Kako sa sobnim biciklom?

pele27

Primećen član
Poruka
959
Kupio sam danas trenazer i polako planiram da se bacim na okretanje pedala. Imam pitanje za ekog ko se bavi rekreativnim sportovima malo ozbiljnije. Naime, kupio sam ga u nameri da oslabim i da radim na svojoj kondiciji. Zanima me kako da isplaniram vezbanje? Koliko puta dnevno, po koliko? Da svaki dan povecavam..da li postoji neki program rada? Hvala unapred!!!
 
Kupio sam danas trenazer i polako planiram da se bacim na okretanje pedala. Imam pitanje za ekog ko se bavi rekreativnim sportovima malo ozbiljnije. Naime, kupio sam ga u nameri da oslabim i da radim na svojoj kondiciji. Zanima me kako da isplaniram vezbanje? Koliko puta dnevno, po koliko? Da svaki dan povecavam..da li postoji neki program rada? Hvala unapred!!!

druze pele lepo da si taj trenanzer nabavio;) prvo kje sve programe ima taj trenanzer ima li meru za odkucaje srca ima li vat merenje ili tako nesto slicno. ako hoces da taj trenanzer upotrebljavas samo da skines kilazu onda je dovoljno da ima vat iza merenje odkucala srcaako to imas onda je dobro. ako hoces da malo nabijes kondiciju onda mora imati vise programa.eto bas pre nego sto sam se ulogovao ovde vozio sam trenanzer 1ipo sat ja imam skoro sve sto je potrebno osom da mogu preko komutera da pratim kko vozim a i to cu da nabavim ove godine. sto se tice programa za trening i skidanje kilograma dovoljno ti je 1 dnevno iz pocetka pola do jedan sat polako bez velikih napora koliko dugo ces ti to da tako vozis zavisi od tvog strpljenja samo zamisli da ti ne mozes za nedelju ili mesec dana da skines 10-15kg.ako hoces da zdravo skines kilograme onda moras to sve polako da radis u pocetku bez velikih napora posle izvesnog vremena da kazemo2 meseca onda mozes da podizes trening sto znaci ne vise od 1-1ipo satdnevno samo da pojacas tezinu okretanja pedala u proseku ti moras da okreces pedale od prilike 80 obrtaja u minuti ja kada vozim moj trenanzer okrecem izmedju75 i 110 okretaja zavisi od tezine i inteziteta treninga toliko za sad mozda mi napises nesto o tom tvom trenanzeru da mi kazes koliko i koje programe ima pa cu ti opet dati neke podatke kako da treniras pisi na private ako hoces pozdrav od tome bizikliste.:D;);):)
 
Pozdrav Tomo..hvala ti na odgovoru..pa gledaj ovako, trenazer je doduse polovan ali odlicno ocuvan jer je veoma malo koriscen..i u odnosu cene i kvaliteta odlicno sam prosao, tj. za male pare uzeo sasvim solidan i rekao bih kvalitetan trenazer.
Elem, on ima ono cudo od displeja gde u toku voznje mogu da proveravam vreme voznje, predjenu kilometrazu, puls, potrosene kalorije!!! Nadam se da je to dovoljno?
Naravno da ne ocekujem da oslabim 20kg za mesec dana, to mi i nije cilj. Zelim polako ali kvalitetno!!
 
hmmm...
@Biciklista... za mrshavljenje ne mozesh nikako da preporuchish nekome broj obrta u minutu na biciklu i tako to... jednostavno tako ne ide...

@pele27:
prvo, da bi kvalitetno smrshao, morash prvo da sredish ishranu... jer dzaba tebi da i 5 sati pedalash, ako cesh kad sidjesh da pojedesh pola kile bureka, i 200g chokolade... :)

ako si na kvalitetnoj dijeti, odnosno imash sredjenu ishranu, po 45-90 minuta je dovoljno 3-4 puta nedeljno da pedalash, i da pri tom gledash da ti puls bude oko 50-70% od maksimalnog (to je obichno vrednost 110-130 otkucaja u minutu).

i shto se tiche KVALITETNOG mrshavljenja, nedeljno ne bi trebalo da prelazish oko 1 kilogram (u pochetku ce to biti oko 2 a mozda i vishe, shto je normalno, ali posle par nedelja kvalitetne ishrane i treninga ta cifra bi trebalo da bude oko 1, i sve manje i manje). zato shto chovek na nedeljnom nivou moze da izgubi max oko pola kilograma sala, sve ostalo shto ode je voda, i mishici (a katabolizam treba izbeci!!!).

i...to je to :)
 
Pazi ovako, Pivalice!! Danas sam bio u DZ u Preventivnom centru pri kome je nutricionista i tako to..covek mi nije pravio dijetu vec mi je samo rekao sta da pocnem da izbegavam da jedem, da se bacim na bareno povrce, barenu piletinu i na ribu. Ok, nema problema. E sad da li se to moze nazivati sredjenom ishranom, da se hranim samoinicijativno, da jednostavno ne zderem hleb (npr jedno parce integralnog) u zamenu za pola hleba belog do juce, da ne jedem slatko, batalim kokisku i da ne jedem posle, sta znam 7 uvece? Da li znaci mogu tako da se hranim i da potom uvrstim u sve to trenazer?
I sta je sa vocem u celoj toj sredjenoj ishrani? Koliko se cega sme u svakom trenutku jesti?
 
