za dr-Ogomna cista na jajniku

Milena26

Zainteresovan član
Poruka
222
Hvala Vam puno, dr, na poklonjenoj paznji i odgovorima ali moram jos nesto da Vas pitam. Moja sestra ima cistu na jajniku velicine nekih 6 sa 7 cm pa nas zanima da li ima sanse da se ne radi operacija nego da se to sanira lekovima. Njena dr je rekla da ce probati lekovima ali sumnja. Da li je ta operacija bolna, koliko traje oporavak i sl. i od cega uopste nastaje tolika cista kad ona ima samo 23 godine?
 
Postoji vec tema na forumu vezana za ciste na jajnicima,zbog velicine ciste male su sanse za medikamentoznu uspesnu terapiju, moze biti da je hormonskog porekla ali opet pravi uzrok ciste se moze objasniti tek operacijom i patohistoloskim pregledom iste.
Operacije cisti su vec rutina, najcesce se rade laparoskopski sa vrlo brzim i uspesnim oporavkom.
 
Imala sam ciste na des. jajniku i obe su bile velicine oko 7cm i obe su operisane i meni su isto rekli da sumnjaju da ce neki lek delovati na toliku cistu probali smo sa himoralom forte i antibioticima ali je to bilo samo privremeno resenje. Tu se obicno rad laparoskopske operacije sto znaci da odmah sutra ides kuci.(kod mene nije moglo iz drugih razloga)
Nadam se da u tvom slucaju nece biti operacije i da ce lekovi pomoci mada moze da proba sa cajevima biljnim koji nista ne skode idi na sajt www.herbateka.com u diskusije i vidi cajevi za ciste na jajnicima ili nema vice cista ni mioma neka proba nista ne gubi.
 

Back
Top