Savet

Snezna_kraljica

Domaćin
Poruka
3.730
Znam da ce pitanje izgledati bezveze ali zaista nikad nisam bila u ovakvoj situaciji…

Svidjam se jednom decku sa fakulteta i to opasno. Svi su to i primetili, zaista je vrlo ocigledno.
On zna da imam decka, znam da zbog toga nece pokusati nista, ali… Iskreno – nije mi prijatno, pogotovo u poslednje vreme….
Mada moja najbolja drugarica kaze da je najbolje drzati ga u pripravnosti, i okrenuti mu se kad me decko iznervira, ili slicno ( :shock: ). To mi je potpuno grozno, zaista ne zelim da se dopadam nekom jer nisam u stanju uzvratiti osecanja. Nek ide covek s milim Bogom, nek nadje neku slobodnu…

Sta da radim kako bih mu olaksala stvari (ipak ovo traje vec 5-6 meseci, i to vremenom postaje sve vise izrazeno), da me se otkaci, a da ne pokvarim prijateljstvo? Da li je to uopste moguce?
 
Pa zeznuta je ta tvoja situacija,mozes mu lepo objasniti da je tvoja veza nesto stvarno ozbiljno!Ustvari tu malo toga zavisi od tebe-ne mozes ga zamoliti da se "odljubi " i da ocekujes da on to stvarno uradi! Pusti stvari neka idu svojim tokom...shvatice on to vec jednom ...a do tada uzivaj u svojoj privlacnosti :wink:
 
Zar je moguce da se prvi put svidjas nekome ko se tebi ne svijda?
Samo ga cooliraj i drzi sa distance. Ne budi previse ljubazna da ne bi pogresno ukapirao. Ne budi gruba i bezobrazna. Treba da ga ohladis, ali na suptilan nacin. O svom decku samo u superlativu kada je on tu. Nemoj nikada da se zalis, jer ce pomisliti da ti treba neko drugi, a on je eto idealan. Ako ti pridje i ponudi da izadjete odbi ga, takticno naravno, bez dramaturgije, samo iskreno. Ako je isuvise napadan i posle toga obasni mu da ti to smeta i da se ne osecas prijatno u njegovoj blizini, da ti se ne svidja i da ne zelis da imas nista sa njim, jer volis svog decka bla-bla... Ako ni to ne uspe... imas posla sa manijakom. 8)
Ne cuvaj nikog u rezervi - to su gluposti. Pitaj drugaricu kako bi se ona osecala da je neko drzi u rezervi ili da se njen decko okrene svojoj rezervi kada se posvadja sa njom. Decija razmisljanja, logicno s obzirom na to koje te godiste. BTW nema tu prijateljstva cim mu se svidjas, cim te gleda drugim ocima. Nemas stada kvaris. Tako da slobodno mu kazi sta imas i sta osecas. Ako je normalan ukapirace.
 
Mici $:
Pa zeznuta je ta tvoja situacija,mozes mu lepo objasniti da je tvoja veza nesto stvarno ozbiljno!Ustvari tu malo toga zavisi od tebe-ne mozes ga zamoliti da se "odljubi " i da ocekujes da on to stvarno uradi! Pusti stvari neka idu svojim tokom...shvatice on to vec jednom ...a do tada uzivaj u svojoj privlacnosti :wink:
Hvala na odgovoru.... :wink: Verovatno si u pravu, ja tu nista ne mogu uciniti...
On zna da je moja veza ozbiljna...
Ali to izgleda ne pomaze.
A s njim ne mogu da razgovaram o tome, jer mi on to nikad nije eksplicitno rekao...
Ne mogu biti srecna sto mu se svidjam, to je sigurno.. on je jako dobar, i bas mi je zao zbog svega...
 
