Da li olako osudjujete

*pirueta*

Obećava
Poruka
65
Danas sam gledala film kod drugarice cija se radnja odigrava u srednjem veku,znate ono muz hoce musko dete,a zena je spremna na sve i svasta da mu udovolji,jer od toga zavisi njena egzistencija,borba za vlast,svi se u sve petljaju...Dok smo ja i jos jedna drugarica pokusale da se stavimo u poziciju tih zena da ih razumemo ostatak ekipe je sasipao gomilu optuzbi,mrznje i ne pokusavajuci da ih razume,pa me je to navelo da vas pitam da li olako osudjujete?Da li vas nerviraju ogranicene osobe koje samo trtljaju,sole pamet a sebe ne gledaju,misle da je ceo svet kriv za njihovu nesrecu,a pritom nisu svesni da i oni sadrze gresku u sebi i ne trudeci da je isprave(da rade na sebi,a ne na drugima).Mislim da kada je covek u skladu sam sa sobom da ne emituje zrake mrznje kao ljudi koji traze sklad sa sobom kritikujuci druge i na taj nacin uzdizajuci sebe kao bolje od drugih.Sta vi kazete?:gace:
 
Pa sad, sta da ti kazem... trudim se da shvatim zasto ljudi postupaju tako kako postupaju... a sa osudama... sto sam starija sve me manje interesuje da nekome sudim... nekako mi je to nebitno... resenja su meni potrebna, a ne sudovi :lol:

(“Morality is simply the attitude we adopt towards people whom we personally dislike.” / Moralnost je stav koji zauzimamo prema ljudima koje ne trpimo. Oscar Wilde)
 
Poslednja izmena:
Mogu da okarakterisem..dobro/lose...al' ne i lako da osudim....mislim uvijek imam dozu razumjevanja....sem u nekim ekstremnim slucajevima....kao pedofilija ...zlostavljanja itd...

A o necijem izboru,nacinu zivota....misljenje iznosim obazrivo...pa trudim se da sagledam iz vise uglova...
 
hm..nisam sklona da osudjujem ljude za postupke..ali bila sam...i onda mi se desilo nesto za cega sam osudjivala druge ljude..i shvatila da uglavnom uvek postoji neko objasnjenje i razlog...ali takav stav da prihvatash da ljudi donose razlicite odluke i postupaju kako postupaju se ja mislim stice i godinama i iskustvom...ne osudjujem..ne koristim rec NIKAD..pokusavam da prihvatim ne uvek da odobrim ali prihvatim...i to je to
 
Ne osuđujem....grozim se: licemerja, ogovaranja, dvoličnosti, fanatizma u svakom obliku (verskog ili nacionalnog), pedofilije, nasilničkog ponašanja i gluposti u svim oblicima i dezenima....
A da li neko voli pripadnike istog ili različitog pola, da li želi ili ne želi da ima decu, o čemu mašta, kom bogu ili đavolu se moli, da li je u minulim ratovima bio dobrovoljac ili dezerter, da li navija za Zvezdu ili Partizan, da li vodi monaški život ili je promiskuitetan.....ne zanima me......
Svoje prijatelje volim onakve kakvi su....sa sve vrlinama i manama. I šta god da rade, ne osuđujem, već trčim da pomognem....
Uz to, svaki čovek se može naći u položaju onoga koga je do pre par dana osuđivao. Zato nikad ne reci nikad. Komedijant Život mnoogo voli da podmetne nogu onima koji se najviše u prsa busaju...
 
Ne osuđujem....grozim se: licemerja, ogovaranja, dvoličnosti, fanatizma u svakom obliku (verskog ili nacionalnog), pedofilije, nasilničkog ponašanja i gluposti u svim oblicima i dezenima....
A da li neko voli pripadnike istog ili različitog pola, da li želi ili ne želi da ima decu, o čemu mašta, kom bogu ili đavolu se moli, da li je u minulim ratovima bio dobrovoljac ili dezerter, da li navija za Zvezdu ili Partizan, da li vodi monaški život ili je promiskuitetan.....ne zanima me......
Svoje prijatelje volim onakve kakvi su....sa sve vrlinama i manama. I šta god da rade, ne osuđujem, već trčim da pomognem....
Uz to, svaki čovek se može naći u položaju onoga koga je do pre par dana osuđivao. Zato nikad ne reci nikad. Komedijant Život mnoogo voli da podmetne nogu onima koji se najviše u prsa busaju...

