Ekumenizam u Srbiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

daxt

Elita
Poruka
17.079
moze li neko da mi objasni sta se trenutno deshava u SPC?mnogo sam slusao o ekumenizmu,menjanju liturgije,tajnim dogovorima sa vatikanom,biskupskim prstenima koje su primile neke vladike?unapred hvala
 
Писали смо пуно о томе овде на теми "Зилоти" али она има преко 160 страна па ти неће бити баш лако да нађеш све, мада о томе на тој теми с времена на време говоримо. Иначе, најбоље информације о томе ћеш наћи код зилота - истинитих православних хришћана - припадника Српске истински православне Цркве. Дођи на тему "Зилоти" и све ћемо ти одговорити. А можеш да се информишеш и овде
http://ihtus.us/ihtus/viewforum.php?f=6&sid=006667865d14e110742f8a16321af629
то су ревнитељи из СПЦ



Ради се и о тежњи СПЦ (званичне "Српске православне Цркве") да пређе на нови папин календар (за шта се залаже и сам патријарх Павле, и сам је писао о томе). Одлука о преласку на папски календар је великом већином епископа већ постигнута на Сабору СПЦ 1999. (а сада припремају народ да не би наглим преласком изазвали побуну у народу и међу неким епископима, свештеницима и монасима који хоће да се задржи стари светоотачки календар) а на Сабору у мају прошле године потврђен је Равенски споразум (потписали епископ Иринеј и Игњатије у Италији, у Равени, у новембру 2007.) којим СПЦ (Васељенска патријаршија и још неке друге православне Цркве) даје првенство римском папи над целом хришћанском па и православном Црквом. Иначе, папин калндар није астрономски тачнији од старог православног. То су знали у оно време и западни астрономи и борили се против промене калндара. Папин календар и прелазак неких православних Цркви на њега је прва фаза екуменизма и признавања римског папе за главног, све у циљу стварања Уједињене светске религије на челу са Антихристом (лажним Христом). Таква светска религија већ постоји и зове се Светски савет Цркава са седиштем у Женеви, чији је СПЦ органски члан и признаје све чланице (око 350 верских заједница или боље рећи секти) за Цркве равне себи, и тако је погазила догму о једној Цркви православној.
 
Писали смо пуно о томе овде на теми "Зилоти" али она има преко 160 страна па ти неће бити баш лако да нађеш све, мада о томе на тој теми с времена на време говоримо. Иначе, најбоље информације о томе ћеш наћи код зилота - истинитих православних хришћана - припадника Српске истински православне Цркве. Дођи на тему "Зилоти" и све ћемо ти одговорити. А можеш да се информишеш и овде
http://ihtus.us/ihtus/viewforum.php?f=6&sid=006667865d14e110742f8a16321af629
то су ревнитељи из СПЦ

или код зилота у овом одељку "Против екумениста"
http://www.pravoverje.com/Otpadnistvo/Protiv ekumenista/teme.htm

Ради се и о тежњи СПЦ (званичне "Српске православне Цркве") да пређе на нови папин календар (за шта се залаже и сам патријарх Павле, и сам је писао о томе). Одлука о преласку на папски календар је великом већином епископа већ постигнута на Сабору СПЦ 1999. (а сада припремају народ да не би наглим преласком изазвали побуну у народу и међу неким епископима, свештеницима и монасима који хоће да се задржи стари светоотачки календар) а на Сабору у мају прошле године потврђен је Равенски споразум (потписали епископ Иринеј и Игњатије у Италији, у Равени, у новембру 2007.) којим СПЦ (Васељенска патријаршија и још неке друге православне Цркве) даје првенство римском папи над целом хришћанском па и православном Црквом. Иначе, папин калндар није астрономски тачнији од старог православног. То су знали у оно време и западни астрономи и борили се против промене калндара. Папин календар и прелазак неких православних Цркви на њега је прва фаза екуменизма и признавања римског папе за главног, све у циљу стварања Уједињене светске религије на челу са Антихристом (лажним Христом). Таква светска религија већ постоји и зове се Светски савет Цркава са седиштем у Женеви, чији је СПЦ органски члан и признаје све чланице (око 350 верских заједница или боље рећи секти) за Цркве равне себи, и тако је погазила догму о једној Цркви православној.

богами Владо, стварно никад нисам доводио у питање политику СПЦ, али ако се то оствари, а циљ је јасан колико сам мало читао о екуменизму, не пише нам се добро.
добро неко рече да нећемо ми стати ни под једну шљиву.
 
