za moju drugaricu trudnicu

cupko

Zainteresovan član
Poruka
103
Imam prijateljicu koja ne moze stupiti u kontakt preko interneta pa me interesuje u njeno ime, neke informacije.
Ona ima 24 godine i ovo joj je prva trudnoca, zbog bolova u donjem delu stomaka, posle pregleda ginekologa dobila je sledece rezultate:
Plodovo vode: ima u dovoljnoj kolicini
placenta je smestena: na prednjem zidu i prema fundusu.
Stepen zdrelosti placente: o
U materici je plod sa biomaterijskim parametrima koji odgovaraju trudnoci od 18 nedelja i 5 dana. Anatomija trudnoce koja se moze uociti u ovo doba trudnoce je normalna, srcana radnja i pokreti ploda su normalni.
Plod je dosta nize.
GInekoloski pregled
Per speculam: pojacana v.s PVU epiteliziran; Papa test nije uzet.
Bimanualno: velicina materice odgovara amnoreji.
Cervix je nesto skracen; orficium je zatvoren.
Dg.
Grav.Hbd.18+2
Colpitis;Abrevatio cervicis.
Th.
Pre-Par tbl. 4x1/2
Isoptin drg. 2x1
Bensedin drg 2x2mg.
Geonystin vag. 1x1; Ca-C Sandoz eferv. 2x1;
Fluorogal drg. 1x1 mg

Posle nekoliko dana bolovi su prestali, medzutim ona je vrlo uznemirena i otkucaji srca, puls ide do 120 , na vratu se bas vidi pulsiranje vratnih zila pa vas molim za neki savet
 
"Prepar" je u redu, i ja sam ga pila u sve tri trudnoce, i tu istim dozama 4 tbl za 24h. Uz to sam dobila i lek Verapamil, koji se pije u kombinaciji sa gore pomenutim, ili lekovima tipa Ginipral, Partusisten i sl. "Verapamil" smanjuje to lupanje srca, preznojavanje, i drhtavicu, koje navedeni lekovi izazivaju. To je normalno, recite joj da ne brine! Buni me sto joj je dao da pije Bensedin? Da li ste sigurni za to? Mozda je pametno da se konsultuje sa jos nekim ginekologom?!
 

Back
Top