Flert

misica

Obećava
Poruka
84
Ovog puta ništa o seksu. Ni o ljubavi. Makar ne direktno. Možda samo kao uvertira za nešto od navedenog.
Motiv da postavim ovu temu zapravo je skorašnji razgovor sa drugaricom u kome otkrih naše dijametralno suprotne stavove. Dok sam ja pokušavala da joj objasnim koliko me ispunjava osećaj iskrenog uzimanja i davanja u svakom smislu tih reči, ona me sa nevericom gledala i pokušavala da mi objasni kako nema ništa bolje od dobrog flerta koji ništa ne obećava. Nisam mogla da razumem šta je tako dobro u nečemu što se u samom startu zavšava i nema nikakvih predispozicija da na bilo koji način obogati učesnike istog.
Elem, mislim da je tema namenjena više pripadnicama lepšeg pola. Jer su flertu sklonije.(Grešim?) Mene zanima zbog čega. Razmenjujući neka iskustva kroz neobavezne razgovore sa prijateljicama, listajući ženske časopise i sl. shvatih da mi neke stvari tu nisu baš najjasnije. Da svi uživaju u flertu, a ja ga se grozim, bez obzira da li sam u vezi ili ne. Da ne mogu da podnesem pomisao da nekome dajem povod bez razloga, želeći na taj način da nahranim svoju sujetu, ili iz nekog sasvim desetog razloga- izaberite sami. Razumem osećaje koji variraju od neke nejasne zaljubljenosti do savršeno jasne ljubavi i želje za potpunim davanjem, ali poteba za flertom mi nikada nije bila jasna.
Ima li neko objašnjenje, ili uputstvo za početnike- kako uživati u flertu?
 
Lepo si primetila da flert hrani sujetu, a vrlo je omiljen jer je ne iziskuje mnogo truda! To je najbrzi nacin da da se 'nahranimo', ali opet je rec o cistoj iluziji! U prevodu 'hranimo se slatkim lazima'! Zbog svega ovoga, tesko mu je odoleti! :lol:
 
Flert je nešto vrlo zabavno, a ne koriste ga samo devojke. I momci vrlo često flertuju... Simpatična stvarčica, probaj, možda ti se ipak svidi :wink:
 
Ne bih rekla da su zene sklonije flertu ... Mislim da ipak tu muskarci prednjace.
A cini mi se i da postoji razlika izmedju zenskog i muskog flerta. Zene flertuju jer ih to zabavlja dok muskarac flertuje sa zenama koje ih seksualno privlace i lakse prelazi granicu izmedju flerta i neceg ozbiljnijeg.
 
ok moguce da su zene sklonije flertu, ali i mi muskarci volimo flert...jednostavno prija...jeste znam ja da nece nista biti od toga, ali neki pogled ume coveka da oraspolozi...u mom slucaju to jednostavno dolazi iz mene,... nesvesno...ne flertujem zato sto to hocu, nego to nekako dodje samo od sebe...ali misice cuvaj se jer flert moze i da izazove neke nezeljene posledice....pozdrav!
 
Mmmmm.... Nema nista sladjeg od flertovanja sa muskarcem. Kao bezopasno ukrstanje koplja dvoje nepoznatih. Sve je dobro smisljeno: pogledi, dodiri, gestovi, osmesi, reci... I sve u sluzbi vecite igre nadmudrivanja izmedju dva pola. Ko zna da stavi tacku, zna gde je linija razgranicenja - super. Ko ne ume i - bolje da to ne radi. Flert moze da postane oruzje protiv drugih (i sebe kada se bolje razmisli). To ne bi trebalo da bude cilj flerta.
Flert ne treba mesati sa dubokim osecanjima i slicnom filozofijom. Flert je igra zavodjenja koja moze da dovede do neceg ozbiljnijeg kasnije, ali i ne mora.
Zato je flert neobavezujuca stvar.
 
dragan76:
ok moguce da su zene sklonije flertu, ali i mi muskarci volimo flert...jednostavno prija...jeste znam ja da nece nista biti od toga, ali neki pogled ume coveka da oraspolozi...u mom slucaju to jednostavno dolazi iz mene,... nesvesno...ne flertujem zato sto to hocu, nego to nekako dodje samo od sebe...ali misice cuvaj se jer flert moze i da izazove neke nezeljene posledice....pozdrav![/quote]

Hmm, :roll: :roll: i dalje mi nije najjasnije gde to leže čari flerta, i kako može da mi prija osećaj da neko na taj površan način obraća pažnju na mene ako sam svesna kako izgledam i koji su moji kvaliteti.

