Кутак за труднице

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Драге наше мамице,

Тема ''Кутак за труднице'' http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=8981981#post8981981 морала је бити затворена јер је одавно премашила оптималан број постова и постала превелика. То је пракса и на осталим подфорумима када нека тема пређе десетак хиљада постова, јер превише оптерећује форум (тако кажу стручњаци, ја се ту ништа не разумем :confused:).

Стога, овде наставите где сте стале! :)

Модераторски тим Крстарице жели свима много бебећих осмеха! :heart:
 
Dobro jutro:)

Bonzi i Carobna,
Cestitam vam ulazak u 39.nedelju!!!!!!!!!!!!:klap: Uau...Bas se primaklo...
Kad bese vas dve imate prvi CTG?
Kockice,
Znaci jos malo stize tatica...:klap: Drago mi je da ste vas dve super.

Ja sam juce zavrsila papirologiju u domu zdravlja oko porodiljskog itd. Sutra popodne idemo na prvi CTG:)(i ulazimo u deveti:whistling:)
 
Dobro jutro:)

Bonzi i Carobna,
Cestitam vam ulazak u 39.nedelju!!!!!!!!!!!!:klap: Uau...Bas se primaklo...
Kad bese vas dve imate prvi CTG?
Kockice,
Znaci jos malo stize tatica...:klap: Drago mi je da ste vas dve super.

Ja sam juce zavrsila papirologiju u domu zdravlja oko porodiljskog itd. Sutra popodne idemo na prvi CTG:)(i ulazimo u deveti:whistling:)
Hvala :heart:
Primaklo se, i tebi isto se blizi,u super tri deckica u martu :super::klap:
Ja imam ctg u ponededeljak popodne :)
A carobna koliko se secam nema,kod njih to ne primenjuju...
Kako ste nam ti i bebac?Jer jos uvek nosis pojas?Moja sestra isto nosi nisko,pitace docu dal sme da nosi pojas,i ona oseca bebca oko pupka kad sutira...jer se kod tebe to sutiranje pomerilo malo navise ili je jos dole?:cmok2:
 
Meni je 8 marta termin, drugi porodjaj, ali mi je frka....sa prvim sam prosla super, za 20 min sam se porodila, al me sada malo hvata panika. Pojavio mi se i sekret i to bas dosta, pojma nemam otkud to sad. Da li je drugi porodjaj laksi ili nema [/B]pravila?[/QUOTE]

ja mislim da nema pravila
meni je npr kod drugog porođaja puko vodenjak kod kuće i verovatno zbog toga me je više bolelo, bar imam takav utisak, ali je kraće trajao (prvi porođaj mi je trajao 9h, al manje boleo, drugi porođaj trajao 5h, al više boleo, ako pod porođajem podrazumevamo moment od prvog bola do momenta rođenja bebe)
a moja jedna drugarica sa prvim se porodila bez problema, za oko 5-6 h a drugu bebu rađala više od 12 h, kaže da je izgubila svest,i na kraju završila na carskom jer je beba iskrivila glavicu u por. kanalu....
koko,
mislim da je sekret u trudnoći normalan, al ipak treba da pogleda doktor, kakve je boje, da nije vodenjak?...
ima primera kad je drugi por bio teži, ali treba da imaš na umu da je obično, češće je drugi lakši, jer je sistem razrađen.....da tako kažem....
kad si se ovako lako porodila sa prvim kako li ćeš tek sa drugim, za čas....:D
želim ti sve najbolje
 
Meni je 8 marta termin, drugi porodjaj, ali mi je frka....sa prvim sam prosla super, za 20 min sam se porodila, al me sada malo hvata panika. Pojavio mi se i sekret i to bas dosta, pojma nemam otkud to sad. Da li je drugi porodjaj laksi ili nema pravila?

Pa ti si bas blizu sa terminom :super:
Povecan sekret je normalno,samo da ne svrbi i pecka...inace neznam gde si,ali ovde kod mene obavezno se pred porodjaj radi bris,ja sam ga radila prosle nedelje,i to je obavezno,proveravaju dal nema neka infekcija sto bi prilikom prolaza mozda inficiralo bebca...
Sta nosis?
Meni je prva beba tako da neznam...al mislim da nema pravila ,zavisi koliko se ima srece...
 