Бог ће „судити оне који стварају расколе, јер су празни од љубави Божје, и гледају своју корист, а не јединство Цркве, и због малих и ситних разлога расецају велико и славно тело Христово. Они колико је до њих, уништавају Цркву; говоре о миру, а стварају рат; заиста, цеде комарца и камилу гутају (Мт. 23, 24). Никакав успех они не могу тиме постићи, колику штету наносе расколом. Бог ће судити и свима који су изван истине, то јест изван Цркве".
 
Бог ће „судити оне који стварају расколе, јер су празни од љубави Божје, и гледају своју корист, а не јединство Цркве, и због малих и ситних разлога расецају велико и славно тело Христово. Они колико је до њих, уништавају Цркву; говоре о миру, а стварају рат; заиста, цеде комарца и камилу гутају (Мт. 23, 24). Никакав успех они не могу тиме постићи, колику штету наносе расколом. Бог ће судити и свима који су изван истине, то јест изван Цркве".

а Црква је истинита, само је једна права, која?
 
разумем то, како је данас зовемо, ПРАВОСЛАВНА, КАТОЛИЧКА, ПРОТЕТАНТСКА...
или безброј других имена (секташких), да не залутамо.:sad2:
Pravoslavna ..jer iako su u dijalogu sa katolickom crkvom,do ujedinjenja nece doci.
Bar se ja nadam da nece.
Kroz vekove postoji teznja da se Pravoslavna Crkva vrati pod skute Vatikana,ali do dan danas to su sve bili jalovi pokusaji.
Katolicka Crkva pocinje sve vise da lici na politicku partiju...koja se mesa u sve i svasta ..Crkva bi trebala da bude iznad takvih stvari:)
 
Pravoslavna ..jer iako su u dijalogu sa katolickom crkvom,do ujedinjenja nece doci.
Bar se ja nadam da nece.
Kroz vekove postoji teznja da se Pravoslavna Crkva vrati pod skute Vatikana,ali do dan danas to su sve bili jalovi pokusaji.
Katolicka Crkva pocinje sve vise da lici na politicku partiju...koja se mesa u sve i svasta ..Crkva bi trebala da bude iznad takvih stvari:)

е добро, ја помислих да си екумениста, и само да те исправим Православна Христова Црква НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВРАТИ под скуте католичкој јер она то никад није била а и нема логике.
 
Mislio sam da Boga zanima samo koliko ljubavi u našim srcima ima a ne koliko ideja skakuće po našim glavama. Ne sećam se da je iko od minulih duhovnih veličina u bilo kojoj i bilo čijoj religiji pravio i uredjivao kalendare i po njima ih delio.
Kada ljudi nadju zajednički jezik da se mogu bolje razumeti i sporazumevati da bi sebi ovde olakšali život onda je to znak da u svojim srcima imaju više ljubavi i da su se makar malo približili Bogu. Ne vidim zašto je važno kojim će se kalendarom ili pismom služiti. Nepismeni ljudi i mnogi gluvo nemi su često bliži Njegovom srcu nego mnoge poliglote i izolovani u svojim skučenostima.
Ipak, nadam se da vi znate zašto istrajavate.
Pozdrav.
 
Pravoslavna ..jer iako su u dijalogu sa katolickom crkvom,do ujedinjenja nece doci.
Bar se ja nadam da nece.
Kroz vekove postoji teznja da se Pravoslavna Crkva vrati pod skute Vatikana,ali do dan danas to su sve bili jalovi pokusaji.
Katolicka Crkva pocinje sve vise da lici na politicku partiju...koja se mesa u sve i svasta ..Crkva bi trebala da bude iznad takvih stvari:)
Овај филмић направили су пољски зилоти,не баш ИПЦ али нешто као борци изнутра...

 
meni je neprirodno da se poklana deca i silovane devojke iz jasenovca stavljaju u isti kos sa katolicima stepincem,luburicem i ostalim demonima,jer se ekumenisti mole i za te necastive monstrume koje je podrzavao vatikan,imali su logore za srpsku decu jedini u evropi.imate li savet kako ispovedati svoju pravoslavnu veru a ne uprljati se sa izdajnicima pravoslavlja?jasno je da na tu katolicku liturgiju sa nekim ravenski sklepanim pesmicama nece sici sveti duh:roll: ,ustvari sici ce NEKI duh:evil:
 
meni je neprirodno da se poklana deca i silovane devojke iz jasenovca stavljaju u isti kos sa katolicima stepincem,luburicem i ostalim demonima,jer se ekumenisti mole i za te necastive monstrume koje je podrzavao vatikan,imali su logore za srpsku decu jedini u evropi.imate li savet kako ispovedati svoju pravoslavnu veru a ne uprljati se sa izdajnicima pravoslavlja?jasno je da na tu katolicku liturgiju sa nekim ravenski sklepanim pesmicama nece sici sveti duh:roll: ,ustvari sici ce NEKI duh:evil:

