Почело сједињење Албаније и Косова

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja neću
al oću da Srbi u obe regije žive normalno i u dobrim odnosima sa sugradjanima

Лепо речено ,мало ме нервира онај израз толеранција ,шта треба да толеришем комшију?
Па ја бре с комшијама најлепше живим,не требају нам интеграције ,толеранције и остале велике речи треба нам само мало нормалног људског односа и све ће бити ок.
 
тема није за дроиде и болиде

СЈЕДИЊЕЊЕ Албаније и Косова из дана у дан је све извјесније, а ако до тога и не дође на политичкој разини, засигурно ће се таква интеграција одвити на пољу економије. Да је таква перспектива све изгледнија потврђује и данашњи договор између албанског премијера Салија Берисхе и косовског министра промета Фатмира Лимаја, који су објавили да ће Косовари добити на кориштење јадранску луку Схенгјин како би им се омогућио прометни приступ мору.

Због данас постигнутог договора проширит ће се постојећи лучки капацитети, али и довршити већ започета изградња цесте, за коју ће се укупно издвојити милијарду еура, а чији је сврха скратити везу између двије државе.



"Косово и Албанија морају заједничким снагама радити на интеграцији и уједињавању ради олакшавања живота својих грађана", поручио је Берисха. Осим наведеног прометног повезивања, у скорој будућности требали би се реализирати и други заједнички пројекти, као што је изградња електрана и жељезница, унификација образовних и културних програма, планински туризам, те заједничка мрежа царинских постаја, све у циљу одбацивања бирократских баријера за кретања људи и добара.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...elo-sjedinjenje-albanije-i-kosova/422665.aspx


шта је на реду следеће


Прешево
Ниш
Краљево
Крушевац

Арбанаска гамад...па када имамо идиоте да руководе Србијом, ето нам, праве велику албанију под носом...али да смо ми Срби направили, макар малу Србију(Душанову) до сада би нас десет пута бомбардовали...ето вам демократе нато и еу..да их набијете себи у мозак...
 
Mrzelo me da čitam sve od početka, tako da ne znam da li je ovo neko pomenuo....

Do sjedinjenja Kosova i Albanije će možda (najverovatnije) doći... To su najvile SAD još pre nekoliko godina, a po njihovom dosadašnjem ponašanju namamo razloga da im ne verujemo...

Saopštenje je otprilike išlo, parafraziram..."U koliko Srbija na pristane na nezavisnost Kosova i ukoliko Srbija ne prestane da blokira ulazak Kosova u međunarodne institucije (UN), Kosovo će u te institucije ući kao deo Albanije!".

Što znači da je ujedinjenje Kosova i Albanije samo jedana od varijanti buduće strateške politike USA na području Balkana...
 
auconkfor_map_mnbs.jpg

Kako ovo osvojiti, pitanje je sad?

Најлакше успевају они планови у рату, за које непријатељ сматра да су немогући. Nicollo Machiavelli 1532
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top