"Daleko od očiju..

korali

Primećen član
Banovan
Poruka
685
daleko od srca?!

Ili
kao sto vetar rasplamsava jaku vatru, a gasi mali plamen sveće, tako i udaljenost ubija

slabu žudnju (strast, želju...), a rasplamsava jaku..??..


Ili
Velika udaljenost pravu ljubav uvećava, a malu uništava.

ili
Blizu uha,blizu srca...

Što mislite,koliko ima istine u izrekama???
 
Poslednja izmena:
mene te izreke samo zbunjuju priznajem to.
za svaku izreku ima neka kontraizreka, pa ko će tu biti pametan? ali..daleko-blizu, o iskusio sam i jedno i drugo..
nekada mi je bilo blizu pa ništa, a nekada daleko ali sve jače
a bivalo je i daleko i sve dalje, sve zavisi kako kada i sa kime i šta čovek možda odluči, u mislima, mislim
 
ta ljubav na daljinu, u stvari..je ljubav u misima i takoreći više u viziju, koja je uvek naša, lična

to je manje više zaljubljenost u sebe. zato je tako jako, jer kako da to postavimo, čovek je večito u sebe zaljubljen i sve se vrti oko njega.

a kada je neko tu, blizu, onda to "sebe" (ili "se") nekako bude preplavljeno i malo zaboravljeno.

Ljubav na daljinu je više iluzija, čežnja, i egoistička projekcija dakle da zaključim
 
evo tipična daleko od očiju ljubav je chaterska ljubav, dopisivanje e-mail i slično.
tu ljudi skroz polude, ali samo zato jer imaju svoju viziju, svoju igru, svoju projekciju tako reči.
a kada se vide uživo..onda uh odjednom neki zvižduk i kao pobeći negde daleko što dalje i pitanje "da li je moguće da sam bio lud za ovakvom grdobom?" smešno i tužno
 
ne znam za izreke ali bila sam "na daljini" i bilo je jace nego ikad.
To je zbog toga što idealizuješ partnera, jer dok je daleko i nemaš kontakta onda je i najlepši, najpametniji, najzgodniji, a kad se sretnete onda shvatiš da baš i nije tako. :)

Počne da te nervira način kako izgovara reči, po koja glupava bubuljica, zašto se nije istuširao tog jutra i ti mišići što zatenuti kao što bi trebalo, neprijatan dah posle jedenja luka isl.
 
Poslednja izmena:
To je zbog toga što idealizuješ partnera, jer dok je daleko i nemaš kontakta onda je i najlepši, najpametniji, najzgodniji, a kad se sretnete onda shvatiš da baš i nije tako. :)

Počnu da te nervira način kako izgovara reči, po koja glupava bubuljica, zašto se nije istuširao tog jutra i ti mišići što zatenuti kao što bi trebalo, neprijatan dah posle jedenja luka isl.

Dobro, ajde ti sve znash...:roll:
 
To je zbog toga što idealizuješ partnera, jer dok je daleko i nemaš kontakta onda je i najlepši, najpametniji, najzgodniji, a kad se sretnete onda shvatiš da baš i nije tako. :)

Počnu da te nervira način kako izgovara reči, po koja glupava bubuljica, zašto se nije istuširao tog jutra i ti mišići što zatenuti kao što bi trebalo, neprijatan dah posle jedenja luka isl.

tako je, idealizacija. a to sve radi naš mozak. NAŠ. i to nema mnogo veze sa tim ljudima. A onda oni dođu i počnu da nam smetaju. opet NAMA da smetaju. kažem, čovek samo sebe voli a ovde se to najbolje vidi, zato su čat programi tolika droga za ljude. Droga koja im hrani ego direktno, najdirektnije u mislima i to
 
"Daleko od očiju.. daleko od srca?!
Ili
kao sto vetar rasplamsava jaku vatru, a gasi mali plamen sveće, tako i udaljenost ubija
slabu žudnju (strast, želju...), a rasplamsava jaku..??..

Ili
Velika udaljenost pravu ljubav uvećava, a malu uništava.
ili
Blizu uha,blizu srca...
Što mislite,koliko ima istine u izrekama???

Код мене се само прва изрека показала као неистинита. У ствари, она и важи само за те "мале" љубави, заправо, за оно што смо мислили да је љубав.

Остало је све, нажалост, тачно.
 
to je jedna notorna tupava laž
ujedno i opštevažeća istina za veze čija se stabilnost zasniva na
hemijsko-biološkim konekcijama
a ne delovanjima u svrhu svetog cilja
dve isprepletane duše ni milijarda kolematara prašnjavog druma
ne može rasplesti..
 
To je zbog toga što idealizuješ partnera, jer dok je daleko i nemaš kontakta onda je i najlepši, najpametniji, najzgodniji, a kad se sretnete onda shvatiš da baš i nije tako. :)

Počne da te nervira način kako izgovara reči, po koja glupava bubuljica, zašto se nije istuširao tog jutra i ti mišići što zatenuti kao što bi trebalo, neprijatan dah posle jedenja luka isl.

pa nije bas tako.
ovo je bila veza na blizinu pa je sticajem okolnosti bila veza na daljinu pa opet na blizinu.
za to vreme daljine, shvatili smo mlogo toga, zblizili se, ebote, oboje nas je iznenadilo.
 
Slazem se sa izrekom da velika udaljenost uvecava pravu ljubav a prekida malu,obe ljubavi su mi se dogodile :D naravno u obrnutom redu,evo 5 meseci nam bilo pre 4 dana kako se nismo videli i volimo se mozda cak i vise nego onda kad smo se videli pre 5 meseci.
 

Back
Top