Pomoc oko RMVB formata

jocapfc

Obećava
Poruka
91
Skinuo sam neku seriju koja je RMVB formatu.I kadaje pustim u bs playeruimam sliku ali nemam ton. Zna li neko sta mi je potrebno da bi dobio i ton ? Inace u svim playerima je isto sem u Real playery ali tamo ne mogu (ili ne znam) da ubacim titl. Unapred zahvalan
 
RMVB = RealVideo Variable Bit Rate File, predstavlja u stvari RealPlayer-ovu noviju varijantu standardnog Real Media (.RM) fajla.

E sad, zašto nemaš ton kad taj fajl pustiš u nekom drugom playeru...
Inače, ubacivanje subtitle-a u RealPlayer nije baš tako jednostavno kao kod drugih playera, a moglo bi da se izvede na jedan od sledećih načina:

Bilo koji način da izabereš, podesi da ti i subtitle i film (serija) imaju identičan naziv.




445_Po_tujte_pravila.gif
 
Pa dobro, pitanje je šta koristi od kodeka. Ovde je više puta pominjan K-Lite Codec Pack, tako da mi je glupo to opet ponavljati, jer on sadrži sve potrebne kodeke.

Inače, ono iznad je objašnjenje kako da prevod ubaci u RealPlayer, a on je to i pitao.
smiley_emoticons_wink.gif





445_Po_tujte_pravila.gif
 
Pa imam i ja K-LITE ali kod ovoga ne pomaze.....tako da sam morao da ubecim ovo....i sada radi.
A neka ubaci to pa da se ne smara ubuduce posto meni ovo sad drugi slucaj da nije hteo neki film da mi radi pa sam eto sad eliminisao problem :)
 
Poslednja izmena:
Evo ovako,Instalirao sam codece koje mi je preporucio Torrente bgd i opet nista. Inace imao sam vec instalirane k-lite codece. Sto se tice ubacivanja titla u real player i tu nisam imao uspeha. Ova prva varijanta mi nije bas najasnija. Kada pokusam da downloadujem ovu drugu opciju pise mi "file dont found",a trecu opciju sam skinuo i instalirao ali nista se ne desava. Uskladio sam imena serije i titla.
 
@jocapfc

Prvi link sadrži objašnjenje na engleskom, ali i sliku tako da može da se razume i odradi. Drugi link radi, provereno - klik na Download file. Što se trećeg linka tiče, najbitnija je zadnja rečenica... The movie must be AVI formatted, and the subtitles: SRT, SUB or TXT. Znači, morao bi da konvertuješ taj RMVB fajl u AVI.

Za Deamon Tools otvori novu temu ukoliko nisi putem Pretrage pronašao odgovor, jer postoji već par tema u vezi tog programa.
smiley_emoticons_wink.gif





445_Po_tujte_pravila.gif
 
@jocapfc

Dosad si već mogao da iskonvertuješ taj fajl u AVI i da probaš sa onim pluginom za RealPlayer, nego što gubiš tu vreme uzalud. A i ona druga opcija je vrlo jednostavna, tako da... Uostalom, ponuđena su ti rešenja pa ti sad vidi. Nemoj samo da kukaš kako ne može.
smiley_emoticons_wink.gif





445_Po_tujte_pravila.gif
 

Back
Top