Ili ipak moram da sacekam da mi nutricionista baci na sto jelovnik sa gramima i mililitrima?
Sutra idem na vadjenje krvi za celokupnu krvnu sliku i idem na EKG!! Moram, pritisla kilaza, stvarno nisam normalan...
 
shto se tiche hleba, mozesh i slobodno da ga izbacish... osim ako bash bash ne morash da ga jedesh... ok je to ishrana ovako...
ja preferiram dijetu kvalitetnu, kad sam na definicji (ili ti kad hocu da smrsham :D)...
vockice mozesh da klopash, ali ne preteruj, i gledaj da ih gledash pre podne...
a posle 7 slobodno jedi!! mozesh da jedesh i u 11, nije nikakv problem, ali je bitno SHTA jedesh...
jednostavno izbaci sve ugljene hidrate posle recimo 5 popodne... a za vecheru slobodno smazi neko parchence mesa (piletinu npr) ili nemasni sir (Ella sir, npr, on je najnemasniji, ili mislim da ima neki shabachki nemasni...).
kolko chega jesti, ne mogu ovako da ti kazem, jer u sushtini svaka dobra dijeta je indivdualna... i zavisi od dosta stvari... ali svakako ako izbacish stvari kao shto su hlebovi, przeno, suncokretovo ulje (i lepo ga ko chovek zamenish maslinovim), masno, i generalno junk food, i uz vezbice malo, sigurno cesh videti rezultate u narednom periodu... a i bolje (zdravije) cesh se osecati... ;)
 
Pele druze 1 savet..cisto da vidis razliku..imam jednog poznanika iz teretane koji se hvali kako na najtezem vozi po 45min do sat..kao razbija..ja inace picim mountain po 60-70km dnevno po suvom vremenu naravno..i on jednom prilikom seo na svoj bajs i krenuo put keja..presao 2-3 km..naleteo na jednu uzbrdicu i riknuo u startu..vratio se kuci gurajuci bajs..kaze bole ga ruke..dupe..automobili..frka..srcka ga strefila:lol:ogromna je razlika i ucinak se ne moze porediti..totalno je neprirodan pokret i polozaj tela..nogu na sobnom..probaj posle nedelju dana nekoliko km napolju da vidis efekat na sve druge misice koji se aktiviraju;)
 
Pele druze 1 savet..cisto da vidis razliku..imam jednog poznanika iz teretane koji se hvali kako na najtezem vozi po 45min do sat..kao razbija..ja inace picim mountain po 60-70km dnevno po suvom vremenu naravno..i on jednom prilikom seo na svoj bajs i krenuo put keja..presao 2-3 km..naleteo na jednu uzbrdicu i riknuo u startu..vratio se kuci gurajuci bajs..kaze bole ga ruke..dupe..automobili..frka..srcka ga strefila:lol:ogromna je razlika i ucinak se ne moze porediti..totalno je neprirodan pokret i polozaj tela..nogu na sobnom..probaj posle nedelju dana nekoliko km napolju da vidis efekat na sve druge misice koji se aktiviraju;)

Pa naravno da ne moze da se meri,osim sto imas manje ili vece napore bez licnog faktra tako koristis ostale misice da odrzis ravnotezu i samim tim radis vise i bolje i bolji je ucinak,ali ako nemas uslova i imas bebu od 8 meseci onda svakako dobro dodje jedan sobni i posebno u zimskim danima...a i ako se potrudis moze da ima efekta..
 
U pravu si al ja bih se licno opredelio za nesto drugo u kucnim uslovima..totalno je neprirodan stav tela..cela tezina je na dupetu i noge se podizu visoko..sediste se ne moze ni na jednom podici dovoljno da bi se ravnomerno raspodelila tezina i na noge..o rukama da ne pricamo posto je nemoguce napred prebaciti tezinu..bas uzasan osecaj neki..mozda ipak prvo da proba pravi bajs pa ce videti razliku;)
 
Ma da, ovaj bajs je samo privremena zimska varijanta..i naravno da se po meni ne moze meriti sa voznjom pravog bicikla jer sto jes jes, polozaj tela je malo bezveze (aj sto mi utrnulo dupe nego i....znate muski sta vec)..ali na leto ce vec biti drugacije..moram da skupim kintu da kupim dva bajsa i korpu naravno za malisu pa pravac ada..
 
Da ne bih otvarala novu temu.. Ja koristim steper kod kuce. Jos dok sam redovno isla u teretanu, on mi je uvek pokazivao najvise rezultata..iz tog razloga sam izabrala bas njega. E, sad.. inace, imam problema s kicmom.. pa me zanima da li boli i od vezbanja na steperu?
 
Ma da, ovaj bajs je samo privremena zimska varijanta..i naravno da se po meni ne moze meriti sa voznjom pravog bicikla jer sto jes jes, polozaj tela je malo bezveze (aj sto mi utrnulo dupe nego i....znate muski sta vec)..ali na leto ce vec biti drugacije..moram da skupim kintu da kupim dva bajsa i korpu naravno za malisu pa pravac ada..

Moj ti je savet da ni slucajno ne kupujes nov bajs u prodavnici..izdvoj oko 400e i ne zali posto dobijas polovan 5 klasa iznad novog..sto bez problema prelazi po 20hiljada km bez zamene delova..inace svaki deo koji se potencijalno kvari je 20-30e..na novim kad se deo pokvari sto je veoma brzo ti moras ulagati opet u jeftin deo koji brzo rikne..a ne isplati se na taj bajs stavljati lx-xt delove..a i zbog klinca sigurnost je najbitnija..dobre kocnice i suspenzija..ako te opsirnije nesto zanima javi se na pp..poz

@Micotakis ako si probala steper osetila si valjda da li imas bol u ledjima..ja sam ga isto imao prvih par puta ali vremenom nestane..uvuces stomak i ispravis se..+ malo radi trbusnjake i donji deo ledja
 

Back
Top