Šta više od ovoga reći!:klap:
 
Kad sam bila mladja, mislila sam da je sve crno-belo i da je sve jednostavno.
Zivot me naucio zna se cemu...
Iako sam uvek bila tolerantna prema ljudima koje volim, tj. imala sam dvostruke arsine, znaci njih nikada nisam osudjivala....
A sada... eh sada... sto neko vec rece, ne interesuju me necije sklonosti i afiniteti.
Osecam se glupo kada neko uhvati da mi se pravda iz cista mira za neke svoje postupke. Uzivaj brate mili, ko te pita, a i sta nas briga... Svako zivi svoj zivot kako njemu odgovara...
 
Mogu osuditi samo nekoga ko meni nesto lose uradi ili u cijem slucaju imam dokaz da je nesto lose ucinio.
Ipak,u vecini slucajeva pokusavam da razumem ljude...:)
Jer razumevajuci druge i uceci na tudjim greskama postajemo svakako bolji ljudi.
I pametniji bar za nijansu;)
Najlakse je etiketirati i odbaciti coveka.Sigurna sam da to rade frustrirane osobe.Koje pre svega ne mogu ili ne znaju nista bitno da promene u svom zivotu.:roll:
 
Danas sam gledala film kod drugarice cija se radnja odigrava u srednjem veku,znate ono muz hoce musko dete,a zena je spremna na sve i svasta da mu udovolji,jer od toga zavisi njena egzistencija,borba za vlast,svi se u sve petljaju...Dok smo ja i jos jedna drugarica pokusale da se stavimo u poziciju tih zena da ih razumemo ostatak ekipe je sasipao gomilu optuzbi,mrznje i ne pokusavajuci da ih razume,pa me je to navelo da vas pitam da li olako osudjujete?Da li vas nerviraju ogranicene osobe koje samo trtljaju,sole pamet a sebe ne gledaju,misle da je ceo svet kriv za njihovu nesrecu,a pritom nisu svesni da i oni sadrze gresku u sebi i ne trudeci da je isprave(da rade na sebi,a ne na drugima).Mislim da kada je covek u skladu sam sa sobom da ne emituje zrake mrznje kao ljudi koji traze sklad sa sobom kritikujuci druge i na taj nacin uzdizajuci sebe kao bolje od drugih.Sta vi kazete?:gace:

Не, али олако волим да натерам неког да објасни свој став.... и да будем упорна у томе
Бити тежак у дискусији (оно што сам ја) уопште нема везе са тим да ли нешто осуђујем или не.... не осуђујем ништа из више разлога:
1 што мислим да немам права
2 што ме много не занима да с неким ратујем и да некога мрзим
3 што не умем да гајим лоша осећања дуже од 1 дан

Али да умем да се расправљам, то умем ки права
Не мислим да је осуђивање ако некога покушаваш да васпиташ или му помажеш да дође до неког одговора или му указујеш на грешке или на неке другачије погледе
Што си ми мамо оставила тај педагошки трип у наслеђе?:roll:
 
Mogu osuditi samo nekoga ko meni nesto lose uradi ili u cijem slucaju imam dokaz da je nesto lose ucinio.
Ipak,u vecini slucajeva pokusavam da razumem ljude...:)
Ja opet cesto ne mogu da razumem, ali uprkos tome ne osudjujem jer nas pokrecu razlicite stvari i imamo razlicite kriterijume i sklonosti. Ono sto je za mene dobro, ne znaci da je i za ceo svet.
Uostalom, cesto ni sopstvene postupke ne razumem. Sad da me neko pita sto sam se udala....konfuzija totalna :D Al nije mi zao, da se razumemo...:cool:
 
Ja opet cesto ne mogu da razumem, ali uprkos tome ne osudjujem jer nas pokrecu razlicite stvari i imamo razlicite kriterijume i sklonosti. Ono sto je za mene dobro, ne znaci da je i za ceo svet.
Uostalom, cesto ni sopstvene postupke ne razumem. Sad da me neko pita sto sam se udala....konfuzija totalna :D Al nije mi zao, da se razumemo...:cool:

Naravno.U naletu besa i povredjenosti,kada neko meni uradi nesto nazao ni ja ne mogu da razumem.Onda pokusam da se se smirim i da razumem zasto neko nesto radi:D
A sopstvene postupke,desavalo mi se da ne razumem,a onda smirim sebe kazem radim tako jer mi se svidja;)
 
Za Georgejune-koliko znam nisam nikad bila osudjivana,bar ne da ja znam:) nikad se ne zna sta te ceka,ali sam milion puta prisustvovala da neko osudjuje nekog,a da je taj drugi meni draga osoba.Da li ljudi osudjuju i zato sto mogu biti ljubomorni sto ne mogu da se ponasaju na nacin koji mozda nije prikladan/ili je prikladan ali nisu u situaciji da ga primene,a zeleli bih(potajno)?
 