Princeza:
Ako ti se taj tip ne svidja samo ga cooliraj. Ako ti pridje odbi ga, takticno naravno. Ako je isuvise napadan i posle toga obasni mu da ti to smeta i da se ne osecas prijatno u njegovoj blizini. Ako ni to ne uspe... imas posla sa manijakom. 8)
Ne cuvaj nikog u rezervi - to su gluposti. Kazi drugarici kako bi se ona osecala da je neko drzi u rezervi ili da se njen decko okrene svojoj rezervi kada se posvadja sa njom. Decija razmisljanja, logicno s obzirom na to koje te godiste.
Ma, on je jako dobar! Najvise mi je zbog toga i zao...
Mozda bih i pokusala nesto sa njim da nisam sa ovim deckom.
Nije napadan, nije stvar u tome STA govori, vec u tome sto znam da nesto oseca za mene.

Ono za rezervu... Ma, znam, gluposti su to... Ipak, moja drugarica zivi na taj nacin :) I nije bas da je deriste, ima 21 godinu... Nema to veze sa godinama..
 
Snezna_kraljica:
Ma, on je jako dobar! Najvise mi je zbog toga i zao...
Mozda bih i pokusala nesto sa njim da nisam sa ovim deckom.
Nije napadan, nije stvar u tome STA govori, vec u tome sto znam da nesto oseca za mene.

Ono za rezervu... Ma, znam, gluposti su to... Ipak, moja drugarica zivi na taj nacin :) I nije bas da je deriste, ima 21 godinu... Nema to veze sa godinama..
Pa onda sta se bunis ako je dobar tj. nije manijak. Pa sta ako oseca nesto za tebe?! Sta tu ima lose dok ne postane napadan? Ako ti toliko smeta sto mu se svidjas prestani da se druzis sa njim.
Ne moze i jare i pare u ovakvim situacijama.
A drugarica neka ti zivi na taj nacin - kao sto sam rekla deriste je i u 21 i verovatno ce biti i u 31. I sama si lepo rekla - to nema veze sa godinama.
 
Princeza:
Pa onda sta se bunis ako je dobar tj. nije manijak. Pa sta ako oseca nesto za tebe?! Sta tu ima lose dok ne postane napadan? Ako ti toliko smeta sto mu se svidjas prestani da se druzis sa njim.
Ma, nije u pitanju sto mi smeta, nego sto mi je zao.
Opet, druga prica bi bila da sam i ja slobodna. Volim svog decka, ne bih ga dala ni za jednog drugog, tako da imam prava da se bunim za ovu situaciju 8)
 
Snezna_kraljica:
Ma, nije u pitanju sto mi smeta, nego sto mi je zao.
Opet, druga prica bi bila da sam i ja slobodna. Volim svog decka, ne bih ga dala ni za jednog drugog, tako da imam prava da se bunim za ovu situaciju 8)
Prvi put cujem da je nekome zao u ovakvoj situaciji. Da li bi nekome tipu bilo zao tebe da ti se on svidja, a ima devojku? Ne verujem, svet ne funkcionise tako. To je sve igra. Ne brini ti za njega naci ce on vec neku.
BTW Nije da ne bi dala decka ni za sta na svetu. I sama si rekla da si slobodna da bi bila druga prica, znaci...
I nemoj da se bunis! Uzivaj! Razmisli koliko bi grozno bilo da se ne svidjas nikome. Opusti se bre!
 
Snezna_kraljica:
Princeza:
Pa onda sta se bunis ako je dobar tj. nije manijak. Pa sta ako oseca nesto za tebe?! Sta tu ima lose dok ne postane napadan? Ako ti toliko smeta sto mu se svidjas prestani da se druzis sa njim.
Ma, nije u pitanju sto mi smeta, nego sto mi je zao.
Opet, druga prica bi bila da sam i ja slobodna. Volim svog decka, ne bih ga dala ni za jednog drugog, tako da imam prava da se bunim za ovu situaciju 8)

"Volim svog decka, ne bih ga dala ni za jednog drugog, tako da imam prava da se bunim za ovu situaciju" u ne obaveznom razgovoru to reci svom "drgu" i to je to.
samo mu stavi do znanja da si srecana sa svojim, deckom, da ti niko drugi ne treba. da ga puno volis i.t.d.

kada shvati da nema sta tu da trazi sam ce se ohladiti.
 
