Carnivale

Skeeter

Domaćin
Poruka
3.497
F***ing master-piece!!!kakva serija!kakvo finale serije!!!gluma,muzika,atmosfera,puno misterije!brother justin :worth: samson :worth: ,ja ne mogu da vam opisem koliko sam odusevljen serijom!eto tako,cekam vas sa vasim utiscima ;)
 
Fantastična serija (u više značenja te reči). Zaista je bila originalna, nije ličila ni na jednu drugu, sa tim spojem naturalističkog prikaza godina Depresije u siromašnoj američkoj provinciji, i neobične fantastično-mitološke priče. Kao što reče neko na IMDB, kao da je sinteza Džona Štajnbeka, Reja Bredberija i Klajva Barkera. Šteta samo što ju je HBO ukinuo i što serija nije dobila pravi završetak. :poludeo:
 
Poslednja izmena:
da,zbog slabe gledanosti,ali *ebi ga ne prolaze takve serije kod prosjecnog gledaoca,sta znam,serija je jako,jako spora,ali prosto te vuce da je gledas dalje,i ne mogu vjerovat da mi je cucala na hardu punih po godine,tek prije 10 dana sam je poceo gledat,i stvarno sam odusevljen serijom,finale mi je bilo :worth: ,i jeste,ostavljeno je too much materijala za jos makar sezonu ili dvije ? :lol: necu da spojlam,ali mislim da bi svako trebao da je odgleda,i da cisto sumnjam da se nekome nece svidjet.gluma Clancy-a Brown-a :worth: ...
ma remek djelo...
 
da,zbog slabe gledanosti,ali *ebi ga ne prolaze takve serije kod prosjecnog gledaoca,sta znam,serija je jako,jako spora,ali prosto te vuce da je gledas dalje,i ne mogu vjerovat da mi je cucala na hardu punih po godine,tek prije 10 dana sam je poceo gledat,i stvarno sam odusevljen serijom,finale mi je bilo :worth: ,i jeste,ostavljeno je too much materijala za jos makar sezonu ili dvije ? :lol: necu da spojlam,ali mislim da bi svako trebao da je odgleda,i da cisto sumnjam da se nekome nece svidjet.gluma Clancy-a Brown-a :worth: ...
ma remek djelo...
Pa i nije gledanost bila toliko slaba, a uostalom u pitanju je kablovski kanal... ali valjda je ipak bila nedovoljna da im se isplati, posto je, koliko znam, serija bila prilicno skupa, valjda zbog kostima i svega.

Keator serije Daniel Knauf je imao pricu koja je trebalo da traje 5 sezona, ukljucivala je i II svetski rat... ali eto...

Gomila fanova je potpisivala peticije da se serija nastavi, ali dzabe... najgore je to sto HBO poseduje prava, pa Knauf ne moze cak ni da uradi kraj u vidu filma, internet serije, romana, stripa i sl.
 
ja sam nedje na netu procitao da je serija radjena po knjizi,kojih ima valjda 4,ne znam tacno.po meni,mislim da bi recimo 3 sezone bile dovoljne,a mozda je i ovako dobro sto je stala sa dvije,bez obzira sto ima masu prostora za nastavak,jer ne bih volio da ju upropaste,razvuku...sta znam,meni je kraj savrseno legao,jos sam pod utiskom kao sto se moze i vidjet ;)
 
ja sam nedje na netu procitao da je serija radjena po knjizi,kojih ima valjda 4,ne znam tacno.po meni,mislim da bi recimo 3 sezone bile dovoljne,a mozda je i ovako dobro sto je stala sa dvije,bez obzira sto ima masu prostora za nastavak,jer ne bih volio da ju upropaste,razvuku...sta znam,meni je kraj savrseno legao,jos sam pod utiskom kao sto se moze i vidjet ;)
Carnivale nije nastao ni po kakvoj knjizi, vec po scenariju Daniela Knaufa. Mozda si pogresno protumacio to sto on delove serije naziva "knjigama" (kao sto na pr. ovi iz Heroes nazivaju delove sezone Volume, a epizode Chapter):

The Carnivàle story was originally intended to be a trilogy of "books", consisting of two seasons each.[11] This plan was abruptly changed when HBO canceled the show after the first two seasons. Each season consists of twelve episodes.
http://en.wikipedia.org/wiki/Carnivàle

Ne vidim zasto bi se brinuli o razvlacenju, prica nije ni izbliza ispricana, a Knauf je lepo sve bio isplanirao, pa ne bi ni imali razloga da "razvlace"... HBO ih ne bi terao da prave 10 sezona (kao sto su ovi iz ABC-ja ocekivali od scenarista/producenata Losta da naprave 9-10 sezona, dok se sredinom 3. sezone nisu dogovorili da mogu da je zavrse sa 6. sezonom), niti ih je pritiskao da prave epizode sa zasebnim pricama kako bi "privukli nove gledaoce" (kao sto je SciFi kanal gnjavio scenariste Battlestar Galactica tokom druge i trece sezone).
 
ne,ne,tako sam ja procitao,da ima par knjiga,i to je ja mislim neki nas forum bio u pitanju,ako nadjem,postovacu.sta znam,bez obzira sto je knauf imao sve isplanirano i imao pricu,ja mislim bi doslo do razvlacenja,jer je po meni to neminovnost svake serije,pa jos 5 sezona...sanse nema da zadrzali kvalitet iz recimo druge sezone,koja je stvarno genijalna i mnogo bolja od prve,i mislim da je bolje da ostane ovako-kao i sto ce,na dvije sezone,da pamtim seriju samo po lijepom.zbog toga recimo obozavam Ricky-a Gervais-a ,the office 2s x 6e i 2 specijala i extras isto samo specijal manje,i dosta.iako je mogao nastavit,nije htio nego je posao kad je dosegao zvijezde ;) .iako je razlog zavrsetka carnivale-a drugacije prirode,rekoh samo da pomenem ovaj primjer,da je i dvije sezone neke serije nekad dovoljno,i da mozda treba otici u trenutku u kom je recimo pomenuti posao.i evo nista mu ne fali,covjek je genije. ;)
 
ne,ne,tako sam ja procitao,da ima par knjiga,i to je ja mislim neki nas forum bio u pitanju,ako nadjem,postovacu.sta znam,bez obzira sto je knauf imao sve isplanirano i imao pricu,ja mislim bi doslo do razvlacenja,jer je po meni to neminovnost svake serije,pa jos 5 sezona...sanse nema da zadrzali kvalitet iz recimo druge sezone,koja je stvarno genijalna i mnogo bolja od prve,i mislim da je bolje da ostane ovako-kao i sto ce,na dvije sezone,da pamtim seriju samo po lijepom.zbog toga recimo obozavam Ricky-a Gervais-a ,the office 2s x 6e i 2 specijala i extras isto samo specijal manje,i dosta.iako je mogao nastavit,nije htio nego je posao kad je dosegao zvijezde ;) .iako je razlog zavrsetka carnivale-a drugacije prirode,rekoh samo da pomenem ovaj primjer,da je i dvije sezone neke serije nekad dovoljno,i da mozda treba otici u trenutku u kom je recimo pomenuti posao.i evo nista mu ne fali,covjek je genije. ;)
Ne veruj svemu sto procitas na forumima, posebno domacim. :p

Ima tu puno gluvih telefona, pogresnih prevoda...
 

Back
Top