Sta je to sta biste zaista uradili...

Karlovcanka

Zainteresovan član
Poruka
118
Sta je to sta biste zaista uradili za nekoga sa kim ste i koga volite?
Lako je reci sve dok ne postoje problemi,ali na primer sta biste uradile kad bi vas muz odlucio da mora da pomogne nekom clanu svoje porodice i prepustio mu celo svoje nasledstvo(znaci nema apsolutno nista),da li biste ostale uz njega i razumele ga?
Da li biste zbog voljenog bica bile spremne da se odselite iz grada u neku malu sredinu ili selo?Ali iskreno...
 
Poslednja izmena:
Sta je to sta biste zaista uradili za nekoga sa kim ste i koga volite?
Lako je reci sve dok ne postoje problemi,ali na primer sta biste uradile kad bi vas muz odlucio da mora da pomogne nekom clanu svoje porodice i prepustio mu apsolutno celo svoje naslestvo(znaci nema apsolutno nista),da li biste ostale uz njega i razumele ga?
Da li biste zbog voljenog bica bile spremne da se odselite iz grada u neku malu sredinu ili selo?Ali iskreno...

Naravno da bih. Ako ga volim i znam da me voli, bih. Kako neko uopšte može da se ljuti na nekoga ko pomaže nekome svome? Naljutila bih se i možda prestala da ga volim kada bi se oglušio, odnosno ne bi pomogao nekom svom. Što se sela tiče, ili male sredine, priznajem da mi ne bi bilo pravo, pošto se plašim malih mesta i sela, ali bih zbog njega išla sa njim, ako ga volim. Ako ga ne volim baš ili uopšte, onda bih ga ispratila.
 
Znači... skoro pa ništa :D

:Dma sve zavisi od raspolozenja..evo bas me nesto nervira na lj&s kad neko rece da li je mala ili velika ljubav..da ne pricamo da li je obostrana i ko to moze proceniti..nekad se to tek sazna kad se zavrsi..a neki kazu da je samo nekompletna ljubav savrsena..ja sam po tom pitanju uvek odlucan i siguran..kao i to da retko ko veruje i pozitivno razmislja u pravcu ljubavi..tako da mi samo smor postalo da se borim za oboje;)
 
Pa prosto ne verujem..i sa 18 smo imali nekoga i bili nezreli za neke mnogo lakse odluke..bilo je tu jake ljubavi ali opet to nema veze sa nekim zivotnim odlukama..kapiras..kao bezim sa casova zbog ljubavi:lol:meni jedna od lepsih bila 3 meseca u grckoj ali se nismo odlucili na taj korak ja u englesku ili ona ovde..i opet mi nije zao..u kontaktu smo i secamo se tog perioda s osmehom..bitan je taj intenzitet koji se povremeno oseti ali definitivno treba biti iskusan i proceniti vise tu drugu osobu ako vec sebe poznajes;)
 
Sta je to sta biste zaista uradili za nekoga sa kim ste i koga volite?
Lako je reci sve dok ne postoje problemi,ali na primer sta biste uradile kad bi vas muz odlucio da mora da pomogne nekom clanu svoje porodice i prepustio mu celo svoje nasledstvo(znaci nema apsolutno nista),da li biste ostale uz njega i razumele ga?
Da li biste zbog voljenog bica bile spremne da se odselite iz grada u neku malu sredinu ili selo?Ali iskreno...
uf,on ostavi nas(sebe,mene,DETE) bez igde icega sasvim svesno i zbog neke trece osobe-mislim da se to racuna u neodgovornost:confused: i ovom mom tesko da bi to moglo da se desi ali...sad smo mi porodica number 1 sto znaci priorité no 1,ne bih to dozvolila
a da se odselim u manju sredinu ili selo :lol: pa ja i jesam dosla u selo,ne bas zbog njega ali s njim i sta sad,to je kao neka zrtva?selo je kazna?:roll:
iskreno,kad bi se on malo vise smejao otisla bih i na jos vece selo,da gajim kokoske i plevim luk iza kuce:D
 
Extremno sam netolerantna i neprilagodljiva.
I retko sta bi uradila od gore pomeutih stvari, tj malo sta bi zaista uradila za nekog koga volim ako se to kosi sa nekim mojim unapred umišljenim principima.

