Rusevine grada na dnu Atlantika

oziman

Veoma poznat
Poruka
11.563
Pretražujući program „Gugl oušn”, koji skenira dno svetskih okeana, Britanac Berni Bamford je na dnu Atlantika, u blizini Kanarskih ostrva, pronašao sistem kanala koji neverovatno podseća na ulice postavljene pod pravim uglom. Britanski tabloid „San” je odmah izneo spekulaciju da bi u pitanju mogao da bude mitski izgubljeni grad Atlantida, koji je navodno pre više od 9.000 godina potonuo na dno okeana.

plavo-v.jpg


Ovu informaciju su brze bolje pokusali da demantuju cuvari statusa quo u misljenju ljudi , i ne mogavsi da smisle nista bolje, rekli da su to tragovi sonara sa brodova koji je pretrazivao morsko dno ????!!!

Pitam se dokle ce nas prevoziti zedne preko vode? Piramide u Kini... tajna. Gradovi na Mesecu ..tajna. Pronadjena Atlantida ...opet Top secret. Kako ljudsko znanje uopste moze napredovati pored svih tih zabranjenih arheologija i tajnih drustava ?
Ja mislim da su u pitanju ostaci napredne civilizacije iz davnih vremena i to iz perioda koji zahvata u tkz."Zabranjenu arheologiju" i da sada kada je otkriven, bice istrazen tajno sa ciljem pronalazenja novih oruzja i novih tehnologija a ti narode veruj i dalje u Darvinove evolucije i teorije onog bradonje - "genija" .. Dzemsa Rendija.

Link iz danasnjeg Blica
http://www.blic.rs/svet.php?id=80037
 
Upravo je u tome problem sa obelodanjivanjem ovakvih nalaza jer to rusi utvrdjene predpostvake o evoluciji ljudskog drustva i zivota uopste, a to se ne sme dozvoliti.

Zivot na zemlji je star milijardama godina a covek je za nepunih pola veka uspeo da dodje od aviona brace Rajt do Spejs satla. Sasvim je moguce da je neka vrsta na Zemlji, ne mora biti covek, naredovala isto tako do znanja i da je nestala kao sto ce covecanstvo verovatno ubrzo nestati sa lica Zemlje.

Ali pustimo takve predpostavke o veoma davnoj proslosti , sasvim je moguce da je samo covecanstvo takodje imalo uspone i padove u razvoju svoje civilizacije i da se razvoj tehnologije , nuklerani ili neki drugi rat , unistenje tadasnjeg razvijenog dela sveta i ponovni pocetak od "kamenog doba" desavalo cilklicno u istoriji coveka.

Recimo da sutra izbije opsti nuklearni rat od danasnje civilzicije ostace samo likovi onih Americkih predsednika u brdu, kao i ostaci velikih gradova poput ovih na dnu Atlantika, a oni koji ce preziveti bice grupica divljaka iz Amaznoske dzungle koja ce krenuti ponovo iz pocetka i tako u krug.

Analiza DNA danasnjeg coveka pokazuje da svi mi poticemo od grupice ljudi iz Afrike koji su tada mozda bili jedni preziveli kao sto ce biti danasnji divljaci u Amazonu.
 
Upravo je u tome problem sa obelodanjivanjem ovakvih nalaza jer to rusi utvrdjene predpostvake o evoluciji ljudskog drustva i zivota uopste, a to se ne sme dozvoliti.

Zivot na zemlji je star milijardama godina a covek je za nepunih pola veka uspeo da dodje od aviona brace Rajt do Spejs satla. Sasvim je moguce da je neka vrsta na Zemlji, ne mora biti covek, naredovala isto tako do znanja i da je nestala kao sto ce covecanstvo verovatno ubrzo nestati sa lica Zemlje.

Ali pustimo takve predpostavke o veoma davnoj proslosti , sasvim je moguce da je samo covecanstvo takodje imalo uspone i padove u razvoju svoje civilizacije i da se razvoj tehnologije , nuklerani ili neki drugi rat , unistenje tadasnjeg razvijenog dela sveta i ponovni pocetak od "kamenog doba" desavalo cilklicno u istoriji coveka.