Princeza:
Prvi put cujem da je nekome zao u ovakvoj situaciji. Da li bi nekome tipu bilo zao tebe da ti se on svidja, a ima devojku? Ne verujem, svet ne funkcionise tako. To je sve igra. Ne brini ti za njega naci ce on vec neku.

-------> U pravu si, ali ovo traje vec mesecima...

BTW Nije da ne bi dala decka ni za sta na svetu. I sama si rekla da si slobodna da bi bila druga prica, znaci...

-------> Nemoj bas tako... To sam rekla u smislu "da nisam upoznala mog decka" (jer onda ne bih ni znala sta propustam, zar ne? :wink: ). A to ne znaci da sad zalim sto sam sa njim, niti da sam ijednog trenutka pozelela ovog drugog umesto njega.
I nemoj da se bunis! Uzivaj! Razmisli koliko bi grozno bilo da se ne svidjas nikome. Opusti se bre!

------> Ziva istina...
Hvala na savetu :wink:
 
Nije bas utesno ovo sto cu ti reci, ali moja najbolja drugarica je imala "slucaj" da se taj tip na nju lozio 3 godine. Prve dve mu je pricala da ne zeli nista da bude izmedju njih - mada nije imala decka, i ludak nije kapirao. Onda je prestala da objasnjava i da ga skroz kulira... I prestao je da joj smeta...
Ali posto ti kazes da je ovaj dobar (ni ovaj nije los decko samo sto nije htela da bude sa njim) mozda ce ukapirati ranije. Pocni da ga izbegavas... ako prica ne pali. Moras da mu stavis do znanja da nema nade...
 
Nemas ti njega sta da zalis... Zdrav je, prav, kao sto i sama kazes fin decko, i sta onda ima da ga sazaljevas...
Stoga, otvoreno mu reci da nema kod tebe sta da trazi...
Doduse, mozda ti zbog uzivanja u njegovoj paznji, neces da ga otkacis... Ali, to ne bi bilo fer prema njemu...
Ne treba se poigravati nicijim emocijama...
Postenije i korektnije je stvari postaviti na svoje mjesto i tako i tom decku dati sansu da sto prije nadje djevojku koja ce mu uzvratiti osjecaje...
 
ovo sam več jednom pisala pa mislim da može proči i u tvom slučaku:

a zašto i dalje želiš da ostaneš Mrs. Perfect u njegovim očima ne želeči da ga povrediš...

ako ti nije stalo do njega zašto ti je stalo da ne povrediš njegova osečanja ???...

možda ipak iza svega nije on več ti... kako i dalje ostati najbolja u njegovim očima ona za kojom če da ludi još godinama...
pokaži mu kakva si, pokaži da ti nije stalo ni do njega ni do njegovih osečanja...
time češ mu najviše pomoči ako si iskreno mislila da mu želiš dobro... nek zna istinu o tebi a ne da te idealizuje još neznam koliko vremena i ispušta neke druge prilike... ako ozbiljno ne želiš da ga povrediš kaži mu istinu i isprazni mesto u njegovoj glavi za neku koja če da ceni njegovu želju da je ima...
 
Gazdarica:
Nemas ti njega sta da zalis... Zdrav je, prav, kao sto i sama kazes fin decko, i sta onda ima da ga sazaljevas...
-----> Zao mi je sto je naleteo na mene.
Doduse, mozda ti zbog uzivanja u njegovoj paznji, neces da ga otkacis... Ali, to ne bi bilo fer prema njemu...Ne treba se poigravati nicijim emocijama...
Auh... Moram priznati - godi kad te jos neko smatra privlacnim, ali... Zaista nemam nameru da njime hranim svoju sujetu.
Gazdarice, moram da primetim... Tvoji postovi uvek pogode u centar problema... Svaka ti cast.

