pravni ili bilo kakav drugi savet,zeni u suzama..

bivsi zivot

Početnik
Poruka
8
Postavih slicnu ako ne i istu temu na slicnom forumu i sada sam samoj sebi jos vise pateticna i jadna..Na zalost nisam u prilici ni sa kim da porazgovaram te sam prinudjena ovako..U braku sam 7 god.imamo jedno dete.Poslednjih meseci bez fizicke agresije moj muz na meni je poceo da sprovodi psihicki teror da se odselim iz stana koji je on od svojih roditelja na poklon dobio prosle godine i na koji ja ne polazem nikako pravo..I odselili bi smo se dete i ja,ali nemam kuda i sama nisam iz grada u kome zivim trenutno,zaposlena sam u njegovoj firmi sto znaci da cu u isto vreme osim bez krova nad glavom ostati i bez novca sto nadam se ne vodi i u gubitak starateljstva nad detetom.Zbog manjka novcanik sredtava nisam u prilici otici da potrazim,pravni savet kod advokata..te se obracam vama ovde za pomoc,pravnu ljudsku ili bilo kakvu drugu,molim vas...preklinjem vas.
 
Postavih slicnu ako ne i istu temu na slicnom forumu i sada sam samoj sebi jos vise pateticna i jadna..Na zalost nisam u prilici ni sa kim da porazgovaram te sam prinudjena ovako..U braku sam 7 god.imamo jedno dete.Poslednjih meseci bez fizicke agresije moj muz na meni je poceo da sprovodi psihicki teror da se odselim iz stana koji je on od svojih roditelja na poklon dobio prosle godine i na koji ja ne polazem nikako pravo..I odselili bi smo se dete i ja,ali nemam kuda i sama nisam iz grada u kome zivim trenutno,zaposlena sam u njegovoj firmi sto znaci da cu u isto vreme osim bez krova nad glavom ostati i bez novca sto nadam se ne vodi i u gubitak starateljstva nad detetom.Zbog manjka novcanik sredtava nisam u prilici otici da potrazim,pravni savet kod advokata..te se obracam vama ovde za pomoc,pravnu ljudsku ili bilo kakvu drugu,molim vas...preklinjem vas.
Родитељи, брат, сестра, фамилија?
 
Postavih slicnu ako ne i istu temu na slicnom forumu i sada sam samoj sebi jos vise pateticna i jadna..Na zalost nisam u prilici ni sa kim da porazgovaram te sam prinudjena ovako..U braku sam 7 god.imamo jedno dete.Poslednjih meseci bez fizicke agresije moj muz na meni je poceo da sprovodi psihicki teror da se odselim iz stana koji je on od svojih roditelja na poklon dobio prosle godine i na koji ja ne polazem nikako pravo..I odselili bi smo se dete i ja,ali nemam kuda i sama nisam iz grada u kome zivim trenutno,zaposlena sam u njegovoj firmi sto znaci da cu u isto vreme osim bez krova nad glavom ostati i bez novca sto nadam se ne vodi i u gubitak starateljstva nad detetom.Zbog manjka novcanik sredtava nisam u prilici otici da potrazim,pravni savet kod advokata..te se obracam vama ovde za pomoc,pravnu ljudsku ili bilo kakvu drugu,molim vas...preklinjem vas.

advokat...sto bolji
i onda sve ostalo...u dogovoru s advokatom
inace, konsultacija...prva kod svih iole dobrih advokata se ne placa, a za kasnije
se dogovorite...
 
Види, нема везе никаква и ничија ажурност. Немој очекивати да ће ти ико други решити проблем!
У центру само можеш добити правне савете, стручну психолошку помоћ у томе да сама сагледаш штати је чинити.

Не постоје чаробни штапићи. Све мораш сама....на жалост!

Али, с обзиром на то да ниси упућена у судске процедуре, у приче око развода, имовине, у то како и коме припадају деца, шта ћеш са послом и стамбеним питањем....да си вероватно у емотивном хаосу (као и свако ко се нађе у таквој ситуацији) - иди у центар за социјални рад, све им испричај, помоћи ће ти.
 