Meni je 8 marta termin, drugi porodjaj, ali mi je frka....sa prvim sam prosla super, za 20 min sam se porodila, al me sada malo hvata panika. Pojavio mi se i sekret i to bas dosta, pojma nemam otkud to sad. Da li je drugi porodjaj laksi ili nema pravila?

hehe, ako je drugi porodjaj laksi i brzi nego prvi, ti ima da se porodis, a i da ne znas :D :super:
 
Bonzi,
Ja ne nosim pojas jos od sredine sedmog meseca jer se bebac podigao i postavio u karlicni polozaj. Stomak mi nikad vizuelno nije ni bio nisko, nekako je na sredini. Jos od sredine sestoh beba mi je u ustom polozaju, karlicnom, glava je sad iznad popka desno. beba mi se odavno ne okrece, samo komesa i golica nogicama na levoj strani stomaka. Glavu osecam kao loptu koja se izdize iznad popka od sredine ka desno i dalje ni makac.
Rekao mi je dr na proslom UZ da se bebac spustio guzom u porodjajni kanal, sto sad i treba da se desi, ali glavom. Ne gajim nadu da ce se okrenuti, samo da nagovorim doktora na carski.
Inace se super osecam...Nemam nikakve tegobe...Jeidno nocu poslednjih par dana osecam da mi se koce rucni zglobovi, ali ne oticem. Ujutro ih razgibam pa prodje.
 
drustvo da vam se javim da vidim kako ste, ja sam opet bila u bolnici. naglo sam prokrvarila, samo je odjednom pocelo da lije. radili su mi kiretazu, jer je ostalo unutra neki delic, ili cak zgrusana krv koja je trebala da se ocisti. eto mom teskom porodjaju nema kraja. sad je sve ok,. beba je bila kuci sa mamom, pio je adaptirano mleko, dok sam ja odrzavala svoje mleko u bolnici sa pumpom. sada opet sisamo i sve je ok.
 
Cao svima! :) Sto ste se vi raspisale od jutros, ko da se takmicite da ponovo dostignete 10 000 postova. :P
Angi hvala, Bonzi, cestitamo! :cmok:
Tina, zeno, sto se ti namuci... Dobro je bar da ti je mama tu pa moze da ti pomogne, a ti se cuvaj i odmaraj sada da se sto pre oporavis Kad ti stize muzic?
Kockice, divno sto Goran dolazi tako brzo, vidis kako vreme leti... Veliki pozdrav za vas troje! :bye:

Bonzi je pitala na onoj prethodnoj temi da li ima nekih predznakova par dana pre porodjaja, pa evo da i ja priupitam... Tina je cini mi se rekla da joj je curkala plodova voda, da li u tom slucaju treba odmah ici u bolnicu, ili sta, nakon koliko vremena pocinje porodjaj? :think:
Danas ulazimo u 39., vreme je da spakujem torbu. :P
 
Cao svima,

Carobna sto pitas za plodovu vodu,jel i tebi nesto curka?

Meni je od stresa krenuo sekret malo jace da ide...uzasno me nervira.....Angi jel ima kod tebe sekreta ili ne?

Tina ti se bas namuci....nadam se da ce od sada biti bolje i samo bolje...ajde postavi slicice da vidimo malog stefana....
 
Meni je 8 marta termin, drugi porodjaj, ali mi je frka....sa prvim sam prosla super, za 20 min sam se porodila, al me sada malo hvata panika. Pojavio mi se i sekret i to bas dosta, pojma nemam otkud to sad. Da li je drugi porodjaj laksi ili nema pravila?
Koko, prva si na redu sa terminom. :) Svi kazu da drugi porodjaj ide mnogo brze, i po pravilu ne seku, znaci trebalo bi da bude mnogo lakse. ;)
Bananice, hehe, sta kazes sad? :P
 