A za Princezu...
Sta kazes - 3 godine???????? Gospode Boze...
Ja sam imala slucaj od 9 meseci, ali se ohladio kad sam nasla decka.
A ovo me je potpuno izvelo iz takta...
Takodje, ne mogu ga kulirati, svakog dana se vidjamo, ima nas malo na nasem fakultetu (15), tako da je nemoguce izbeci kontakt.
 
blondi:
ovo sam več jednom pisala pa mislim da može proči i u tvom slučaku:
a zašto i dalje želiš da ostaneš Mrs. Perfect u njegovim očima ne želeči da ga povrediš...
ako ti nije stalo do njega zašto ti je stalo da ne povrediš njegova osečanja ???...
-----> Zato sto mi je draga osoba i jedan od kolega sa kojima imam jako dobar odnos. Ne verujem da sam ja Mrs. Perfect ni u cijim ocima.. Ne volim iluzije ni o sebi ni o drugima.

možda ipak iza svega nije on več ti... kako i dalje ostati najbolja u njegovim očima ona za kojom če da ludi još godinama...
pokaži mu kakva si, pokaži da ti nije stalo ni do njega ni do njegovih osečanja...
time češ mu najviše pomoči ako si iskreno mislila da mu želiš dobro... ako ozbiljno ne želiš da ga povrediš kaži mu istinu i isprazni mesto u njegovoj glavi za neku koja če da ceni njegovu želju da je ima...
-----> On ZNA istinu i zna da me ne zanima. A to je njegova volja i ja mu ne dajem povoda.
JA NE HRANIM njegova osecanja. Na fakultet moram ici, je li, a ukoliko je to moguce (npr, ako mi trazimo pomoc od njihovog odseka) trudim se da ne ucestvujem u tome.
I to je sve sto mogu uraditi.
Ma, nije to tako jednostavno... Ipak, mi smo mala, zatvorena sredina, i MORAMO biti u praijteljskim odnosima, i najmanja netrpeljivost je vrlo ocigledna i primeti se...
 
"razum i logika u zivotu ne daju mnogo razloga za radost,a ni za patnju.Rizikujemo da unistimo znacaj,zivot i smisao nasih"atmosfera"ako ih podredimo razumu.Ljubav je najbolji primer za to.Ko je ikada voleo zato sto je za to imao razloga ili zato sto je to zeleo?Ne,ljubav se boluje i sto nas vise boli to nam vecu snagu daje."Hese
mislim da ces shvati sta sam ovim htela da ti kazem..
 
Snezna_kraljica:
JA NE HRANIM njegova osecanja. Na fakultet moram ici, je li, a ukoliko je to moguce (npr, ako mi trazimo pomoc od njihovog odseka) trudim se da ne ucestvujem u tome.
I to je sve sto mogu uraditi.
Ma, nije to tako jednostavno... Ipak, mi smo mala, zatvorena sredina, i MORAMO biti u praijteljskim odnosima, i najmanja netrpeljivost je vrlo ocigledna i primeti se...

jao Snezna...kad te dovatim sto siris dezinformacije...
u toj tvojoj zgradi sam skoro svako vece pa....ne da ima gde da se sakrije nego... :lol:
i mozes da uradis mnogo toga...moras da sa svima budes dobra?? haha! mislim da ti je Blondi rekla jednu sustinsku recenicu....da ti moras da budes savrsena...pa ti vidi gde te to vodi...
a i to je pasivno izivljavanje nad covekom kome se svidjas....ti nemoj da mu trepces i nemoj da se trudis da po svaku cenu ostavis super utisak i ne verujem da je toliko glup ili toliko zaljubljen da ne ukapira...
 
Meni ne preostaje nista drugo nego da se slozim sa Blondi i Anakin! A taj tvoj problem je cisto prenemaganje, pravo da ti kazem! Primetila sam da ti je stalo da ostavis utisak 'fatalne zene'!To sto pricas nije ni problem! :D
 
blondi:
ovo sam več jednom pisala pa mislim da može proči i u tvom slučaku:

a zašto i dalje želiš da ostaneš Mrs. Perfect u njegovim očima ne želeči da ga povrediš...

ako ti nije stalo do njega zašto ti je stalo da ne povrediš njegova osečanja ???...

možda ipak iza svega nije on več ti... kako i dalje ostati najbolja u njegovim očima ona za kojom če da ludi još godinama...
pokaži mu kakva si, pokaži da ti nije stalo ni do njega ni do njegovih osečanja...
time češ mu najviše pomoči ako si iskreno mislila da mu želiš dobro... nek zna istinu o tebi a ne da te idealizuje još neznam koliko vremena i ispušta neke druge prilike... ako ozbiljno ne želiš da ga povrediš kaži mu istinu i isprazni mesto u njegovoj glavi za neku koja če da ceni njegovu želju da je ima...