A ovo poslednje, da flert može da izazove i neželjene posledice, verovatno i jeste pravi razlog zašto izbegavam da ga upražnjavam. Više puta mi se desilo da muškarci sasvim pogrešno protumače ljubaznost i neke, po meni, sasvim normalne ljudske gestove i pri čemu im ophođenje prema meni prerasta u "da, dala si mi povoda da pomislim da..." Zato valjda taj sport zaobilazim u širokom luku.
 
Sjajan sport, upražnjavam ga rekreativno već 20 godina.Doprinosi zdravom mladalačkom izgledu, dobroj formi i raspoloženju.
Reče mi jedan komšija, nakon jednog omanjeg flertića:"A znam da me ložiš!" i odmah zatim doda:"Al osvežava, a ne goji!"
To je poenta flerta :wink:
 
flert, kao sto pise u naslovu ne moze da skodi a cim ne skodi ,onda mora da koristi.Samo treba paziti s*kim flertujes jer postoje ljudi koji se prime(oba pola)pa eto problema.Po meni flert je dokaz da smo jos "zivi"u fazonu eto mogu da kresnem ovu,onu itd.i obrnuto
 
e mishice...ako te tesi, i mene flert smara...poenta flerta je dato obecanje koje se ne zeli ispuniti...tako da su obe strane na bezbednom terenu...
meni licno je ovo cisto foliranje i pumpanje sujete...
mislim, glupo mi da krecem u akciju ako nemam nameru nista da radim...
 
anakin:
e mishice...ako te tesi, i mene flert smara...poenta flerta je dato obecanje koje se ne zeli ispuniti...tako da su obe strane na bezbednom terenu...
meni licno je ovo cisto foliranje i pumpanje sujete...
mislim, glupo mi da krecem u akciju ako nemam nameru nista da radim...

Konačno istomišljenik!
Kako može da prija ta igra, kad od toga ne želim apsolutno ništa, a još postoji i šansa da "saučesnik" ne shvati na pravi način poslate signale. "Danas baš nešto nisam u fazonu, pa sam eto raspoložena da malo flertujem sa tobom, čisto da popravim raspoloženje i za koji cm porastem u tvojim, a samim tim i u svojim okicama."
Postoji jedna mnogo, po meni, bolja stvar od flerta, a to je zavođenje. Sa jasnim ciljem. :wink:
 
ma to je čisti egoističan čin za dizanje samopouzdanja i ništa više :? plus manjak hrabrosti za upuštanje u nešto 'dublje' pa makar to bio samo sex...
 
Manjak hrabrosti?
Možda pre odluka da nećeš imati sex sa određenom osobom iz ovog ili onog razloga(recimo, tvom mužu se to ne bi svidelo,poštuješ princip"ništa sa spiska stanara i platnog spiska" i sl.)
Inače, i kad krenem sa namerom da kupim cipele,pa ih tražim pet sati i obiđem 30 radnji,pa ne nađem one koje mi se sviđaju, ja se ne jedim... :wink:
Ne mora baš sve da vodi nečem,vreme provedeno u flertu, kao i u nerealizovanoj kupovini nije izgubljeno vreme. Mnogo je korisnije upotrebljeno nego da smo recimo gledali TV...
 
