Православни кутак

acry

Početnik
Poruka
11
Постављаћу овде овакве ствари

1. Беседе
- Последња времена-отац Николај
- Пропала Европа
- О посту и исповести
- Св. старац Никанор
- Владика Милутин
- Отац Јулијан о Светом Причешћу
- Отац Јулијан о правилном Крштењу
- Отац Венијамин о папистима и екуменизму

HTML:
http://rapidshare.com/files/201618719/Besede.rar
 
Постављаћу овде овакве ствари

1. Беседе
- Последња времена-отац Николај
- Пропала Европа
- О посту и исповести
- Св. старац Никанор
- Владика Милутин
- Отац Јулијан о Светом Причешћу
- Отац Јулијан о правилном Крштењу
- Отац Венијамин о папистима и екуменизму

HTML:
http://rapidshare.com/files/201618719/Besede.rar
Опа, ево га још један ревнитељ из СПЦ, тј. борац изнутра. Пошто долазе и неки нови форумаши који нападају православље драго ми је што долазе и православци. А зашто кажем да је ово ревнитељ из СПЦ, па зато што наводи ревнитеље из СПЦ као што су владика Милутин, отац Венијамин, отац Николај а вероватно су то и поменути старац Никанор и отац Јулијан.

А Еремита, стрпи се мало, човек је тек дошао, треба му мало да се навикне, па ваљда ће почети да поставља то што је најавио.

Мене би, као симпатизера зилота, највише интересовале те беседе о последњим временима, о папистима и екуменистима.
 
Poslednja izmena:
hm.dakle ovo nije spam nego moj isključivi stav!!! Oni su obmanjivači,ti gore navedeni ljudi...ako je ovo forum neka diskusija krene...
Стефан је мислио да су то лажни ревнитељи за православље јер иако критикују екуменизам и папизам они су и даље у СПЦ, неће да се одвоје и присаједине зилотима - православној Цркви која није у екуменизму нити признаје првенство папи као што је признала СПЦ. А отац Венијамин колико сам читао је прогонио Стефанову сестру игуманију Ефросинију и њене сестре монахиње управо због тога што су се оне одлучно (не лажно) и искрено успротивиле екуменизму и иступиле из екуменистичке СПЦ. Оне су се сјединиле зилотима (Српској истински православној Цркви) па се и сам отац Венијамин сложио да се оне истерају, избаце из манастира. Дакле, ови побројани су ревнитељи само на речима, док су на делима слаби, или раде чак и супротно од онога што православље тражи, а то је да се одвојимо од јеретика. Зато Стефан каже за њих да су обмањивачи јер их добро зна. Ето, то је моје скромно објашњење, јер брат Стефан мало и кратко пише па га је често тешко разумети.
 
koto
Re: Православни кутак
ja se izvinjavam, ali ne dolazi u obzir da idemo dalje.
trazim da se koriguje izraz obmanjivac kao uvredljiv.

I ja se izvinjavam što mislim da prvo ipak treba argumentovano ''dokazati'' da je izraz obmanjivač uvredljiv.Mislim da to može da se utvrdi samo kroz diskusiju a koju ću naravno pratiti a koja će nadam se započeti...
felix.gif
 
Naravno...ali tema je delikatna...oni ovde govore kao autoriteti...Vi mi namećete silom da priznam da su autoriteti....ja se slažem sa mnogim njihovim stavovima ali lično ti ljudi su problematični...jer po pravilima Crkve,pisanim, ako je u Crkvi lažno učenje(Ekumenizam) koje se crkvenom terminologijom naziva jeres....onda su pravoverni dužni da jeres otseku i javno pozovu na pokajanje one koji jeres propovedaju....ovde se dešava drugo ...jeres se u Crkvi priznaje ali se priznaju i episkopi koji tu jeres propovedaju...i svi su u molitvenoj zajednici i ljudi koji iskreno veruju u ideju Ekumenizma i oni koji tu ideju ne vole ali zbog mogućeg gubitka časti i čina ne žele javno da se usprotive ...a obavezni su...dakle kada kažem lažni učitelj ili obmanjivač a to ne dokažem jedinu štetu od tih reči trpim ja i moji stavovi...
 
Стефан ИПХ
Re: Православни кутак
Naravno...ali tema je delikatna...oni ovde govore kao autoriteti...Vi mi namećete silom da priznam da su autoriteti....ja se slažem sa mnogim njihovim stavovima ali lično ti ljudi su problematični...jer po pravilima Crkve,pisanim, ako je u Crkvi lažno učenje(Ekumenizam) koje se crkvenom terminologijom naziva jeres....onda su pravoverni dužni da jeres otseku i javno pozovu na pokajanje one koji jeres propovedaju....ovde se dešava drugo ...jeres se u Crkvi priznaje ali se priznaju i episkopi koji tu jeres propovedaju...i svi su u molitvenoj zajednici i ljudi koji iskreno veruju u ideju Ekumenizma i oni koji tu ideju ne vole ali zbog mogućeg gubitka časti i čina ne žele javno da se usprotive ...a obavezni su...dakle kada kažem lažni učitelj ili obmanjivač a to ne dikažem jedinu štetu od tih reči trpim ja i moji stavovi...