Cao svima,

Carobna sto pitas za plodovu vodu,jel i tebi nesto curka?
Ma ja nisam pametna, secam se da je Kockica imala istu dilemu: da li je urin ili plodova voda? Naime, pred sam kraj trudnoce, kad piskis, moras se nagnuti napred da budes sigurna da se besika ispraznila, ako to ne uradis, onda moze jos malo urina da iscuri posle na ulozak. Po boji i mirisu mozes da ustanovis da li je to sto curi plodova voda ili urin, plodova voda nema nikakav miris (ili mozda malo slatkast), a ni boju. Ja nisam registrovala nikakav ni miris ni boju, ali je bilo samo par kapi, pa mozda zato, to mi se juce desilo. Sad, ne znam... Verujem da je bio urin, posto mi se desilo odmah nakon sto sam piskila. :confused:
 
Imam jedno pitanje,naime ja sam sada 7. nedelja i pojavio mi se braonkas sekret,ne toliko braon kao sto je bio onog dana kada sam trebala dobiti menstruaciju,ali braonkast.Da li se i vama to desavalo?Stomak me ne boli,ali taj sekret,ma pojedoh se od brige.Srecom sutra imam zakazano kod doktorke ,ali do sutra cu da se pojedem od brige.Da li je moguce da se ja to ustvari jos uvek cistim i da je taj sekret jos uvek posledica usadjivanja ploda u matericu?
 
Meni je cesto mokro na gacicama...valjda malo sekreta, malo urina...posto mi je to stalno, ne tripujem da je plodova voda...Ako bude vise, krenucu da pratim...
Happy,
To braonkasto moze da se desi na pocetku trudnoce...Meni je bilo 4 dana malo braonkasto kad mi je izostala menstruacija. Lekari najcesce tada daju progesteron da pijes. Nije nista strasno, ne sekiraj se...Videces sve sutra.
 
Cao svima! :) Sto ste se vi raspisale od jutros, ko da se takmicite da ponovo dostignete 10 000 postova. :P
Angi hvala, Bonzi, cestitamo! :cmok:
Tina, zeno, sto se ti namuci... Dobro je bar da ti je mama tu pa moze da ti pomogne, a ti se cuvaj i odmaraj sada da se sto pre oporavis Kad ti stize muzic?
Kockice, divno sto Goran dolazi tako brzo, vidis kako vreme leti... Veliki pozdrav za vas troje! :bye:

Bonzi je pitala na onoj prethodnoj temi da li ima nekih predznakova par dana pre porodjaja, pa evo da i ja priupitam... Tina je cini mi se rekla da joj je curkala plodova voda, da li u tom slucaju treba odmah ici u bolnicu, ili sta, nakon koliko vremena pocinje porodjaj? :think:
Danas ulazimo u 39., vreme je da spakujem torbu. :P

Tu nema nekog pravila. Meni je pukao vodenjak u 8 ujutro a porodila sam se u pola pet popodne,tako da ne mora da znaci da porodjaj odmah krece cim pukne vodenjak,ALI treba odmah ici u bolnicu cim pocne plodova voda da curi.Ja sam se porodila u 38+2.:D
 
Imam jedno pitanje,naime ja sam sada 7. nedelja i pojavio mi se braonkas sekret,ne toliko braon kao sto je bio onog dana kada sam trebala dobiti menstruaciju,ali braonkast.Da li se i vama to desavalo?Stomak me ne boli,ali taj sekret,ma pojedoh se od brige.Srecom sutra imam zakazano kod doktorke ,ali do sutra cu da se pojedem od brige.Da li je moguce da se ja to ustvari jos uvek cistim i da je taj sekret jos uvek posledica usadjivanja ploda u matericu?

Ja sam imala taj braonkast iscjedak do 4. mjeseca trudnoce,pila sam neke tablete...ne sjecam se tacno koje.Meni je doktorica tada rekla da takav iscjedak ima dosta zena u trudnoci. Kako si ti,jesu li pocele mucnine?
 
DAnas idem na kontrolu, mozda mi i izazovu porodjaj ko zna. Moguce da je to urin, pojma nemam, sto neko rece gore, stalno su mi mokre gacice. Torbu sam spakovala, ali ne mogu danas da se poradjam, sutra idem na farbanje. Od ponedeljka neki dan.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top