Recimo da sutra izbije opsti nuklearni rat od danasnje civilzicije ostace samo likovi onih Americkih predsednika u brdu, kao i ostaci velikih gradova poput ovih na dnu Atlantika, a oni koji ce preziveti bice grupica divljaka iz Amaznoske dzungle koja ce krenuti ponovo iz pocetka i tako u krug.

Analiza DNA danasnjeg coveka pokazuje da svi mi poticemo od grupice ljudi iz Afrike koji su tada mozda bili jedni preziveli kao sto ce biti danasnji divljaci u Amazonu.

Potpuno se slažem:ok:...poštedeo si me kuckanja na tastaturi
Zamisli posle ti divljaci pronađu ostatke kompijutera i slično...naravno bilo bi im teško da poveruju da je postojala naprednija civilizacija od njihove
 
Upravo je u tome problem sa obelodanjivanjem ovakvih nalaza jer to rusi utvrdjene predpostvake o evoluciji ljudskog drustva i zivota uopste, a to se ne sme dozvoliti.

pa i nije jer takve..."utvrdjene pretpostavke" ne postoje...zaista
nauka je, bukvalno, otvorena za sve moguce CINJENICE...

Zivot na zemlji je star milijardama godina a covek je za nepunih pola veka uspeo da dodje od aviona brace Rajt do Spejs satla. Sasvim je moguce da je neka vrsta na Zemlji, ne mora biti covek, naredovala isto tako do znanja i da je nestala kao sto ce covecanstvo verovatno ubrzo nestati sa lica Zemlje.

dje si Frede...Kremenko...:mrgreen:

Ali pustimo takve predpostavke o veoma davnoj proslosti , sasvim je moguce da je samo covecanstvo takodje imalo uspone i padove u razvoju svoje civilizacije i da se razvoj tehnologije , nuklerani ili n:Deki drugi rat , unistenje tadasnjeg razvijenog dela sveta i ponovni pocetak od "kamenog doba" desavalo cilklicno u istoriji coveka.

bas tako...tesko
naime, imali bismo makar...rusevine i jos kojesta
mislim, povuci paralelu sa ovim sto imamo/nalazimo...

mozda ti bude...zanimljivo, a mozda i ne...:)

http://boo.mi2.hr/~ognjen/tekst/pdf/1000-uvod.pdf
http://en.wikipedia.org/wiki/Manuel_de_Landa

Recimo da sutra izbije opsti nuklearni rat od danasnje civilzicije ostace samo likovi onih Americkih predsednika u brdu, kao i ostaci velikih gradova poput ovih na dnu Atlantika, a oni koji ce preziveti bice grupica divljaka iz Amaznoske dzungle koja ce krenuti ponovo iz pocetka i tako u krug.

Analiza DNA danasnjeg coveka pokazuje da svi mi poticemo od grupice ljudi iz Afrike koji su tada mozda bili jedni preziveli kao sto ce biti danasnji divljaci u Amazonu.


vidim gleda se serijski i dokumentarni program...masala...:lol:
 
Vragana
pa i nije jer takve..."utvrdjene pretpostavke" ne postoje...zaista
nauka je, bukvalno, otvorena za sve moguce CINJENICE...
Steta sto nije tako otvorena da te cinjenice , posle otkrica, iznese pred javnost.

lutalica
Било је скоро у томе у новинама, научници су отишли и лочно проверили.На крају су сазнали да су то направили корали или тако нешто

I onda je mrmot zavio cokoladu....

Zapravo više mi je ličilo na grad dok sam gledao u novinama nego sada.
Izražavam otvorenu sumnju da su to ruševine bilo kakvog grada.

Moguce je da ovaj grad nikada i nije bio na povrsini , pa potonuo, vec da je izgradjen na dnu okeana u vreme kada se zivot na Zemlji suocavao sa prenaseljenoscu kopna.
Nesto poput onog iz Bioshock video game.
Ili "Aquanox" je bolji primer.
bioshock1.jpg
 
Upravo je u tome problem sa obelodanjivanjem ovakvih nalaza jer to rusi utvrdjene predpostvake o evoluciji ljudskog drustva i zivota uopste, a to se ne sme dozvoliti.

