Истина

Hektor

Aktivan član
Poruka
1.253
Бог као једини постојећи сам по себи , је једина објективна истина .Створена бића , људи , који не прихватају Бога немају објективну истину , за њих је истина субјективна и има је онолико колико и мислећих њуди . Понтије Пилат као образован човек пита Христа : Шта је истина ? и не очекује никакав одговор . А да је питао другачије : КО је Истина , Господ би му одговорио : Ја Сам Истина . Јер Истина се добија не на питање Шта , где би била схваћена као неко учење или теорија у мору сличних и различитих , већ на питање Ко , а то је Сам Бог . Јер је Бог једина датост која постоји по себи и све друго што постоји , постоји захваљујући Богу . Дакле , за нас мислеће вернике Истина је Христос , који је Истина и о Богу и о Човеку јер је Христос истинити Бог и истинити Човек , а за нашу браћу мислеће атеисте постоји плурализам релативних истина и све су оне у суштини различите теорије о било чему .
 
Бог као једини постојећи сам по себи , је једина објективна истина .Створена бића , људи , који не прихватају Бога немају објективну истину , за њих је истина субјективна и има је онолико колико и мислећих њуди . Понтије Пилат као образован човек пита Христа : Шта је истина ? и не очекује никакав одговор . А да је питао другачије : КО је Истина , Господ би му одговорио : Ја Сам Истина . Јер Истина се добија не на питање Шта , где би била схваћена као неко учење или теорија у мору сличних и различитих , већ на питање Ко , а то је Сам Бог . Јер је Бог једина датост која постоји по себи и све друго што постоји , постоји захваљујући Богу . Дакле , за нас мислеће вернике Истина је Христос , који је Истина и о Богу и о Човеку јер је Христос истинити Бог и истинити Човек , а за нашу браћу мислеће атеисте постоји плурализам релативних истина и све су оне у суштини различите теорије о било чему .
Амин. Слажем се.
Додао бих само да је на питање "Јеси ли ти Син Божији?" Исус јасно одговорио "Јесам". То се помиње у једном Јеванђељу.
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da kažem da se ne možeš "domisliti". Moraš da veruješ. Na reč.

Не , нисам толико глуп да верујем само на реч . Поверовао сам зато што та Реч има толику силу што носи у себи и која је ( сила ) променила мој живот не дирајући моју суштину . Не дира ми моју здраву памет нити било шта друго већ уноси божански елемент у моје срце , односно Живу Благодат , која ме је носила неколико година . Дакле нисам поверовао на нечију реч а да она није била преображавајућа и моћна већ онако испразна као речи атеистичких философа које ме остављају равнодушним .
 
Hteo sam da kažem da se ne možeš "domisliti". Moraš da veruješ. Na reč.
Значи лоше је варовати другим људима чак и ако у њиховим речима препознамо мудрост и истину? Видиш како ти фали добра мисао. Ево, например ја теби не верујем ништа, значи ли то да сам на правом путу? А ја не само што сам чуо и читао од других него сам и својим личним духовним и животним искуством и умним и логичким размишљањем дошао до тога да Бог заиста постоји, да је Син Божији Исус Христос истинити Бог и да је православна вера истинита Христова вера. А ти уопште ниси толико паметан колико мислиш, то си ти сам за себе умислио. Свако ко се мало боље удуби у оно што ти пишеш види колико су твоје мисли шупље, површне и погрешне. Значи не само да се ослањаш на свој несавршени ум него се ти углавном као неки верник базираш на својој вери - вери да Бог не постоји. Дакле и ти си верник, само верујеш против Бога.
 