Brate, Bog ti daje oči da vidiš i uši da čuješ...ali mnogi su tvrdi da poslušaju...ne može izdaja pravoslavljau SPC, biti ujedno i obitalište Duha Svetoga...Srpska Istinski Pravoslavna Crkva, koja je gurnuta na margine društva,koja nema niti hramova niti je u državi priznata jer neće ekumenizam i globalizam....To je Crkva Božija i tu je Duh Sveti...mnogi kažu pa neće valjda Bog ostaviti naše lepe manastire i Crkve i doći u vaše sklepane barake...Hoće i tu je...On je i ustrojio malu zajednicu iph Srbije....jer ako se Gospod ponizio i ljusko obličije uzeo na sebe, On koji je tvorac svega vidljivog i nevidljivog,i koji uze obličije stvorenja Svoga iz ljubavi prema čoveku....zar neće sada ponižen opet( golgota Hristova završava se u istoriji dolaskom Njegovim u slavi) izaći iz hramova u kojima se poklanjamo Njemu Bogu jedinome u Tri Lica,Ocu i Sinu i Duhu Svetome, ali sa Njim mi prizivamo i isve izmišljene bogove Svetskog saveza Crkvi i svima priznajemo ravnospasavajuću istinu...znači nema više laži i ko god veruje u Boga ma kako ga nazivao spasiće se...nema pakla samo raj i ništavilo....Brate moj....beži iz jeresi...SPC je u ekumenskom pokretu kao i u SSC....za pametnog to je dosta...:sad2:
 
Poslednja izmena:
Pravoslavna ..jer iako su u dijalogu sa katolickom crkvom,do ujedinjenja nece doci.
Bar se ja nadam da nece.
Kroz vekove postoji teznja da se Pravoslavna Crkva vrati pod skute Vatikana,ali do dan danas to su sve bili jalovi pokusaji.
Katolicka Crkva pocinje sve vise da lici na politicku partiju...koja se mesa u sve i svasta ..Crkva bi trebala da bude iznad takvih stvari:)

СПЦ је на свом Сабору у мају прошле године признала Равенски споразум којим она даје првенство јеретику римском папи над собом. Овде сам на теми "Зилоти" невереним Томама као што си ти наводио делове Равенског споразума у којима се на неколико места папи признаје првенство. Ако не верујеш укуцај на Гуглу "Равенски споразум" и избациће ти га, и то са званичног сајта СПЦ. Такође, СПЦ је у екуменистичком "Светском савету Цркава" признала око 350 секти за Цркве и уједињена је са њима. Ономе који види и ово је доста. До уједињења СПЦ са римским папом (и чак признавање њему првенства) и уједињења СПЦ са још горим сектама у "Светском савету Цркава" је већ дошло. То су чињенице. А ти ако хоћеш маштај и даље да СПЦ није признала првенство папи и да није уједињена са 350 секти у екуменизму, али само да знаш да маштање не спасава него борављење у Истини (Христу). А чињенице и Истина (Христос) говоре против твоје маште. Вас вернике СПЦ папа и секте кувају полако али сигурно, као жабу, да и не примећујете, као жаба кад јој се полако загрева вода у којој је она буде скувана а и да не примети. То је тактика папе и екуменистичких секти и масонерије која стоји иза њих, а наивни и неискусни верници на њу лако наседају јер немају довољно духовног искуства и послушности према Христу, Богу и Његовој светој православној вери и Светим оцима и Васељенским и свеправославним Саборима (догматима и канонима).
 
Овај филмић направили су пољски зилоти,не баш ИПЦ али нешто као борци изнутра...
Одличан филмић. Нисам знао и да у већински римокатоличкој Пољској постоје православни ревнитељи. Баш ми је драго. Ти православни су вероватно Руси који живе у Пољској а можда има и Пољака и других који су прешли у православље. Чуо сам да постоји Пољска православна Црква али не знам пуно о њој.
За овај филм морам да ти дам репутацију (ионако никад нисам а заслужио си више пута). Свака ти част где само налазиш ове добре филмове.
 