apotekarka:
Manjak hrabrosti?
Možda pre odluka da nećeš imati sex sa određenom osobom iz ovog ili onog razloga(recimo, tvom mužu se to ne bi svidelo,poštuješ princip"ništa sa spiska stanara i platnog spiska" i sl.)
Inače, i kad krenem sa namerom da kupim cipele,pa ih tražim pet sati i obiđem 30 radnji,pa ne nađem one koje mi se sviđaju, ja se ne jedim... :wink:
Ne mora baš sve da vodi nečem,vreme provedeno u flertu, kao i u nerealizovanoj kupovini nije izgubljeno vreme. Mnogo je korisnije upotrebljeno nego da smo recimo gledali TV...
sve zavisi sa kojeg ugla gledaš na flert... kad je to akt iz egoizma da sebi podigneš cenu onda nemogu da mu dam pozitivnu ocenu... u suprotnom zavođenje koje ne rezultira naravno nije gubljenje vremena čak naprotiv 8)
 
Da, upravo mi je tako i delovala cela ta priča moje drugarice i mene koja me je i navela na razmišljanje o ovoj temi. Iako smo vršnjakinje, živimo potpuno različite živote. Ona je udata i ima dete od 7 godina, a ja sam već neko vreme sama. I bukvalno me je zbunila ta naša priča o muško-ženskim odnosima u kojoj je ona toliko insistirala na flertu, kao nečemu sjajnom, a ja na nekim potpuno drugim relacijama. Bila sam totalno zbunjena, jer mi se činilo da zapravo ja, kao slobodna devojka treba da pričam tu njemu, a ona moju priču.
Možda pogrešno zaključujem, ali mislim da na flertu insistiraju oni koji nemaju neke druge opcije.
Ili definitivno nešto propuštam u životu...
 
misica:
Možda pogrešno zaključujem, ali mislim da na flertu insistiraju oni koji nemaju neke druge opcije.
Ili definitivno nešto propuštam u životu...

Mislim da gresis. Neko je ili sklon flertu ili nije ... bio on sam ili u vezi. Ako mu/joj to prija to ce i raditi ... ako mu/joj ne prija - nece.
 
Postoje osobe kojima flert ide od ruke i nekako im "stoji".Sa tim se neko rodi.To je onda skroz u redu,ali ako neko forsira taj nacin ponasanja,djeluje nekako bas bezveze i prosto.Flert je slatka zanimacija i nije nemoguce da se iz njega rodi nesto mnogo jace.Misljenja sam da je gotovo svaka veza proizasla iz malog,bezazlenog flerta.
 
zendeli:
Postoje osobe kojima flert ide od ruke i nekako im "stoji".Sa tim se neko rodi.To je onda skroz u redu,ali ako neko forsira taj nacin ponasanja,djeluje nekako bas bezveze i prosto.Flert je slatka zanimacija i nije nemoguce da se iz njega rodi nesto mnogo jace.Misljenja sam da je gotovo svaka veza proizasla iz malog,bezazlenog flerta.

Tako jeeee :!:
 
apotekarka:
Ja volim da uputim bar 2-3 umiljato-vragolasta (milokurasta-što bi rekao moj muž) osmehića do prodavnice i nazad. Tako mi je lepo :D
pa naravno....dignesh par komada do prodavnice i nazad....kazesh nekim mushkarcima da neshto vrede....
uzvrate ti komlimente....i to je to...
mission complete
 
apotekarka:
Ja volim da uputim bar 2-3 umiljato-vragolasta (milokurasta-što bi rekao moj muž) osmehića do prodavnice i nazad. Tako mi je lepo :D

...ne kontam..
Sta tu ima lepo?
Nisam ja mislila na onaj flert koji je uvod u neku vezu, bilo kakvo konkretizovanje odnosa, već upravo na to upućivanje "umiljato-vragolastih osmehića".
Meni je stvarno idiotski da se neki nebitni likovi na taj način lože na mene.
Sad i sama sebi delujem kao da mi je drugo ime "Dosada", ali u cemu je poenta? I gde je granica da flert ostane samo bezazlena igra?
 
Pa jesi postala malko dosadnjikava :wink: , ali ajd da ti odgovorim.
Ono što je jednom čoveku prijatno, drugom može biti besmisleno i ne znači da je bilo ko od njih nenormalan.
A granice su tamo gde ih ti postaviš. Za napadne jako blizu, za one koji umeju lepo da se igraju- malo dalje i sve tako... :P
 

Back
Top