Studiranje u Becu

  • Začetnik teme coanegotin
  • Datum pokretanja
C

coanegotin

Gost
Da li neko moze da mi kaze kakvi su uslovi za studiranje u Becu? Da li je potrebno da idem jedan semestar kod nas pa da se posle prebacim ili je potrebno da se samo upisem na fakultet? Molim vas pomozite! Hitno.
 
coanegotin:
Da li neko moze da mi kaze kakvi su uslovi za studiranje u Becu? Da li je potrebno da idem jedan semestar kod nas pa da se posle prebacim ili je potrebno da se samo upisem na fakultet? Molim vas pomozite! Hitno.



Potrebno ti je samo potvrda o upisu na fakultet. I to ne kao vanredan (samofinansirajuci) student, vec u obzir dolaze samo redovni studenti.
U Becu studiram vec dve godine. Medjutim, prvih godinu dana ne mozes poceti sa studijama, jer je potrebno da ispolazes sve moguce testove vezane za poznavanje nemackog jezika (i pored toga sto imas opciju-studiranje na engleskom, nemacki je neophodan). Bez potvrde o polozenom nemackom jeziku ( cak i ako si ga imala u osnovnom ili srednjoj skoli) nemas pravo da slusas predavanja. To je jedina stvar koja ce te malo vise kostati (kurs traje oko godinu dana i svaki kvartal se placa posebno-od 250 do 400 eura po kvartalu-zavisi od vrste kursa=ubrzani, intezivni, spori, itd). Inace je studiranje za studente iz Srbije besplatno (vodimo se kao nerazvijena zemlja, a i postoji ugovor o razmeni studenata). Placa se jedino osiguranje,nekih 20 eura (dva puta u godini).

Nadam se da sam ti pomogla.
Inace, ovde ima jako puno nasih studenata. Vec ce ti pomoci oko snalazenja za stan ili dom itd.
 
zanima me, dok studiras u Becu, gde si smesten/a ???da li si sama nasla smestaj,,,ili ti "neko" to sredi ?
Preko cega si sve sredila oko dolaska? Kako nadjes fax...?Gde se hranis?
Moze li malo detaljnije oko prakticnih saveta, ?
HVALA !!!!!!!!
marija
dmarija@beotel.yu
 
Cao!Ako neko zna odgovore na moja pitanja neka mi odgovori,molim vas! Uskoro cu diplomirati na Pedagoskom fakultetu pa me interesuje da li postoje nase skole u Becu ili neka druga radna mesta gde bih mogla raditi s tom diplomom.Pored kursa nemackog jezika za koji sam cula da je obavezan da li postoje jos neki dodatni ispiti koji se trebaju poloziti i koji su?Imam dobru sansu da odem tamo ali bih volela da radim svoj posao a ne da "samaram" tanjire u nekim restoranima i sl.Javite se,cekam odgovore!Andjelka
 
restrikcija:
coanegotin:
Da li neko moze da mi kaze kakvi su uslovi za studiranje u Becu? Da li je potrebno da idem jedan semestar kod nas pa da se posle prebacim ili je potrebno da se samo upisem na fakultet? Molim vas pomozite! Hitno.



Potrebno ti je samo potvrda o upisu na fakultet. I to ne kao vanredan (samofinansirajuci) student, vec u obzir dolaze samo redovni studenti.
U Becu studiram vec dve godine. Medjutim, prvih godinu dana ne mozes poceti sa studijama, jer je potrebno da ispolazes sve moguce testove vezane za poznavanje nemackog jezika (i pored toga sto imas opciju-studiranje na engleskom, nemacki je neophodan). Bez potvrde o polozenom nemackom jeziku ( cak i ako si ga imala u osnovnom ili srednjoj skoli) nemas pravo da slusas predavanja. To je jedina stvar koja ce te malo vise kostati (kurs traje oko godinu dana i svaki kvartal se placa posebno-od 250 do 400 eura po kvartalu-zavisi od vrste kursa=ubrzani, intezivni, spori, itd). Inace je studiranje za studente iz Srbije besplatno (vodimo se kao nerazvijena zemlja, a i postoji ugovor o razmeni studenata). Placa se jedino osiguranje,nekih 20 eura (dva puta u godini).

Nadam se da sam ti pomogla.
Inace, ovde ima jako puno nasih studenata. Vec ce ti pomoci oko snalazenja za stan ili dom itd.


mozda ce se to oko ne-placanja na zalost uskoro promeniti! na nekim fakultetima se vec promenilo!
oko samog studiranja i nacina upisa zavisi sta hoces da studiras. na umetnickim fakultetima je neophodan prijemni ispit! znanje jezika jeste potrebno, ali ako vec imas nekakvo predznanje koje treba da ``popunis``, mozes da pocnes odmah nakon prijemnog kao redovan student.
 
Završila sam fakultet u NS trogodišnji program (menadžment).Interesuje me da li mogu da nostrifikujem diplomu npr. u Austriji i da nastavim postdiplomski studij?Da li u Austriji još uvijek postoji besplatno školovanje za studente iz bivše Jugoslavije? Unaprijed zahvalna!
 
Caos...:D
zavrsio sam visoku saobracajnu skolu u bgu...zanima me sta i da li mogu da nastavim skolovanje u becu, master ili nesto tako...?
da li neko zna da li na beckom univerzitetu postoji neki program za saobracaj, transport, saobracajne nesrece, sta god tako slicno???
Koliko je skolovanje i da li je i dalje besplatno za studente iz srbije...i kako ide procedura sa jezikom, jel moram da ovde zavrsavam neki pocetni kurs pa da predjem tamo na ucenje jezika, posto sam cuo da te fakultet besplatno salje na ucenje jezika???
 

Back
Top