meni je neprirodno da se poklana deca i silovane devojke iz jasenovca stavljaju u isti kos sa katolicima stepincem,luburicem i ostalim demonima,jer se ekumenisti mole i za te necastive monstrume koje je podrzavao vatikan,imali su logore za srpsku decu jedini u evropi.imate li savet kako ispovedati svoju pravoslavnu veru a ne uprljati se sa izdajnicima pravoslavlja?jasno je da na tu katolicku liturgiju sa nekim ravenski sklepanim pesmicama nece sici sveti duh:roll: ,ustvari sici ce NEKI duh:evil:
Тачно тако, као што кажеш. Канони (црквена правила) јасно кажу - Код јеретика или оних који опште и моле се са њима нема благодати Светога Духа, не силази им Свети Дух на Свете Тајне. А неки дух свакако силази. Па ако није Свети Дух сигурно да је зли, ђаволски дух. Зато Свети оци кажу да не смемо да се причешћујемо код јеретика јер је њихово "причешће" отров који убија и наше тело и душу. И још кажу да је боље и сами код куће и по кућама да се молимо него да идемо у храмове где се моле јеретици. Срећом у Србији већ имамо православне литургије Истински православних. Зилоти флоринци у манастирима на Авали, Фрушкој Гори, Микуљу, итд. и зилоти матејевци у Инђији, па можемо тамо да идемо да се причестимо, предходно се крстивши, јер крштење код јеретика нема благодат Светог Духа и није крштење које Бог признаје и прихвата.
 
Pravoslavna ..jer iako su u dijalogu sa katolickom crkvom,do ujedinjenja nece doci.
Bar se ja nadam da nece.
Kroz vekove postoji teznja da se Pravoslavna Crkva vrati pod skute Vatikana,ali do dan danas to su sve bili jalovi pokusaji.
Katolicka Crkva pocinje sve vise da lici na politicku partiju...koja se mesa u sve i svasta ..Crkva bi trebala da bude iznad takvih stvari:)
Лепо је Сале приметио да си овде погрешила, јер православље се није отцепило од Ватикана него Ватикан од православља тј. од Христове Цркве. Видиш како те паписти кувају као жабу? Ниси ни свесна колико си под њиховим утицајем. Свесно се на речима кобајаги бориш против њих али несвесно ти излети по која њихова мисао. Мораш мало боље да се утврдиш у православљу.
 
moze li neko da mi objasni sta se trenutno deshava u SPC?mnogo sam slusao o ekumenizmu,menjanju liturgije,tajnim dogovorima sa vatikanom,biskupskim prstenima koje su primile neke vladike?unapred hvala

То је све машта доконих људи...

Екуменизма нема у СПЦ...дијалога има...али Екуменизма нема...бар међу Епископима..
Е сада ова секта зурлота(акакијевацаи сл...) покушавају да скупе више присталица у своју секту, преко те приче...
 
Да ли намерно заборављаш да је Црква једна Света и Саборна, те да нема Српске и Пољске...ако се јерес не одсече и не осуди,онда је она сједињена са свима који пребивају у молитвеном општењу са јеретицима...али да ти то не буде изговор,натераћеш ме да по стоти пут поставим СПЦ верзију оваквих сусрета...иначе ако погледаш филмић схватићеш да је најмање реч о Пољској Цркви...ако хоћеш СПЦ филмиће и слике иди на тему Уједињење...
 
То је све машта доконих људи...

Екуменизма нема у СПЦ...дијалога има...али Екуменизма нема...бар међу Епископима..
Е сада ова секта зурлота(акакијевацаи сл...) покушавају да скупе више присталица у своју секту, преко те приче...
СПЦ је од 60-тих година органски члан екуменистичког "Светског савета Цркава" који у себи има око 350 секти које СПЦ све признаје за Цркве себи равне. Дакле, цела СПЦ (сви епископи) су у екуменизму. Сви су екуменисти. Чак и они који су на речима против екуменизма ако остају у СПЦ они опште са екуменистима и јесу екуменисти на делу. Једни начин да не буду екуменисти и да прекину са екуменизмом је да прекину општење са СПЦ и присаједине се Српској истински православној Цркви (зилотима).

СПЦ је на Сабору у мају прошле године признала првенство папе, тј. Равенски споразум који су потписале владике СПЦ (Иринје и Игњатије), дакле, не ради се само о дијалогу него о потписаном документу који је СПЦ на свом Сабору потврдила (дакле сви епископи СПЦ признају папино првенство).

Информиши се мало. Можеш и на званичном сајту СПЦ, па види да је све ово што сам ти рекао истина. Ви необавештени и дезинформисани "верници", терате нас да сто пута понављамо једне исте чињенице.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top