Значи лоше је варовати другим људима чак и ако у њиховим речима препознамо мудрост и истину? Видиш како ти фали добра мисао. Ево, например ја теби не верујем ништа, значи ли то да сам на правом путу? А ја не само што сам чуо и читао од других него сам и својим личним духовним и животним искуством и умним и логичким размишљањем дошао до тога да Бог заиста постоји, да је Син Божији Исус Христос истинити Бог и да је православна вера истинита Христова вера. А ти уопште ниси толико паметан колико мислиш, то си ти сам за себе умислио. Свако ко се мало боље удуби у оно што ти пишеш види колико су твоје мисли шупље, површне и погрешне. Значи не само да се ослањаш на свој несавршени ум него се ти углавном као неки верник базираш на својој вери - вери да Бог не постоји. Дакле и ти си верник, само верујеш против Бога.

Ja ovde ne nastupam kao propovednik koji zna sva pitanja i sve odgovore. Za razliku od tebe.
Svakako ne očekujem da ti veruješ meni. :lol:
Međutim, kada ovako sa strane gledam kako ne veruješ celokupnom sveštenstvu srpske pravoslavne crkve, kad se ne obazireš na milione Srba vernika koji ti ne daju za pravo, već nekakvim grčkim kaluđerima koje su odbacili Grci i grčka pravoslavna crkva, vidm da nemaš ni toliko pameti da odabereš jednu od zilotskih frakcija kojih ima otprilike koliko i zilota u Srbiji.
Vide to i drugi ziloti, te si i od njih proglašen kao malouman, nesposoban da shvatiš elementarne podatke.

Uzgred, moje uverenje da bog ne postoji zasnovana je na objektivnom eksperimentu. :mrgreen:
 
Зази баш ме занима какав је то експеримент . Студирао сам техничку физику па ме баш занима...
 
Зази баш ме занима какав је то експеримент . Студирао сам техничку физику па ме баш занима...

Polazeći od ideje vernika da je bog sveznajući, sveprisutan i svemoguć, te da mu je neobično drago da se domogne svake, ali baš svake zabludele ovčice, poslao sam mu preko ovog foruma poziv da mi se javi faksom.
Smatrao sam da svevideće - svemogućem ne bi bio problem da dozna broj mog faksa (kad već zna kolko mi je dlaka na glavi), a i da vidi da sam iskreno spreman da objavim rezultate onakve kakvi izađu, te da se preobratim i postanem iskreni vernik.
Istovremeno vernicima sklonim prevari je praktično nemoguće da taj broj doznaju.
Treba primetiti da je rezultat binaran - ili će se javiti ili neće. Nikakva naknadna tumačenja ne dolaze u obzir.
E, nije se javio. :mrgreen:
 
Зази зар си заиста поверовао да ћеш добити факс !? Па то је недостојно Бога . Нашто слично је покушао и Васа Пелагић : Лепо је Васа поставио Богу ултиматум ако постоји да му се видљиво јави у року од 3 дана . Ако се не јави значи да и не постоји . Није се јавио и Васа оде у атеисте и народне просветитеље...
Не може се Бог уцењивати .
 
Poslednja izmena:
Mozda ti je pokvaren faks?! NE VERUJEM da se ne bi javio... Bar sms-om... Ili da ti krava oteli zlatno tele... bilo sta! Nesto ne valja u tom eksperimentu... Ipak sam ja za staru metodu, isprobanu-dokazanu... ovalni sto, drzanje za ruke, svece... i 20 dzointa :D
 
Зази зар си заиста поверовао да ћеш добити факс !? Па то је недостојно Бога . Нашто слично је покушао и Васа Пелагић : Лепо је Васа поставио Богу ултиматум ако постоји да му се видљиво јави у року од 3 дана . Ако се не јави значи да и не постоји . Није се јавио и Васа оде у атеисте и народне просветитеље...
Не може се Бог уцењивати .

Nema ucene. :eek:
Ako oće - oće. Ako neće - ne postoji. :)
Pa kako oće.
 
Сигурно постоји нека сила у коју Атеисти неверују, а Хришћани, Будисти, Пагани... називају различитим именима.
 

Back
Top