Ихтус вс Верујем.орг

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
6.117
Не знам дали је Крстарица довољно демократска ,али ја бих баш волео да се ихтусовци и верујем орг нађу овде и објасне нам да ли су они браћа и сестре и дали припадају истој СПЦ,као и да ли се причешћују у целој СПЦ...многе лаике занима та подела у СПЦ на новотарце и "ревнитеље"....Дакле питање је да ли ова два страшно супростављена гледишта опстају у заједници љубави и саборности или нису у међусобној заједници...зашто то питам...па има ме и на вер. и на ихт...и тамо видим говор мржње...Овде на Крстарици пример је толеранције...испаде да демократски форум има више љубави према другачије мишљеницима од декларисано православних форума...и баш крстарица можда буде медијатор и помиритељ в и их.....ај да видимо како ће проћи ова тема,многима занимљива...:per:
 
чек чек,да не буде забуне...овде зилоти само предлажу тему...улоге тумаче.
Верујем орг-вернициСПЦ послушни свим својим владикама
ихтус.ус-верници СПЦ не послушни свим својим владикама
 
Ма није Стефан овца - прочитао их је да се мувају овуда и читају теме а и покушавају да поставе нову (Православни кутак) - па к'о вели да их јавно позове...ахахаха.........
 
чек чек,да не буде забуне...овде зилоти само предлажу тему...улоге тумаче.
Верујем орг-вернициСПЦ послушни свим својим владикама
ихтус.ус-верници СПЦ не послушни свим својим владикама

Nije baš tako...Sada moram ići, pošto rano ustajem, ali ću sutra detaljno pisati..
Nego, ne dobih odgovor..:mrgreen:
 
чек чек,да не буде забуне...овде зилоти само предлажу тему...улоге тумаче.
Верујем орг-вернициСПЦ послушни свим својим владикама
ихтус.ус-верници СПЦ не послушни свим својим владикама

А је л' ихтус сајт оног Р.Ђурђевића...
 
SPC se ne bavi gašenjem raznih sajtova po svijetu..:sad2:
Неки у врху СПЦ су се својски потрудили па су пре неколико година угасили најбољи православни форум БСН (Библиотека Свети Наум) јер их је потресло како су их раскринкали поједини ревнујући верници СПЦ. Затим је борба бораца изнутра настављена на новом форуму Газиместан па је после годину ипо дана и тај форум услед притисака из СПЦ угашен. Његову борбу наставља Ихтус. И он би био угашен силом моћника из СПЦ али се он накачио на сервер у САД, па и овако опет није сасвим сигуран јер СПЦ постоји и у САД и тамо има своје јаке везе. Као што видиш поједници моћници из СПЦ су угасили већ два најчитанија и најпосећенија православна форума и то својих верника (не зилота) тако да си опет необавештен и несвесно или свесно шириш дезинформације.
 
To mi je jasno, ali ko su konkretno u sukobu Ihtus vs Verujem novotarci, a ko revnitelji?
Није у реду да те Стефан оставља у недоумици па ћу ти рећи ја. И једни и други су верници СПЦ и не воле истинске ревнитеље (зилоте) већ их исмевају или банују чим нешто мало више зилотују на њиховим форумима. А тзв. новотарци, паписти и екуменсти су ови са (з)верујем а ревнитељи или борци изнутра СПЦ (антипаписти и антиекуменисти) су ихтусовци. Али они се моле у истој СПЦ, иду у исте храмове, понекад се свађају по храмовима али се причешћују из исте чаше, дакле на речима се разликују а на делима су исти, браћа и сестре из СПЦ. Ови са верујем раде на покатоличавању Срба а ови са Ихтуса се буне и дижу галаму да народ неби прелазио у зилоте (Српску истински православну Цркву). Они су једна "Црква", један те исти брод који тоне. Ништа Ихтус, ни Газиместан, ни БСН својом борбом није успео за све ове године, нити је спречио папизам и екуменизам у СПЦ. Ихтусовци само дижу буку (немају резултата, не раде ништа конкретно) док верујемци раде свој посао. Е сада вам је ваљда јасно шта Стефан хоће да каже.

Мислим да Ихтус нема везе са издавачком кућом чика Рајка Ђурђевића. Он је сада већ јако стар човек (има око 90 година) и не верујем да може да буде толико активан. Мислим да је исто име фоурма и издавачке куће, случајно.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top