Javna proisdba...

Мени су све јавне просидбе глупе! Тај ко проси девојку јавно ради то да би испао фаца негде!
Ако су двоје људи у вези, они се договоре да ли ће се венчавати, живети заједно, или већ..

Мислим да бих одбила сваког ко би ме јавно запросио!
Ако не зна да ли хоћу да се удам, ако нисмо причали о томе, онда је тај потез само врста егзибиционизма!
А мало ми је мука од тог тренда клечања пред другима, да би те други видели!

Где је ту однос између двоје људи?
Где је ту њихов договор?

Свака млада девојка сања да је запроси момак тако што ће да клекне и покаже прстен.
Свака иоле свесна и нормална сама ће желети да одабере прстен и да се договори са својим момком о томе шта ће и како ће планирати за своју будућност.
 
Ne vidim šta je smešno? Dobro ne bitno, možda je do mene.

P.S. Thx za link.. ima extra klipova : ) tip skače u vodu sa preko 100 metara.. onaj skače i hvata sabljarku rukama.. banana plaši ljude hahahahah

Gde smo mi a gde je Amerika..

@tema.. Ne vidim šta je smešno? Dobro ne bitno, možda je do mene
 
Свака млада девојка сања да је запроси момак тако што ће да клекне и покаже прстен.
Свака иоле свесна и нормална сама ће желети да одабере прстен и да се договори са својим момком о томе шта ће и како ће планирати за своју будућност.

Jok, da ne treba mozda i da se izujem?!

Najbolje je zaprositi devojku putem emaila ili PPa. Skroz je diskretno, a i daje$ joj mogucnost da ti odgovori posle par dana hladne glave.
 
Ako su dvoje zajedno valjda osecaju instiktivno dal zele nesto vise tipa brak, porodica smesno je da sada posle neku godinu kao on javno ili spektakularno nju zvanicno pita, jer to se podrazumeva tj odu i zakazu. :)
 
...Ili kako slomiti muskarcu srce (i sujetu) pred milionskim auditorijumom :mrgreen:

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=28414364

Kako bi vi reagovali na ovo?:lol:

Nikako jer to ne bi nikad ni napravio. Kakav je zenska lik:super:

Ne bi se ni ja da sam zensko udao za takvog majmuna koji misli da je napravio nesto posebno sto je prosi pred svima.

A prvo ga je folirala kao odusevljena i onda ma odo ja na kafu, a ti prstenaj.

Garant je imala nekog paralelno sa ovim koji 10 puta bolje torba.:)
 
Ovakve stvari meni djeluju simpa u filmovima, ali ne bih voljela da meni neko priredi ovakvo iznenađenjce. :confused:
Prosidba je, po mom mišljenju, trenutak kome treba da prisustvuju samo onaj ko postavlja pitanje, i ona koja treba da odgovori na isto.


Свака млада девојка сања да је запроси момак тако што ће да клекне и покаже прстен.
Ovo jednostavno nije tačno. Generalizacija bez pokrića.
Meni je klečanje bzvz (a poznajem još bar nekoliko djevojaka koje misle isto).
Isto kao što mi je bzvz da se čin prosidbe preskoči jer se, zaboga, podrazumijeva da će se vjenčati
samim tim što planiraju /započnu zajednički život, i jer je to neki prirodan slijed događaja.
Ne bih rekla da je uvijek tako.

Свака иоле свесна и нормална сама ће желети да одабере прстен.

Takođe se ne slažem po pitanju odabira prstena.
Ružno mi djeluje ovaj početak rečenice, i totalno je neukusno na ovakav način pravdati svoj izbor,
i ja sam, evo, po tome onda nenormalna :neutral: ali bih radije da me moj budući muž zaprosi bez prstena
(ako već nije siguran u moj ukus po tom pitanju), a da zajedno odaberemo burme, recimo...
 
Ovo jednostavno nije tačno. Generalizacija bez pokrića.
Meni je klečanje bzvz (a poznajem još bar nekoliko djevojaka koje misle isto).
Isto kao što mi je bzvz da se čin prosidbe preskoči jer se, zaboga, podrazumijeva da će se vjenčati
samim tim što planiraju /započnu zajednički život, i jer je to neki prirodan slijed događaja.
Ne bih rekla da je uvijek tako.



Takođe se ne slažem po pitanju odabira prstena.
Ružno mi djeluje ovaj početak rečenice, i totalno je neukusno na ovakav način pravdati svoj izbor,
i ja sam, evo, po tome onda nenormalna :neutral: ali bih radije da me moj budući muž zaprosi bez prstena
(ako već nije siguran u moj ukus po tom pitanju), a da zajedno odaberemo burme, recimo...


Мили, ако ти је оно 80 у аватару година рођења, онда ниси млада девојка, заборавила си та је то машта скоро сваке тинејџерке. :mrgreen:

А нисам рекла да свака самосвесна девојка жели прстен, него да жели учествује у планирању свог живота, прстен у тој реченици је само симбол.

Било би згодно да прочиташ пост чије делове цитираш.
 
Мили, ако ти је оно 80 у аватару година рођења, онда ниси млада девојка, заборавила си та је то машта скоро сваке тинејџерке. :mrgreen:
А нисам рекла да свака самосвесна девојка жели прстен, него да жели учествује у планирању свог живота, прстен у тој реченици је само симбол.

Било би згодно да прочиташ пост чије делове цитираш.

:) Izvini, stara sam...priznajem. :rumenko:
Ali se ipak sjećam da mi je klečanje oduvijek djelovalo pomalo bljutavo...nadam se da ne sumnjaš da me pamćenje bar toliko služi.

Pročitala sam tvoj post, i nisam ponovila dijelove sa kojima se slažem radi uštede prostora, ništa ni manje ni više od toga.
Ako si ti pročitala moj post, mogla si zaključiti da za mene vjerenički prsten nije obaveza,
već prigodan poklon u datoj situaciji - tj. može, a i ne mora. A ja ne bih baš da sama biram šta će mi neko pokloniti.
Burme sam spomenula kao simbol budućeg zajedničkog života, zajedničkog odlučivanja i planiranja.
Eto, tu se valjda ne slažemo. Nema potrebe za ovim: :mrgreen: ili ovim:
zene.gif
 
Ја тек нисам млада девока, и клечање ми је увек било бљак!
Слажем се за бурме, наравно.
Уосталом, бурме су те које су код нас оно што значи брак. Сам прстен као симбол ,,нечег јако важног'' сервира нам се последњих година кроз разне медије.
Зато сам га навела као пример. :)

Нисам хтела расправу, али мислим да ми је генерализација била на месту. При том сам мислила на заиста младе девојке, које одрастају гледајући како у филмовима и серијама мушкарци клече и чекају да она каже ,,да'' или ,,не'' , без разговора са особом са којом би желели да поделе живот.

Ипак ми се чини да у таквим ситуацијама ти мушкарци желе само себе да прикажу.
 
Meni ovog decka nije zao uopste.

Ovo je 21. vek, po meni odluka o braku treba da bude donesena uz dogovor, a ne ocekivati da devojka pristane na pitanje iz vedra neba.

Uostalom veridba je nesto intimno kao i sex,ne treba deliti to sa 30 000+ gledalaca u dvorani i par miliona pored TV-a.

Ne mogu a da se ne otmem utisku da je ovim hteo da je veze za sebe,jer je smatrao da nece moci da odbije pred ovolikim ljudima.
 
Poslednja izmena:

Back
Top