Zivot na zemlji je star milijardama godina a covek je za nepunih pola veka uspeo da dodje od aviona brace Rajt do Spejs satla. Sasvim je moguce da je neka vrsta na Zemlji, ne mora biti covek, naredovala isto tako do znanja i da je nestala kao sto ce covecanstvo verovatno ubrzo nestati sa lica Zemlje.

Ali pustimo takve predpostavke o veoma davnoj proslosti , sasvim je moguce da je samo covecanstvo takodje imalo uspone i padove u razvoju svoje civilizacije i da se razvoj tehnologije , nuklerani ili neki drugi rat , unistenje tadasnjeg razvijenog dela sveta i ponovni pocetak od "kamenog doba" desavalo cilklicno u istoriji coveka.

Recimo da sutra izbije opsti nuklearni rat od danasnje civilzicije ostace samo likovi onih Americkih predsednika u brdu, kao i ostaci velikih gradova poput ovih na dnu Atlantika, a oni koji ce preziveti bice grupica divljaka iz Amaznoske dzungle koja ce krenuti ponovo iz pocetka i tako u krug.

Analiza DNA danasnjeg coveka pokazuje da svi mi poticemo od grupice ljudi iz Afrike koji su tada mozda bili jedni preziveli kao sto ce biti danasnji divljaci u Amazonu.

...ili je tih nasih predaka u startu bilo malo, recimo par hiljada ili jos bolje par stotina.
 
pa i nije jer takve..."utvrdjene pretpostavke" ne postoje...zaista
nauka je, bukvalno, otvorena za sve moguce CINJENICE...



dje si Frede...Kremenko...:mrgreen:



bas tako...tesko
naime, imali bismo makar...rusevine i jos kojesta
mislim, povuci paralelu sa ovim sto imamo/nalazimo...

mozda ti bude...zanimljivo, a mozda i ne...:)

http://boo.mi2.hr/~ognjen/tekst/pdf/1000-uvod.pdf
http://en.wikipedia.org/wiki/Manuel_de_Landa




vidim gleda se serijski i dokumentarni program...masala...:lol:

dve reci : Triliton i Mahabharata
 
dve reci : Triliton i Mahabharata

hmm...ako nema nikave pogreske u kucanju;
jedno je megalitska struktura...vrlo cesta, a drugo ep...ni jedno ni drugo nisu
od narocitog znacaja za ono sto sam rekla...

da si izvukao nesto ovakvo
http://www.hero.ac.uk/media_relations/20186.cfm

ali ne...masio si se za stvari koje su
sasvim izvodljive/razumljive/ceste (prvi slucaj...)
i za tekst koji nadogradjujete interpretacijama kako vam...zgodno (drugi slucaj...)

ili sto bi reko Djuro; maaa...bjazi :)
 
Steta sto nije tako otvorena da te cinjenice , posle otkrica, iznese pred javnost.

"steta" je jedino sto ti nemas pojma o cemu pricas...kao i obicno; gomila naivnih konstrukcija...mistificranje banalnih stvari i nedostatak znanja/informacija :)

Moguce je da ovaj grad nikada i nije bio na povrsini , pa potonuo, vec da je izgradjen na dnu okeana u vreme kada se zivot na Zemlji suocavao sa prenaseljenoscu kopna.
Nesto poput onog iz Bioshock video game.
Ili "Aquanox" je bolji primer.
bioshock1.jpg

"primjeri" su ti Bioshock i Aquanox?
jbte, pa makar pristojan SF da citas...ali jok :hahaha:
 
Poslednja izmena:
"steta" je jedino sto ti nemas pojma o cemu pricas...kao i obicno; gomila naivnih konstrukcija...mistificranje banalnih stvari i nedostatak znanja/informacija :)

Pa hajde iznesi ta znanja i informacije pa da ozivimo temu. :)


"primjeri" su ti Bioshock i Aquanox?
jbte, pa makar pristojan SF da citas...ali jok :hahaha:

Pa sta cu ? Igrao sam Aquanox pre par godina . A sto se tice SF nisam neki ljubitelj ali nisam ni ravnodusan prema njemu..

