protivustavna zabrana skupa gej strejt alijanse

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
tema je zatvorena pa moram novu da otvorim
reakcija


sdu: protivustavna zabrana skupa gej strejt alijanse
Politika - Pre 32 minuta

BEOGRAD - Socijaldemokratska unija (SDU) večeras je najoštrije osudila rukovodstvo Sava centra zbog toga što je danas zabranilo održavanje konferencije za novinare Gej strejt alijanse.

SDU je pozvala Ministarstvo za ljudska i manjinska prava da osudi taj protiv ustavni čin.

"Ne ulazeći u poslovnu politiku Sava centra, naglašavamo da odluka koja je doneta, kao i propratno objašnjenje zamenika direktora te ustanove Radeta Hinića, predstavljaju grubo kršenje osnovnih ljudskih prava", piše u saopštenju SDU.

SDU je zatražio i hitnu reakciju gradske vlasti u Beogradu.

"Od rukovodstva Sava centra očekujemo da Gej strejt alijansi omogući nesmetano održavanje konferencije za novinare", piše u saopštenju SDU.

Ta stranka je istakla da se seksualna orijentacija i pripadnost bilo kojoj manjinskoj grupi ne smeju koristiti za diskriminaciju i onemogućavanje rada.

"Podsećamo da sloboda okupljanja, vladavina prava i jednakost pred zakonom predstavljaju nužne preduslove demokratskog poretka, i da je njihovo nepoštovanje pokušaj rušenja ionako krhkog građanskog drustva u Srbiji", navodi SDU.

Predsednik Gej strejt alijanse Boris Milićević rekao je ranije danas da je rukovodstvo Sava centra zatražilo od Medija centra, čije su prostorije u Sava centru, da otkaže konferenciju za novinare Alijanse, jer je ta organizacija organizator konferencije.

Pomoćnik direktora Sava centra Rade Hinić rekao je agenciji Beta da je Sava centar Međunarodni kongresni centar i da takve institucije svuda u svetu služe za ozbiljne skupove, i da on "ne ulazi u rasnu i polnu orijentaciju", ali smatra da bi konferencija mogla da bude održana i na drugom mestu.


pa ko bi drugi:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

 
Ja nemam nista protiv gej populacije, čak mi je jedan drugar iz detinjstva bisexualac i to nije uticalo da se sad neko u nasem drustvu okrene od njega. Svako zivi onako kako hoce pod uslovom da ne ugrozava druge.

A sta mislim o homofobima? Mislim da se plaše... I to opasno jer ne znaju nista o toj devijaciji. Po meni je to isto kao onaj sto voli stopala, drugi voli guzice a treci sisurine... Svako svoje.
Raznorazni fetiši, raznorazni ljudi...

E da dodam da se homofobi plase da im sinovi jednog dana ne zastrane :lol:
Aj pa ziveli, svi zajedno :P
 
Nisam homofobična. Čak uopšte ne razmišljam o ljudima koji nisu strejt. Ne ugrožavaju me, ne čine mi dobro ni loše, pa me ni ne zanimaju. Hoću reći, ne razmišljam o njihovom opredeljenju, a ako imamo šta drugo zajedničko, razmišljam. ( Da ne bude zabune. :) )Ali mi je malo ljigava ta borba za seksualnim izražavanjem. Da li ja idem ulicom i govorim da volim muškarce? Koga briga za to? Zašto neko mora u javnosti da pokazuje svoje seksualno opredeljenje, bio strejt ili gej? Meni je tako nešto stvar neukusa. Seks je privatna stvar i treba da ostane "u 4 zida".
 
Nisam homofobična. Čak uopšte ne razmišljam o ljudima koji nisu strejt. Ne ugrožavaju me, ne čine mi dobro ni loše, pa me ni ne zanimaju. Hoću reći, ne razmišljam o njihovom opredeljenju, a ako imamo šta drugo zajedničko, razmišljam. ( Da ne bude zabune. :) )Ali mi je malo ljigava ta borba za seksualnim izražavanjem. Da li ja idem ulicom i govorim da volim muškarce? Koga briga za to? Zašto neko mora u javnosti da pokazuje svoje seksualno opredeljenje, bio strejt ili gej? Meni je tako nešto stvar neukusa. Seks je privatna stvar i treba da ostane "u 4 zida".

Problem je sto ih lemaju na ulici koliko sam ja zakljucio a oni nemaju nikakva prava. Po meni to treba da se regulise. Sve mora da se regulise a zakon u srbiji uopste ne funkcionise...
 
Ma ja ne znam dal je manje ili vise bitna stvar da svako ide ulicom siri ljubav i gleda svoja posla..sto..bolje da se klanjamo krimosima i praziluk pevaljkama..busamo u grudi da smo nebeski narod pod sankcijama
Torente nek niko ne gleda u tudje dvoriste dal je crkla krava

Pa eto ljudi ne zele da gledaju u njihovo dvoriste ali oni namecu da se gleda u to njihovo dvoriste o tome ti Treca prica.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa eto ljudi ne zele da gledaju u njihovo dvoriste ali oni namecu da se gleda u to njihovo dvoriste o tome ti Treca prica.