Kao neko ko nije vernik ja ću ovu temu veoma pažljivo pratiti ne upuštajući se u ozbiljnije komentare.A kako je tema do bola delikatna veoma je neizvesan tok u kojem će biti usmerena.Nešto mislim da će pravoslavni u svim varijantama imati mnogo toga zanimljivog da kažu jedni drugima.A veoma sam znatiželjan odakle će ikako krenuti postavljač teme.
felix.gif
 
ne moze.
za mene nije lazni ucitelj, i vredja me takav izraz.
ukoliko se ne slazes sa njihovim stavovima, izjavama, besedama..kazes-ne slazem se.
bez etiketiranja.
Не ради се да ли се неко од нас слаже или не слаже са неким, већ Свети оци и наша православна вера за лажне учитеље каже да су лажни учитељи или јеретици. Ако ми то не смемо да кажемо онда је то гушење наших верских слобода. И ко се моли и општи са јеретицима тај је такође јеретик. Тако је по канонима (црквеним правилима) и по Светом писму. Та реч јеретик и секта, мора да се употребљава у теологији, богословљу, вери, религији. Ако немамо право да их употребљавамо, онда да прогласимо да су све вере исте, да све воде Богу, да нема јереси, нема лажи, нема лажних вера, нема пакла, нема ђавола, да се сви слажемо, заједно и са атеистима (само не знам како да сложимо када ми верујемо у Бога а они не) и пошто се сви слажемо и сви смо истинити онда нема разлога за даљу дискусију и можемо комотно да затворимо овај цео подфорум. Али добро. Сачекајмо даљу дискусију а ми ћемо навести по православљу да онај ко општи са јеретицима (лажним учитељима) и сам је јеретик. Тако кажу православни Свети оци (Светитељи). Ако ми њих не смемо да цитирамо онда је узалудно да било шта пишемо о православљу. Онда је то гушење слободе наше вере. И Нови завет (Господ Исус Христос и Свети апостоли) употребљавају реч "јеретик", "лажни учитељи", "вукови у јагњећим кожама", "лицемери" (чак је Исус лажне учитеље, неке свештенике своје вере, фарисеје и законике називао и "окречени гробови", "породи аспидини", "ђавољи синови" и слично, погледајте у Јеванђељима) и слично. Зар је нама забрањено да цитирамо и Свето писмо? Можемо да избегнемо ове друге тешке речи али реч јеретик или лажни учитељ није увреда. Нико није априори (унапред) исправан учитељ за вјеки вјеков (заувек) него стално мора да доказује своју исправност и православност. Па ту је форум (дискусија) да доказујемо колико смо и једни и други исправни или лажни.
 
Naravno...ali tema je delikatna...oni ovde govore kao autoriteti...Vi mi namećete silom da priznam da su autoriteti....ja se slažem sa mnogim njihovim stavovima ali lično ti ljudi su problematični...jer po pravilima Crkve,pisanim, ako je u Crkvi lažno učenje(Ekumenizam) koje se crkvenom terminologijom naziva jeres....onda su pravoverni dužni da jeres otseku i javno pozovu na pokajanje one koji jeres propovedaju....ovde se dešava drugo ...jeres se u Crkvi priznaje ali se priznaju i episkopi koji tu jeres propovedaju...i svi su u molitvenoj zajednici i ljudi koji iskreno veruju u ideju Ekumenizma i oni koji tu ideju ne vole ali zbog mogućeg gubitka časti i čina ne žele javno da se usprotive ...a obavezni su...dakle kada kažem lažni učitelj ili obmanjivač a to ne dokažem jedinu štetu od tih reči trpim ja i moji stavovi...

Ziki, ne širi lažnu propagandu o tzv. Uniji..:confused:
 
Не разумем. Ко је из СПЦ признао првенство папи?
Ја сам лепо написао на теми "Екуменизам у Србији" и много пута на теми "Зилоти" и на другим темама - цела СПЦ је признала првенство римском папи. Најпре су владике Иринеј и Игњатије потписале тај Равенски споразум у Италији у новембру 2007. године, а потом у мају прошле године цео Сабор СПЦ је потврдио њихове потписе. Ако не верујеш укуцај у Гуглу "Равенски споразум" или "Равенски документ" и иди на званичан сајт СПЦ па види тамо у том документу у неколико тачака да се признаје првенство римског папе као првог међу патријарсима и да је Рим прво седиште. Равенски документ су потписале још неке званичне "православне Цркве" а Руси нису због неслагања са Васељенском патријаршијом коме ће да припада Естонска "православна Црква".
 
Poslednja izmena:
Naravno...ali tema je delikatna...oni ovde govore kao autoriteti...Vi mi namećete silom da priznam da su autoriteti....ja se slažem sa mnogim njihovim stavovima ali lično ti ljudi su problematični...jer po pravilima Crkve,pisanim, ako je u Crkvi lažno učenje(Ekumenizam) koje se crkvenom terminologijom naziva jeres....onda su pravoverni dužni da jeres otseku i javno pozovu na pokajanje one koji jeres propovedaju....ovde se dešava drugo ...jeres se u Crkvi priznaje ali se priznaju i episkopi koji tu jeres propovedaju...i svi su u molitvenoj zajednici i ljudi koji iskreno veruju u ideju Ekumenizma i oni koji tu ideju ne vole ali zbog mogućeg gubitka časti i čina ne žele javno da se usprotive ...a obavezni su...dakle kada kažem lažni učitelj ili obmanjivač a to ne dokažem jedinu štetu od tih reči trpim ja i moji stavovi...

Стефане, али уопште вас не разумем. Ви причате унапред а да ми остали уопште и не знамо о чему се ради и шта су садржине текстова. Само вичете: јеретик, јерети... па пусти брате нека постави текст - па ако је јеретик има да га заједнички растуримо па макар био и сам Владика ако заговара у својим текстовима нешто јеретичко.
Ја нећу овде да распредам или да се бавим црквеним интригама (у смислу интерних сукоба свештенства) него ме интересује ШТА ТО ОНИ ПИШУ.

Зато, полако!

п.с. Како можеш унапред да захтеваш да неко буде одавде одстрањен само на основу твог става и твог сазнања!
 

Back
Top