I da ..neces uspeti da me iznerviras, iako ti je to ocigledno cilj. :)
 
Pa hajde iznesi ta znanja i informacije pa da ozivimo temu. :)

znas kako; u samo jednom postu dala sam vise korisnih informacija nego ti u kompletnoj temi :)

Pa sta cu ? Igrao sam Aquanox pre par godina . A sto se tice SF nisam neki ljubitelj ali nisam ni ravnodusan prema njemu..

I da ..neces uspeti da me iznerviras, iako ti je to ocigledno cilj. :)

bit je (kao i obicno...) u necem drugom tj. nema veze s tobom...
http://www.absoluteastronomy.com/topics/Underwater_habitat
 
hmm...ako nema nikave pogreske u kucanju;
jedno je megalitska struktura...vrlo cesta, a drugo ep...ni jedno ni drugo nisu
od narocitog znacaja za ono sto sam rekla...

da si izvukao nesto ovakvo
http://www.hero.ac.uk/media_relations/20186.cfm

ali ne...masio si se za stvari koje su
sasvim izvodljive/razumljive/ceste (prvi slucaj...)
i za tekst koji nadogradjujete interpretacijama kako vam...zgodno (drugi slucaj...)

ili sto bi reko Djuro; maaa...bjazi :)

previse preTpostavljas i ne uzimas sve u obzir. a verujem i da si Konformista kome je jos i dosadno.
 
previse preTpostavljas i ne uzimas sve u obzir. a verujem i da si Konformista kome je jos i dosadno.

to sta ti/ja vjerujemo...jedni o drugima/inace je...nebitno
bitno je da tvoj post, prijethodni, kao i ovaj...nije narocito relevantan za temu...tj. niskoristi je

nego, pazi ovo; vijest iz 2002...:)
http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/1923794.stm

ps toliko stvari koje...postoje...oko nas, a veze nemate o tome...zasto?
 
Interesantno da i taj potopljeni grad u Indiji smestaju u vreme pre 9000 godina, bas kao i ovaj u Atlantiku.

Ali za razliku od ovoga u Atlantiku njega nisu uspeli da sakriju iako ,kako i sami priznaju, to otkrice menja dosadasnju istoriju koja je pocinjala od malih naselja u Mesopotamiji a ne od kilometarskih gradova starih 9000 godina u Indiji.

I da li se neko zapitao zasto Nacionalna geografija ne posveti neki broj tom otrkicu, nego evo proslog meseca tema broja niko drugi do Darvin. A ovaj Indijski grad, ,kada vec nisu uspeli da ga sakriju, potonuce u cutnji i naravno tajnim ekspedicijama.
 
nitko ne sakriva taj grad u Indiji

http://en.wikipedia.org/wiki/Mahabalipuram
http://www.archaeologyonline.net/artifacts/tsunami-uncovers-city.html
http://whc.unesco.org/en/list/249/
http://www.nio.org/projects/vora/project_vora_5.jsp


to sto npr. ti nista o tome, zapravo, ne znas je pitanje tvoje informiranosti/zainteresiranosti i niceg drugog :)

sto se NG tice; postoje brojna... lokalna izdanja; si ih sve provjerio?
+ to nije jedini casopis koji se ovom vrstom informacija bavi :roll:

ovo sto piskaras o povijesti...bla bla...to su baljezgarije

1. nista ne znamo "apsolutno'
2. stvari se iz dana u dan mijenjaju/nadopunjavaju
3. nitko (osim dokonih "teoreticara zavjera") od toga ne pravi dramu...to je normalna stvar
 
Poslednja izmena:
Ma ja se ne uzbudjujem mnogo time samo sam svestan da je ono sto rukovodi ovim svetom zasnovano na profitu i oruzju i da ce narodu biti stavljeno na uvid samo ono sto odgovara vladaocima sveta. i da svako novo naucno otkrice prvo postaje tajno oruzje, a kada zastari, pusta se kao proizvod namenjem nasoj dobrobiti. Od interneta do daljinskog upravljaca. Sve je imalo takvu istoriju.
 

Back
Top