Upravo tako!
A dodala bih jos nesto...
Par puta mi se desilo da budem prijatna prema muskarcu koji se lozi na mene bas iz razloga da ga ne povredim ... i sta se desilo...? Cula sam da je pricao drugovima kako se i ja palim na njega ali eto nemam petlju da raskinem sa mojim momkom! Nekim tipovima je i najmanji osmeh dovoljan da pisu romane u svojoj glavi....
 
jaoooooooooooo....kako si swatka.....
ok....kazi najboljoj drugarici iz prve klupe da te taj dechko smara.....neka ona, ako je u dobrim odnosima sa njim, kaze sve umesto tebe....u nekoj ne obaveznoj prichi tipa "jaaaoooooo, shto me nervira ona snezana, ima sjajnog momka u kog je jako zaljubljena, bash bi volela da sam na njenom mestu..."
kazesh decku da dodje po tebe na fax i ti mu se onda bacish u stravichan zagrljaj....u tom trenutku tvoja drugarica kaze onom dechaku "kako ga samo voli, ima ochi samo za njega......da nije tako njen dechko bi se jako naljutio i duvao bi i puhao i svima srushio kucu.....jednom je tako greshkom nekog lika poslao u urgentni"
ti se onda okrenesh tom dechku i kazesh "caoooo kuco.....uradi mi domaci"
tvoj dechko se prvo namrshti pa se nasmeje....
i taaaaaako
ako me poslushash i uspe ti dacesh mi pola tvoje uzine....vaaaaazi.....cmokic....kuco :lol: :lol: :lol:
 
anakin:
u toj tvojoj zgradi sam skoro svako vece pa....ne da ima gde da se sakrije nego... :lol:
i mozes da uradis mnogo toga...moras da sa svima budes dobra?? haha! mislim da ti je Blondi rekla jednu sustinsku recenicu....da ti moras da budes savrsena...pa ti vidi gde te to vodi...
a i to je pasivno izivljavanje nad covekom kome se svidjas....ti nemoj da mu trepces i nemoj da se trudis da po svaku cenu ostavis super utisak i ne verujem da je toliko glup ili toliko zaljubljen da ne ukapira...
Ne ,vi imate pogresnu predstavu o meni i niste u stanju da rasudjujete realno. Nije ni bilo pametno sa moje strane sto sam vas pitala to...

Eh, anakin, mozda se i poznajemo... Ili bar iz vidjenja... :roll:
 
goodday:
jaoooooooooooo....kako si swatka.....
ok....kazi najboljoj drugarici iz prve klupe da te taj dechko smara.....neka ona, ako je u dobrim odnosima sa njim, kaze sve umesto tebe....u nekoj ne obaveznoj prichi tipa "jaaaoooooo, shto me nervira ona snezana, ima sjajnog momka u kog je jako zaljubljena, bash bi volela da sam na njenom mestu..."
kazesh decku da dodje po tebe na fax i ti mu se onda bacish u stravichan zagrljaj....u tom trenutku tvoja drugarica kaze onom dechaku "kako ga samo voli, ima ochi samo za njega......da nije tako njen dechko bi se jako naljutio i duvao bi i puhao i svima srushio kucu.....jednom je tako greshkom nekog lika poslao u urgentni"
ti se onda okrenesh tom dechku i kazesh "caoooo kuco.....uradi mi domaci"
tvoj dechko se prvo namrshti pa se nasmeje....
i taaaaaako
ako me poslushash i uspe ti dacesh mi pola tvoje uzine....vaaaaazi.....cmokic....kuco :lol: :lol: :lol:

............
E, stvarno si preterao. Ja potpuno ozbiljno pitam.
IGNORISEM TE....... la, la, la... :P
 

Back
Top