C++ tutorial

Pa posto si ti sa Etf-a zanima me da li si starija godina pa to predlazes ili ne. Grad? Ako je Beograd pretpostavljam da predlazes knjige Lasla Krausa. I da li po tebi je to sasvim dovoljno znanje koje sticete ili ne. I ako si starija godina da li mislis da vi imate bolje programiranje od brucosa????????
 
Anonymous:
Pa posto si ti sa Etf-a zanima me da li si starija godina pa to predlazes ili ne. Grad? Ako je Beograd pretpostavljam da predlazes knjige Lasla Krausa. I da li po tebi je to sasvim dovoljno znanje koje sticete ili ne. I ako si starija godina da li mislis da vi imate bolje programiranje od brucosa????????
koliko pitanja.....ajde jagodice sad da te vidimo :D
 
Anonymous:
Pa posto si ti sa Etf-a zanima me da li si starija godina pa to predlazes ili ne. Grad? Ako je Beograd pretpostavljam da predlazes knjige Lasla Krausa. I da li po tebi je to sasvim dovoljno znanje koje sticete ili ne. I ako si starija godina da li mislis da vi imate bolje programiranje od brucosa????????

naravno da imam kad ste vi klinci hi hi hi
 
Anonymous:
Pa posto si ti sa Etf-a zanima me da li si starija godina pa to predlazes ili ne. Grad? Ako je Beograd pretpostavljam da predlazes knjige Lasla Krausa. I da li po tebi je to sasvim dovoljno znanje koje sticete ili ne. I ako si starija godina da li mislis da vi imate bolje programiranje od brucosa????????

pa dovoljno je u smislu da ti daje informacije kako koji jezik izgleda, ali bas te ne teraju mnogo da programiras, tako da moras sam da radis ako hoces bas da znas ali misilm da je entuzijasta malo. doduse ne znam kako je na 5. godini. Ono sto ima u Laslu ima i u C++ izvorniku, imam obe knjige, samo je Laslo bez nekih primera i tako to, a jeftiniji je sigurno. a programiranje verovatno imamo isto posto su isti profani (samo sto smo mi ucili fortran :) ) evo ja se sada mucim s nekim programom ne znam kako da organizujem klase :(
 
ja se sada nerviram :I
pocela sam da pishem program, i napisala sam ga u nekom bangavaom c++ znaci nije lepo sve ubacheno u klase, imam mnogo nekih pokazivaca na sve strane, ali logicki je OK. kompajliranje - prodje, ako idem da izvrsava naredbu po naredbu - ispise sta treba, ali ako kazem Run, odlepi :I
ja sam izgubila malo strpljenje ali u stvari ne znam kako da sredim program, pretpostavljam da bi neko sredjivanje sredilo stvar. moguce da negde ne unistim neki pokazivac sa delete, ali ne mogu da trazim sada sta :I
sta da radim kako da napravim te klase, u stvari to je demonstracija algoritma, pa mi treba Red i Liste, ali ne vidim u glavi celinu :(
eto sada sam sve priznala ali vise me nervira i sada sam se izjadala malo pa cu mozda znati...kako vi to radite kada nije ocigledno sta je sta
 
Hehe, zagrej stolicu :)
Dok XxXxXxXx puta ne kreshira program i bar 5 puta ne zaglavish celu mashinu, nema vajde ;)

Kad preslishash Lasla i sve te "pochnite C++" knjige, baci se na jachu literaturu - bilo koja Meyers-ova i Sutter-ova knjiga za pochetak. Naravno, "Design Patterns" "Velike chetvorke" je obavezno shtivo.
Bilo koja "biblija" koja opisuje algoritme i strukture se podrazumeva, naravno ;)

A do tada, konkretna pitanja mozhesh da postavish i ovde :)
 
A* ? Fino, time se smaram vec 2 godine :)
U osnovi, taj algoritam i ne zahteva preterano "motanje" u OOP, treba ti heap-red za "open" kolekciju i bilo koja lista za "closed" kolekciju nodova.
Shta je konkretno problem, pa da reshavamo?

PS
Laslu shta fali? Pa... pochetak, kraj i sredina :D
 
Lord British:
A* ? Fino, time se smaram vec 2 godine :)
U osnovi, taj algoritam i ne zahteva preterano "motanje" u OOP, treba ti heap-red za "open" kolekciju i bilo koja lista za "closed" kolekciju nodova.
Shta je konkretno problem, pa da reshavamo?

PS
Laslu shta fali? Pa... pochetak, kraj i sredina :D

ufff ocu sama da se muchim josh malo : ) pa imam i red i listu u stvari ja sve imam ali ne znam kako da sklopim. ali ajde mucicu se sama posto ne znam sta da pitam :I
ja sam pocela u c-u alli vise ne znam zasto presla sam na C++ :I pa valjda bi moglo i tako da se izgura.
zasto se desavaju ti kolapsi? da li ga nervira nesto tipa a->b->d->g ili neki pokazivac nisam unistila (to je ono kad kazu 'nepredvidive posledice' :I)
mozes li preciznije, sta fali laslu? to i nije knjiga koja te uci cakama, nego ti daje pregled jezika.
 
Bez uvida u sors teshko da ti neko mozhe bilo shta reci na temu "shta ne valja ovde". Narochito to vazhi za A*, jer se taj algoritam mozhe implementirati na mali milion nachina. Zato, postuj ovde parche koda za koje mislish da stvara probleme.

PS
Laslo - ne svidja mi se stil, pretrchavanje i deklarativno navodjenje osobina jezika. Za tako neshto mozhesh da uzmesh i C++ Standard, na treba ti Lazlo.
 
ne znam meni su te knjige slicne samo laslo ima manje primera koliko se secam :I imam neku debelu C++
nema dela koda koji ne valja morala bih da ti posaljem ceo kod :I kompajliranje on prodje
 
zasto ovo nije ok? linker :) mi javlja gresku:
"undefined symbol lista::glava"
nemoj da vas mrzi : )

#include <iostream.h>
class Lista {

static Lista *glava;
int a;
Lista *next;

Lista (int b) { a=b; next=0; }
public:
static void dodeli (int b) {
glava=new Lista(b);
cout<<glava->glava;
cout<<glava->a; };
};
int main() {

Lista::dodeli(10);


}
 
Na prvi pogled, zato shto je "glava" static, i ta promenljiva mora biti eksplicitno inicijalizovana, shto nije u tvom sluchaju, pa linker ne zna gde da je potrazhi. Inache, statichkim promenljivama uvek pristupaj sa Klasa::varijabla jer one ne pripadaju ni jednoj instanci klase.

Inache, savet je da ipak napravish 2 klase : ListElement i List, lakshe se dishe kad je sve zasebno i fino ;)
 
Tvoj primer, ali ispravan, za pochetak :

class Lista
{
int a;
Lista *next;

static Lista *glava;

public:

Lista (int b) { a=b; next=0; }

static void dodeli (int b)
{
glava=new Lista(b);
cout<<glava->glava;
cout<<glava->a;
};


};

Lista * Lista::glava = 0;

int main()
{
// ...
}


A ti sad dopuni ovu listu tako da ima neku funkcionalnost, jer trenutno ovo nije lista... :)
 

Back
Top