zavisi, ali ne smaram time okolinu...A otac d abi izbacio sina iz kuce ili ima dovoljno dobar razlog ili je i on bolestan ... Ne znamo drugu stranu price, a i zabole me...Nisam sigurna da ga ne bih uhvatila i i samarala da sam ga zatekla na mostu...Pun mi vise andrak takvih gluposti...Ili se ubi dostojanstveno ili ne pravi budalu od sebe i ne glumi ludaka...sizofrenija je danas postala alibi za mnoge stvari...
 
Da sam bila tamo u zurbi najverovatnije bih se iznervirala. Zamislite da idete na razgovor za posao zakazan u tacno odredjeno vreme od kojeg vam zavise mnoge stvari u zivotu, normalno je da se coveku zuri da ga neinteresuje neki ludak...........
Ljudi imaju svoje probleme i niko ih ne resava osim njih samih, a snalaze se kako znaju i umeju, tako da me ne cudi, niti osudjujem to sto im nije bilo stalo do tog tipa. Hteli su da prodju.
Jedino mi nije jasna ta majka sa decom, moguce je da je privlace takve stvari, a za to postoji strucni naziv.
 
E žao mi što nisam videla ovu temu ranije...Ja sam jedan od frustriranih i nervoznih građana koji je sat i po proveo u autobusu...čekajući da prođe Gazelu i ode kući. U autobusu je bilo i starih ljudi i dece i bolesnih koji su krenuli ili se vraćaju od lekara a finansije im dozvoljavaju da koriste usluge isključivo GSPa....
Ma da znaš da mi je došlo da se popnem i gurnem ga...mame mi. Nakon pola sata u zagušljivom busu, živci su mi bili istanjeni. I ne nisam humana. I ne, ne osećam sažaljenje.
I ako je hteo da se ubije što ne porani u pet ujutru, kad nema gužve...nego našo čovek da se "utepa" u sred špica.....Valjda je želeo da sa ovog sveta ode uz aplauz.
Trebalo bi neko na Gazeli da okači tablu: Dozvoljeno skakanje od 2 do 5 časova ujutru. Nakon toga, ako preživite, plaćate kaznu 100000dinara..."
 
Ma znaš šta, da neko stvarno hoće da se ubije lepo bi se roknuo u glavu ili makar nagutao pliula i zaključao u klozetu, ovo paradiranje po mostovima bre postalo epidemija :roll: svi bi pažnju. Lepo ga zgrabiti i poslati u Lazu pa kad izađe ima da nauči da ceni život i da shvati da i drugi ljudi imaju probleme i da ne moraju da kasne kući s posla zbog njega i njegovog vapaja za pažnjom :neutral:
 

Back
Top