Diskriminacija na jugu Srbije

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.186
Opstina Zitoradja vrsi krajnju versku, polnu i starosnu diskriminaciju na svojoj teritoriji. Naime, opstina daje 20.000 dinara pomoci svakom novorodjenom detetu, ali iskljucivo ako je ono krsteno u pravoslavnoj bogomolji. Za tu pomoc moze da aplicira iskljucivo mladozenja, dakle muskarac, i to iskljucivo ako je mladji od 30 godina.
Dalje, opstina sama ne deli pare, vec ih uplacuje na racun crkvene opstine koja ih dalje deli po svom nahodjenju.
Stravicno je sto se ovakav vid diskriminacije desava u XXI veku.Jeste ovo Srbija, ali je ipak previse.
 
Opstina Zitoradja vrsi krajnju versku, polnu i starosnu diskriminaciju na svojoj teritoriji. Naime, opstina daje 20.000 dinara pomoci svakom novorodjenom detetu, ali iskljucivo ako je ono krsteno u pravoslavnoj bogomolji. Za tu pomoc moze da aplicira iskljucivo mladozenja, dakle muskarac, i to iskljucivo ako je mladji od 30 godina.
Dalje, opstina sama ne deli pare, vec ih uplacuje na racun crkvene opstine koja ih dalje deli po svom nahodjenju.
Stravicno je sto se ovakav vid diskriminacije desava u XXI veku.Jeste ovo Srbija, ali je ipak previse.
Gde te zulja,sektas?
 
Opstina Zitoradja vrsi krajnju versku, polnu i starosnu diskriminaciju na svojoj teritoriji. Naime, opstina daje 20.000 dinara pomoci svakom novorodjenom detetu, ali iskljucivo ako je ono krsteno u pravoslavnoj bogomolji. Za tu pomoc moze da aplicira iskljucivo mladozenja, dakle muskarac, i to iskljucivo ako je mladji od 30 godina.
Dalje, opstina sama ne deli pare, vec ih uplacuje na racun crkvene opstine koja ih dalje deli po svom nahodjenju.
Stravicno je sto se ovakav vid diskriminacije desava u XXI veku.Jeste ovo Srbija, ali je ipak previse.

negde sam procitao da je tu odluku donela vlast dss-a
a posto su oni poznati klerofashisti ne treba sad da se cudimo
 
Ko kaze da ne mozes da pobegnes,.....................trci sto te noge nose,ako nista drugo,eto ti Rumunija i Bugarska,oni su evropski raj,a imaju lepo misljenje o Srbima:hahaha::hahaha:

Ne moram ja da bezim, imam gde da odem, zahvaljujuci tome sto imam i jedno strano drzavljanstvo. Zao mi je ove dece koja nista nisu videla i cula zbog takvih kao sto si ti.

negde sam procitao da je tu odluku donela vlast dss-a
a posto su oni poznati klerofashisti ne treba sad da se cudimo

Naravno, koalicija dss-smradikali i grupa gradjana.
 
Gledaju nas kao kanibale druže, a kada recimo počnemo priču a oni se zgranu da sam iz Srbije ;)
Valjda se čude sto ih nisam progutao već na početku razgovora :P


Da, to je najgore.Kao, pa ti iz Srbija, a ne nosis osusene albanske glave kao ogrlicu? To nam je patrijotsko nasledje.
A opstina Zitoradja je pravi primer kako bi izgledala Srbija da je Kostunjavi mutavac uspeo u nameri da je pretvori u pravoslavnu dzamahiriju.
 
Ne moram ja da bezim, imam gde da odem, zahvaljujuci tome sto imam i jedno strano drzavljanstvo. Zao mi je ove dece koja nista nisu videla i cula zbog takvih kao sto si ti.



......................i,kakve sad to veze ima sa pomoci opstine novorodjencadima?


Ima itekakve. Politika diskriminacije, netolerancije i pravoslavnog fundamentalizma je doprinela tome da nas stranci gledaju kao divljake koji nista ne znaju da rade, vec su genocidni po prirodi i zato nam ne daju vize.Zato, zbog takve politike, koja se srecom desava samo u cecinom rodnom mestu, Srbija ne krece napred.Zato je , zbog takve politike, vazniji faraonski hram svetog Save da se zavrsi, umesto gradnje novih bolnica i skola.
 
Pa jeste ali ako u Vranju hoćeš da pomogneš u akciji "treće dete", onda pare idu iskljičivo kod Roma i Albanaca...

Uostalom bela kuga nije trend kod svih naroda, nego kod srpskog... Obzirom da pomoć ide preko crkve, to je jedini način da novac stimuliše srpske porodice...
 

Back
Top