Postavih slicnu ako ne i istu temu na slicnom forumu i sada sam samoj sebi jos vise pateticna i jadna..Na zalost nisam u prilici ni sa kim da porazgovaram te sam prinudjena ovako..U braku sam 7 god.imamo jedno dete.Poslednjih meseci bez fizicke agresije moj muz na meni je poceo da sprovodi psihicki teror da se odselim iz stana koji je on od svojih roditelja na poklon dobio prosle godine i na koji ja ne polazem nikako pravo..I odselili bi smo se dete i ja,ali nemam kuda i sama nisam iz grada u kome zivim trenutno,zaposlena sam u njegovoj firmi sto znaci da cu u isto vreme osim bez krova nad glavom ostati i bez novca sto nadam se ne vodi i u gubitak starateljstva nad detetom.Zbog manjka novcanik sredtava nisam u prilici otici da potrazim,pravni savet kod advokata..te se obracam vama ovde za pomoc,pravnu ljudsku ili bilo kakvu drugu,molim vas...preklinjem vas.

prvo uzmi najbolje oglase koji postoje, i trazi:
1. stariju osobu koja trazi manju pomoc, u zamenu za stanovanje. Takvih ima, i prihvataju zene sa decom
2. posao.

drugo, kao sto rece helen, idi u centar za socijalani rad. oni ce ti objasniti sve-vezano za razvod, alimentaciju i ostalo.

i nemoj da se plasis. onog trenutka kad odlucis, i krenes da trazis resenje, i naci ces ga.
pozdrav, i hrabro.:)
 
Trebalo bi da svaka opstina obezbedjuje besplatnu pravnu pomoc - znam da na primer Novi Bgd i Zemun to cine, imaju pravnike koji besplatno strankama daju savete i pisu potrebne podneske za eventualne sudske procese...Potrazi pomoc pravnika u opstini. Zasto tvoj muz insistira da se iselis (sa ili bez deteta?) i da li ti je pretio da ce ti dati otkaz? Sta se zapravo desava u vasoj porodici?
 
Zivim u NS.Stan je ugovorom o poklonu dobio od roditela prosle godine.Problemi u smislu otudjenosti pocelu su odavno,on je to presekao nedavno uz pricu da nece vise tako da zivi,i da se ja/mi selimo..Uglavnom Ja,mada nekada pomene da bi tete moglo da ostane a opet sledeci put insistira da se oboje selim..Za posao mi je u isto vreme nagovestio da je vreme da trazim drugi.
Danas u Srbiji je prosto nemoguce od jedne plate rentati stan i ziveti.Imam SS fakultet mi je pri kraju,ali obzirom na okolnosti nisam u stanju sada da ga privodim kraju.Ovde nemam nikog,u stvari i inace u zivotu nemam nikog..Sto se mene tice i ne moram ovde da ostanem da zivim,mogu bilo gde u zemlji samo kada egzistencionalno bih mogla da prezivivimo od 1.do 1.Razmisaljala sam da odem i u neko selo,neko napusteno seosko domacinstvo o kome bih brinula,ali ne znam gde se o istim mogu informisati..
 
Види, уколико планираш да дете задржиш уз себе - онда нигде не иди без њега! Ако мислиш да би било боље да остане са оцем - нек остане. Проблем ће бити ако оставиш дете, па после годину-две решиш да тражиш старатељство над њим - тада ћеш да тешко добити. Значи, ако хоћеш да дете расте уз тебе - нигде не иди без њега!
 
O Boze,nisam ni mislila da idem bez deteta..Sve to je jako mucno i ne postoje reci sa kojima mogu da opisem bol u svojoj dusi za celu situaciju u koj sam se obrela..
Mislim da ce mi biti potrebna i strucna pomoc..jer imam gubitak apetita,muicim se sa nesanicom..Ali sada to nije primarno..moram naci snagu..moram napraviti plan.Bilo sta..Ah,tako sam sama..Moje dete je malo,ni ne primecuje da nam se porodica raspala..
 
e, ljudi polako
prvo; ne znamo sta se dogadja...kakve su tocno okolnosti
drugo, gospodji je zaista potrebna na prvom mjestu PRAVNA pomoc
realno, nema tog suda koji ce izbaciti iz stana majku s djetetom
takodjer, ako je on taj stan dobio od roditelja dok su oni u formalnom braku...to je
u braku steceno i dijeli se na pola...
ako ima svoju firmu...
pravnik ce joj sve objasniti...nisu ni ona ni dijete bez ikakvih prava
 
e, ljudi polako
prvo; ne znamo sta se dogadja...kakve su tocno okolnosti
drugo, gospodji je zaista potrebna na prvom mjestu PRAVNA pomoc
realno, nema tog suda koji ce izbaciti iz stana majku s djetetom
takodjer, ako je on taj stan dobio od roditelja dok su oni u formalnom braku...to je
u braku steceno i dijeli se na pola...
ako ima svoju firmu...
pravnik ce joj sve objasniti...nisu ni ona ni dijete bez ikakvih prava

Његово наследство није заједнички стечена имовина и она не може очекивати да добије део.

