JAT

Brend je brend. Ni Slovenci ne menjaju ime za Jupol.
Menjanje imena bi štetilo rejtingu firme (ma kakav on bio).

JAT je ostavljeno čisto proforme, jer je sada puno ime firme JAT Airways, što je pleonazam. Dakle, značenje skraćenice je bačeno u senku, sama skraćenica je bitna.
 
Brend je brend. Ni Slovenci ne menjaju ime za Jupol.
Menjanje imena bi štetilo rejtingu firme (ma kakav on bio).

JAT je ostavljeno čisto proforme, jer je sada puno ime firme JAT Airways, što je pleonazam. Dakle, značenje skraćenice je bačeno u senku, sama skraćenica je bitna.

Ipak bi trebali promeniti ime u Air Serbia ili Serbian Airlines ili neshto slichno.
 
Zar je bitno? Meni se ovako dopada mada ima neki JATT na čiji sam šalter jednom greškom otišla i umalo propustila svoj avion dok sam shvatila.
 
Не би требало мењати ништа ...

Уосталом ионако ће Жути ускоро да га продају (читај : ПОКЛОНЕ) не би ли закрпили неку рупицу у Буџету и огребали се за масну провизијицу,
па нек' о томе одлучује нови власник ...
 
Nije tema kako bi trebao da se zove vec zasto se jos zove JAT ( jugoslovenski aero transport ) kad te drzave nema
Торенте, нису ни једну суштинску промену извели у Србији од рушења Милошевића, зашто би онда изводили било коју формалну?
Задатак владара у Србији у последњих 100 година је поткрадање Србије, а од '46. године и уништавање исте на све могуће начине.
Зато, чему чуђење.:D

:thumbdown:
 

Back
Top