Ta ideja da on flipne pa umisli da treba da idemo u selo da zivimo jer je u ruralnoj sredini sve lepše, a ja treba da ga pratim jer ga volim, mi je brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr .
O parama i nekretninama necu ni da govorim....odavno vec znam da se od ljubavi ne zivi , naročito ne kad imaš i decu .

Smatram da se ljubav ne meri kolicinom odustajanja od sebe , nego kolicinom kompromisa koje OBOJE napravimo za nas .

Jer ako me voli i zna da ja nešto ne mogu il mi je neprihvatljivo a još uvek tome teži zarad nekgo"viseg" cilja , onda me ne voli dovoljno. A onda ja nadjem nekog ko me voli više :lol: i ko je spremniji na kompromis i saradnju.

Eto ti iskreno :)
 
e,baš mi juče dopade u ruke knjiga o bogatoj švajcarkinji koja se udala za crnca iz plemena masaji u keniji i živjela četiri godine u njegovom plemenu i kolibi od blata...kao zaljubila se na prvi pogled i sve ostavila i vratila se da živi s njim...:roll: posle je pobjegla od njega,ali to je već duga priča... i govori kako je prošla psihički i fizički pakao zbog ljubavi...mislim,meni to ne liči na ljubav,već na ludost...:) sve ima svoje granice...
 
Poslednja izmena:
Hvala Bogu pa sam se udavala sa otvorenim očima... šanse nema da bi mm predložio tako nešto,
prvo zbog mene a onda i zbog sebe :lol:

A što se pomoći tiče, odnosno nasledstva, nismo gramzivi... neka njima sve, nama je dosta i naše.

E zato ga mnogo volim (između ostalog)

Hehehe, kod nas bi moglo biti samo obrnuto. Često mi kaže da mora da brine o meni jer sam kao muva bez glave, niš' ne mislim! E zato ga mnogo volim (između ostalog) :D
 
Što sam starija, sve sam manje spremna da ulažem zbog ljubavi ..... Valjda me je iskustvo i naučilo da je ljubav ta koja dodje i prodje ..... da ništa nije večno .... da je čak i poštovanje prema nekom relativna stvar... Tako da, ako danas osećam da bih sve učinila zbog jednog čoveka, ne znači da ću to isto misliti i osećati sledeće godine.

Kad sam bila mlada sve mi se činilo suviše lako ..... činila sam zbog ljubavi svašta ... ali promenilo se to u meni mnogo .... Nisam više spremna na velika odricanja. Ako mi nije udobno, kompromisa nema.

Moji su se roditelji na ostavinskim raspravama, odrekli svega zbog svoje braće (kao mi imamo kuću - na periferiji Bgd-a, pa neka njima)..... Tako da ja sada, pored 2 kuće skoro u centru Beograda (od mojih baka i deka), plaćam stan da bih živela samostalno, a stric i ujak izdaju te kuće koje su dobili u nasledstvo ..... Nije to rešenje .....
 
Sta je to sta biste zaista uradili za nekoga sa kim ste i koga volite?
Lako je reci sve dok ne postoje problemi,ali na primer sta biste uradile kad bi vas muz odlucio da mora da pomogne nekom clanu svoje porodice i prepustio mu celo svoje nasledstvo(znaci nema apsolutno nista),da li biste ostale uz njega i razumele ga?
Da li biste zbog voljenog bica bile spremne da se odselite iz grada u neku malu sredinu ili selo?Ali iskreno...

uradila bih mnogo, podrzala u mnogo cemu, ali samo ako mislim da je to sto radi normalno...ako hoce da novcano podrzi brata jer ovaj hoce danpr. kupi kucu na moru i da se zbog toga mi odreknemo mnogo cega, ili da se odesli negde gde nema teorije da ja radim svoj posao, onda jok...morao bi i on da napravi neke kompromise
 

Back
Top