Šta buljiš? Gledaj svoja posla... Bolje reci, idi radi nesto umesto sto ti je uvek neko drugi kriv za tvoje materijalno stanje. Ako nije ***** onda je demonkrata... Ako nije demonkrata, onda je ustaša... Ako nije ustasa onda je jevrejin... Uvek nadjete neku etiketu.
 
Pa eto ljudi ne zele da gledaju u njihovo dvoriste ali oni namecu da se gleda u to njihovo dvoriste o tome ti Treca prica.

Zasto traze prava?pa prosto im je jasno gde zive i osecaju se ugrozeno..meni je neprijatno sto nisu slobodni..ne samo oni..romi..bilo ko ko odudara od stereotipa zaostale sredine..ja jos nisam u gradu video bilo kakav sexualni cin gay populacije..i zasto bih trazio uopste i komentarisao ako ga vidim..da ne pricamo o tome sto svaki taj tenkre koji kamenuje gayeve balavi kad vidi dve lezbejke
 
Dobro, ja bih dozvolila gej brakove. Sad za decu još nemam stav. Ne znam. Morala bih da vidim neke primere. Mada, ako je homoseksualnost stvar zbrke u hromozomima kao što kažu, onda bi moglo da im se dozvoli. Što da ne? A širenje ljubavi na ulici, osim lepih misli i osmeha, ne volim inače. Meni je ružno kada vidim parove da se ljube ili neprimereno grle na ulici, klubu ili bilo gde gde ima ljudi. To mi je baš nepristojno.
Mislim, uostalom, da se dovoljno radi na tome da ljudi shvate da homoseksualci nikako ne mogu ugrožavati nekoga ko to nije. Niko se neće "zaraziti". To nije bolest, već varijetet ljudske vrste. Dakle, stvar je inteligencije svih nas. Ko to ne prihvata ima problem sa samim sobom i nikada neće shvatiti. Pametnom čoveku je dovoljno kada se objasni. A mislim da se radi na tome. Nekim naročitim insistiranjem na poštovanju razlika, mislim da će se samo proizvesti loše. A uostalom, nigde nije sjajno za one koji nisu kao većina populacije i nema veze to sa nama. Da je tako svedoči gomila serija, filmova i vesti uostalom.
 
Nisam homofobična. Čak uopšte ne razmišljam o ljudima koji nisu strejt. Ne ugrožavaju me, ne čine mi dobro ni loše, pa me ni ne zanimaju. Hoću reći, ne razmišljam o njihovom opredeljenju, a ako imamo šta drugo zajedničko, razmišljam. ( Da ne bude zabune. :) )Ali mi je malo ljigava ta borba za seksualnim izražavanjem. Da li ja idem ulicom i govorim da volim muškarce? Koga briga za to? Zašto neko mora u javnosti da pokazuje svoje seksualno opredeljenje, bio strejt ili gej? Meni je tako nešto stvar neukusa. Seks je privatna stvar i treba da ostane "u 4 zida".

valjda ti je jasno, da gejovi ili lezbejke u Srbiji, ako se ne daj boze poljube na ulici/parku ili uhvate za ruke, odmah im sleduje cigla u vugla. A ako preteknu i odu da to prijave policiji, oni ih tamo zajebavaju i nishta ne preduzmu.
Otud njihova potreba da kroz ovakve akcije, konferencije i javne nastupe ukazu na svoj nepovoljan polozaj u drustvu.

Ako razni obrazovci, dveri i ostale naci organizacije bez problema nastupaju po beogradskim fakultetima, shta je problem da im se dozvoli konferencija nakon prikazivanja gej filma u SC.

Sve ovo ukazuje da je Srbija krajnje zatucana zemlja, gde se ne poshtuju ljudska prava, i da zasigurno ne moze da prismrdi civilizovanim zemljama koje svoj odnos prema drustvu pokazuju i svojim odnosom prema ugrozenim clanovima drustva ....
 
Pa ja mislim da bi i u Americi bili u opasnosti ako bi se poljubili na ulici. Nasilnika ima svugde, nije to srpska stvar. Brkate pojmove u želji da budete prihvaćeni.
Opet kažem, nemam ja ništa protiv, ali imamo mnogo većih problema od problema seksualne orijentacije. Neka se bore za prava, ok, ali bih ja da radije rešavamo neka ekonomska pitanja nego pitanja konferencija za štampu.
 
Zasto traze prava?pa prosto im je jasno gde zive i osecaju se ugrozeno..meni je neprijatno sto nisu slobodni..ne samo oni..romi..bilo ko ko odudara od stereotipa zaostale sredine..ja jos nisam u gradu video bilo kakav sexualni cin gay populacije..i zasto bih trazio uopste i komentarisao ako ga vidim..da ne pricamo o tome sto svaki taj tenkre koji kamenuje gayeve balavi kad vidi dve lezbejke

Sto nisu slobodni?? Ili ti Romi.....eno dovukli se ispod Gazele i kod onog univerzitetskog naselja i niko im nista ne moze. Znas sta bi bilo kad bi sad ti i ja recimo ispod brankovog mosta poceli da dizemo neke barake i dovlacimo smece?? Pa u roku od 24h bi dosli panduri i odvalili nas od batina.....da ne pricam sto su prekljuce presekli kabl koji napaja strujom gazelu i posle nisu dali ni ovima iz EDB da pridju i poprave.I oni nemaju prava?
 