Pa evo ti si sad osudila te ljude zato što imaju manjak tolerancije tako da pretpostavljam da ne postoji osoba koja ne osuđuje, na kraju ne bi ni valjalo da je tako, bili bismo potpuno apatični i lenji, a kao takvi brzo bismo se raspali kao drušvto, a ondak i kao biološke jedinke.

Naravno da se trudim da ne osuđujem ljude, tim pre što nikoga ne bi ni trebalo da se tiče šta misli mirođija ovaj put, ako već nisam u centru zbivanja.
 
sklona sam tome da komentarisem i da prosudjujem....trudim se da to smanjim na najmanju mogucu meru...naravno da to nije pametno....ljude sve manje interesuje misljenje drugih i sve ga losije prihvataju, bez obzira na dobru nameru...kad bi svi gledali svoja posla, svet bi bio mnogo pitkiji....
 
Mislim da sam i previse tolerantna,uvek stvar posmatram ne iz 2 ,nego 10 uglova,ali uvek nekako imam svoje misljenje.
Ne mogu sebe da nateram da prestanem da razmisljam o drugima i njihovim konkretnim problemima i izvedem zakljucak.
Nebitno da li se tice mene,meni dragih ljudi,ili nekih sa strane,skroz nebitnih likova,uvek imam formiran stav.
Razlika je kad cu ga izneti,u slucaju dragih ljudi,hocu,a u slucaju nebitnih necu,samo cu sacekati da vidim da li sam bila u pravu :)
 
Danas sam gledala film kod drugarice cija se radnja odigrava u srednjem veku,znate ono muz hoce musko dete,a zena je spremna na sve i svasta da mu udovolji,jer od toga zavisi njena egzistencija,borba za vlast,svi se u sve petljaju...Dok smo ja i jos jedna drugarica pokusale da se stavimo u poziciju tih zena da ih razumemo ostatak ekipe je sasipao gomilu optuzbi,mrznje i ne pokusavajuci da ih razume,pa me je to navelo da vas pitam da li olako osudjujete?Da li vas nerviraju ogranicene osobe koje samo trtljaju,sole pamet a sebe ne gledaju,misle da je ceo svet kriv za njihovu nesrecu,a pritom nisu svesni da i oni sadrze gresku u sebi i ne trudeci da je isprave(da rade na sebi,a ne na drugima).Mislim da kada je covek u skladu sam sa sobom da ne emituje zrake mrznje kao ljudi koji traze sklad sa sobom kritikujuci druge i na taj nacin uzdizajuci sebe kao bolje od drugih.Sta vi kazete?:gace:
Не нервирају ме ограничене особе.
Нервира ме што друштво таквима дозволи да се домогну позиције која је битна.
Али то , ваљда, тако мора бити. :think:
 
Danas sam gledala film kod drugarice cija se radnja odigrava u srednjem veku,znate ono muz hoce musko dete,a zena je spremna na sve i svasta da mu udovolji,jer od toga zavisi njena egzistencija,borba za vlast,svi se u sve petljaju...Dok smo ja i jos jedna drugarica pokusale da se stavimo u poziciju tih zena da ih razumemo ostatak ekipe je sasipao gomilu optuzbi,mrznje i ne pokusavajuci da ih razume,pa me je to navelo da vas pitam da li olako osudjujete?Da li vas nerviraju ogranicene osobe koje samo trtljaju,sole pamet a sebe ne gledaju,misle da je ceo svet kriv za njihovu nesrecu,a pritom nisu svesni da i oni sadrze gresku u sebi i ne trudeci da je isprave(da rade na sebi,a ne na drugima).Mislim da kada je covek u skladu sam sa sobom da ne emituje zrake mrznje kao ljudi koji traze sklad sa sobom kritikujuci druge i na taj nacin uzdizajuci sebe kao bolje od drugih.Sta vi kazete?:gace:

pa, sad...postavila si podosta pitanja, ali ajde ovako-ne volim osobe koje osudjuju, obicno osudjuju i razvlace sve, osim sebe, pokusavam da se upravijm po onome "zivi i pusti druge da zive".....naravno dokle god takvi ne ugrozavaju mene, pustam ih na miru, ne ispravljam ih i ne diram ih...a, da me nerviraju, to da, ne mogu bas u sebi da ih iskuliram
 
Nikad ne osudjujem.
Mislim da sto je covek stariji i ima neko zivotno iskustvo,svestan je da za sve postoji objasnjenje, da se stvari desavaju pod odredjenim spletom okolnosti i da samo ograniceni ljudi gledaju usko ispred sebe i odmah osudjuju sve sto se ne uklapa u njihov model ponasanja.
 

Back
Top