Да ли ћете загазити у политички муљ или ћете и даље пуштати дилетанте да управљају?

Хоће ли се способни и поштени бавити политиком?

  • неће имају друга посла

  • хоће дојадили су им дилетанти

  • неки се већ баве али их је мало

  • сад их се сувише мало бави


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
20.637
Kuda?
Autor: Slobodan Martinović | 25.02.2009. - 05:00
Slobodan Martinović, Centar za
istraživanje u politici Argument PrijepoljeU opštini Prijepolje posle godinu dana konstituisana je lokalna vlast. To je, u stvari, pilot projekat koalicije koja tek treba da zaživi u celoj Srbiji. A čine je Demokratska stranka i Srpska napredna stranka, potpomognute Sandžačkom demokratskom partijom Rasima Ljajića.

Ovom koalicijom završena je jedna politička epoha u Srbiji, od sada svako sa svakim može praviti političke koalicije, bez obzira na programske ciljeve. Više nema mesta političkom moralisanju i dokazivanju ko je veći politički čistunac. Od sada se samo postavlja jedno pitanje: Šta je rezultat vaše vladavine, bez obzira ko čini vlast? Pravilo treba da važi od lokalnog do nacionalnog nivoa.
Da li politika ima više bilo kakvog smisla? Ako gledamo političku vertikalu - nema. Politička borba na lokalu postala je živo blato. Pet dana na lokalnoj televiziji građani Prijepolja imali su priliku da vide za koga su glasali. To je bila igranka bez prestanka za ljude koji po svom kvalitetu ne zaslužuju da se bave javnom politikom. Pitao sam se kako smo dopustili da takvi određuju sudbinu građana Prijepolja. Zašto mnogi kvalitetni ljudi nisu uzeli učešće u politici? Ne može nam više biti opravdanje da se treba skloniti iz politike jer je ona tobože prljava. Treba obuti političke čizme i boriti se.
Jedni te isti kao da imaju tapiju da se bave politikom. U zadnjih deset godina u Prijepolju fakultetski obrazovani ljudi teško nalaze zaposlenje. Privreda gotovo da ne postoji. Od strategije razvoja nema ništa. Poljoprivreda, turizam, šumarstvo kao razvojne grane pominju se samo na papiru. Direktnih investicija sa strane nema. Odskoro su i deci zabranili da se okupljaju na fudbalskom terenu iz nekog samo njima znanog razloga. Svaka borba se prevodi na ulični nivo, sa dosta verbalnog vređanja. Meni su na ulici i preko lokalnog medija poručili da se selim iz čaršije.
Građani opštine Prijepolje imaju razloga da ovde ostaju i da sa svojom decom grade lepšu budućnost. Ali o tome moraju da misle kad idu na izbore.
http://www.blic.rs/temadana.php?id=80743
Да ли ће способни и поштени коначно почети да се баве политиком?
 
To treba pitati preko medija.
Ovako samo oni koji znaju da skidaju članke s interneta i imaju ADSL dobijaju priliku da se kandiduju.

Ne znajem ti ja te obućare koji takvu obuću umeju valjano da sastave.
e koliko ih je do sad gacalo kroz političku baru, da ti znaš:mrgreen: (nažalost, premalo pravih)
 
Nema takvih u politici.

Ако тако мислите што трошите време на политику?
To treba pitati preko medija.
Ovako samo oni koji znaju da skidaju članke s interneta i imaju ADSL dobijaju priliku da se kandiduju.

Ne znajem ti ja te obućare koji takvu obuću umeju valjano da sastave.
e koliko ih je do sad gacalo kroz političku baru, da ti znaš:mrgreen: (nažalost, premalo pravih)
Мићо не само обућу било шта а да нису дилетанти
Naravno da hocemo.Vreme je doslo da spasemo ovu zemlju. Evo ja upravo krecem da se bavim politikom. Cekajte na moj spas, jer je blizu. Also glasajte za mene kada budem se kandidovala za predsednika :D.
Скојевка мало цурик,немамо твоје податке ,мораћеш да се јавно изјасниш ко си шта си ,и шта знаш.
 
Скојевка мало цурик,немамо твоје податке ,мораћеш да се јавно изјасниш ко си шта си ,и шта знаш.

Sve u svoje vreme pinki, sve u svoje vreme :mrgreen:
Samo vi gledajte, ona osoba koja se probije nad muljem nevernika i nepravednika, To cu biti ja, I da glasajte za LDP :mrgreen:
 
Sve u svoje vreme pinki, sve u svoje vreme :mrgreen:
Samo vi gledajte, ona osoba koja se probije nad muljem nevernika i nepravednika, To cu biti ja, I da glasajte za LDP :mrgreen:

Е Скојевка управо си изгубила један глас ,не због партије ,већ зато што и даље верујеш у лидере.
 
Загазила сам одавно. Не лажем, не крадем, ништа нисам узела ни од кога и чиста сам као суза.
Верујем да таквих има у свим странкама али у мањини.

Да има их у свим странкама ,и нису у мањини ,али нису ни у руководствима.
 
Е Скојевка управо си изгубила један глас ,не због партије ,већ зато што и даље верујеш у лидере.

Pa sta cu, verujem da sam ja izabranik Boziji i tako to :(... Nadajmo se da cu vremenom omudreti dovoljno :D
 
Srbijom su uvek upravljali diletanti.

О ево нама и свете илуминације.Па како сте? Зар немате и ви неки утицај на политику у Србији?Или сте из неке мале ложе?
 
Да има их у свим странкама ,и нису у мањини ,али нису ни у руководствима.

Има и у руководствима поштених али што више идеш - то их је мање. И што је најтужније како напредујеш у странци све више људи са којима си од почетка лепо сарађивао почињу да се мењају. Прво приметиш да један није заинтересован за грађане, прича ствари које не може да испуни, једно прича друго ради, даје себи некакве привилегије - остали га толеришу са паролом да се заситио/ла политике и да му је тренутно тешко али да ће га та фаза проћи. И док се окренеш одједном сви постану такви, савршено се разумеју, само себе виде и само о себи брину а тебе гледају као чудака и очекују да ти преузмеш на себе сав терет док они уживају. :dontunderstand:
 
Iz relativno male. Ali poznajemo sve bitnije političke faktore; i terorišemo ih po potrebi.
Па ако је мала ,зашто тако претенциозан,ник,може неки старији брат да се увреди.
 

Back
Top