Znaci ulazak u svet tj EU nam je ako se krkamo u guzicu????

ti sve svedesh nekako prostachki (kako ti umesh) na krkanje u guzicu i sl metafore i to je kao po tebi EU.
A da malo pogledash kako je u EU razvijen npr odnos prema osobama sa invaliditetom i sl, to nikako tebi ne bi palo napamat.
Mozda da si ti invalid, ili chlan tvoje porodice - mozda bi ti se zivot u EU chinio lakshim nego u Srbiji.
Dok bi te ovde krili od sveta, (da ne brukash familiju) mozda bi tamo mogao da zivish zivot dostojan ljudskog bica.
Ali neka te, za tebe je EU, onako najprostoje samo asocijacija na krkanje u guzicu i to je to, iako je svuda u svetu tj u svim zemljama isti procenat gej ljudi !
 
valjda ti je jasno, da gejovi ili lezbejke u Srbiji, ako se ne daj boze poljube na ulici/parku ili uhvate za ruke, odmah im sleduje cigla u vugla. A ako preteknu i odu da to prijave policiji, oni ih tamo zajebavaju i nishta ne preduzmu.
Otud njihova potreba da kroz ovakve akcije, konferencije i javne nastupe ukazu na svoj nepovoljan polozaj u drustvu.

Ako razni obrazovci, dveri i ostale naci organizacije bez problema nastupaju po beogradskim fakultetima, shta je problem da im se dozvoli konferencija nakon prikazivanja gej filma u SC.

Sve ovo ukazuje da je Srbija krajnje zatucana zemlja, gde se ne poshtuju ljudska prava, i da zasigurno ne moze da prismrdi civilizovanim zemljama koje svoj odnos prema drustvu pokazuju i svojim odnosom prema ugrozenim clanovima drustva ....
Nije Srbija izuzetak , pre će biti izuzetci zemlje ( gradovi)gde niko ne obraća pažnju na njih.Što se mene tiče neka svako voli koga hoće , ali te povremene kampanje kao da se prodaje neki brend ....mi se gade.
 
Sto nisu slobodni?? Ili ti Romi.....eno dovukli se ispod Gazele i kod onog univerzitetskog naselja i niko im nista ne moze. Znas sta bi bilo kad bi sad ti i ja recimo ispod brankovog mosta poceli da dizemo neke barake i dovlacimo smece?? Pa u roku od 24h bi dosli panduri i odvalili nas od batina.....da ne pricam sto su prekljuce presekli kabl koji napaja strujom gazelu i posle nisu dali ni ovima iz EDB da pridju i poprave.I oni nemaju prava?

Ma samo pricam o nasim ogranicenim uskim vidicima i kako prihvatamo promene uopsteno..sve to polupismeno ne zna inox plocu koristiti bre..treba sramota sve da nas bude..dve reci engleskog ne znamo
 
E samo ti nemoj da me ucis o EU i kako je u EU.
U Srbiji niko nema prava sem lopova i politicara ...pre svega Srbima su ugrozena prava,deci,zenama,porodiljama,invalidima...... Ako si ucio fiziku to je ona prirodna nauka ...znas....e onda ti je poznato da se razliciti polovi privlace a isti odbijaju....samo to ti je dokaz da sa tim personama nesto nije kako treba....mozda bi drzava jedino trebala da se pobrine za lecenje tih ljudi i nista vise od toga.

nije glavni problem - ovakvi incidenti se javljaju retko. Svi ti gej ljudi su povucheni i nema ih nigde/ne prave probleme, iako ih je od 5-10 posto u populaciji.
Shto se tiche fizike - stvar je u biologiji, takvi su se radjali tokom cele istorije, i radjajce se, mozda ti sin /cerka bude gay - shta cesh onda, da pucash sebi u slepoochnicu?
Poznato je da nema leka od te boljke, ili cesh da prihvatish ili necesh takvu osobu, to je jedino reshenje...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zasto traze prava?pa prosto im je jasno gde zive i osecaju se ugrozeno..meni je neprijatno sto nisu slobodni..ne samo oni..romi..bilo ko ko odudara od stereotipa zaostale sredine..ja jos nisam u gradu video bilo kakav sexualni cin gay populacije..i zasto bih trazio uopste i komentarisao ako ga vidim..da ne pricamo o tome sto svaki taj tenkre koji kamenuje gayeve balavi kad vidi dve lezbejke

А зашто на западу траже права и демонстрирају?

10s6h6t.jpg


Да ли и ми треба да гледамо овакве сцене на улицама да би били у "тренду"?
 

Back
Top