Са осталим се слажем - прво се добро информисати о свему, све испланирати, па тек онда кренути...
 
Установа се зове Центар за социјални рад. Назовеш их телефоном, кажеш да би желела да дођеш код њих на разговор јер ти треба савет и кажеш уопштено пар речи о чему се ради. Они ће ти највероватније заказати термин. Тамо ће те сачекати социјални радник. Испричај му све, питај за све што те интересује. Уколико буде било потребе он ће позвати и њиховог правника. Уколико искажеш потребу - договориће ти разговор и са њиховим психологом.
Даће ти неке предлоге и идеје, али ти НЕЋЕ РЕШИТИ ПРОБЛЕМ.

То мораш сама.

Полако. Нигде не жури. Јако је важно да обезбедиш себи и неку емотивну подршку, неку пријатељицу, рођаку, некога ко може да те саслуша. разуме... Важно је да човек у преломним тренуцима има нечију подршку и раме за плакање.
 
sfe što sad ovde pročitaš na forumu okači mačku o repić...osim moralne podrške, niša ...idi u neku nvo u svom gradu koja se bafi problemima nasilja u porodici i traži pravnika, kad dođeš do pravnika, zatraži da razgovaraš sa advokatima kojih uvek tu ima i konkretno: kad je sklopljen ugovor o poklonu, gde ste pre toga živeli, da li u tom stanu ili ne..da li se sve zasniva na pretnjama ili je nešto od toga ima još materijano..... i tamo ćete posavetovati konkretno šta ti je činiti da se prvo strasti smire, a onda i dalje...sretnjo..
 
sfe što sad ovde pročitaš na forumu okači mačku o repić...osim moralne podrške, niša ...idi u neku nvo u svom gradu koja se bafi problemima nasilja u porodici i traži pravnika, kad dođeš do pravnika, zatraži da razgovaraš sa advokatima kojih uvek tu ima i konkretno: kad je sklopljen ugovor o poklonu, gde ste pre toga živeli, da li u tom stanu ili ne..da li se sve zasniva na pretnjama ili je nešto od toga ima još materijano..... i tamo ćete posavetovati konkretno šta ti je činiti da se prvo strasti smire, a onda i dalje...sretnjo..

tocno
odatle krenuti, a poslije ces vec vidjeti

nego;

"
1. Posebna imovina
Sticanje
Član 171.
(1) Imovina koju je supružnik stekao pre sklapanja braka predstavlja njegovu posebnu imovinu.

(2) Imovina koju je supružnik stekao u toku trajanja braka deobom zajedničke imovine odnosno nasleđem, poklonom ili drugim pravnim poslom kojim se pribavljaju isključivo prava predstavlja njegovu posebnu imovinu.


Upravljanje i raspolaganje
Član 172.
Svaki supružnik samostalno upravlja i raspolaže svojom posebnom imovinom.




Uvećanje vrednosti
Član 173.
(1) Ako je tokom trajanja zajedničkog života u braku došlo do neznatnog uvećanja vrednosti posebne imovine jednog supružnika, drugi supružnik ima pravo na potraživanje u novcu srazmerno svom doprinosu.

(2) Ako je tokom trajanja zajedničkog života u braku došlo do znatnog uvećanja vrednosti posebne imovine jednog supružnika, drugi supružnik ima pravo na udeo u toj imovini srazmerno svom doprinosu. "

e, sad...tehnicki jeste tocno da je naslijedjeni stan njegova posebna imovina
medjutim, obratimo paznju na boldovano i cinjenicu da imaju zajednicko dijete
koje su duzni izdrzavati...oboje...

oces neces sve se svodi na savjet pravnika
da se o meni i mom zivotu radi...odlatle bih krenula
i...sretno : )
 

Back
Top